AKTUALNOŚCI - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze

Przejdź do treści

AKTUALNOŚCI

                                           

            W dniach 17.01-21.01.22 w naszej szkole zostały zorganizowane półkolonie. Odbyły się różnorodne rozgrywki sportowe i zajęcia taneczne, spacery i zabawy integracyjne. Z zapałem graliśmy w szachy. W wyniku eksperymentów z farbą - powstały prace plastyczne na Dzień Babci i Dziadka. Można było też pośpiewać do mikrofonu karaoke. Zapoznaliśmy się również z podstawami pierwszej pomocy . Odwiedzili nas panowie policjanci, którzy opowiedzieli, jak bezpiecznie spędzać czas wolny w czasie ferii.
Sprawdziliśmy, co słychać w "Ogrodzie Botanicznym", a na koniec zimowiska uczestniczyliśmy w warsztatach tkackich     
"Osnowa-wątek...", zorganizowanych w Muzeum Ziemi Lubuskiej.
  

     Uwaga rodzice dzieci uczestniczących w półkolonii w  Naszej Szkole w dn.17.01-21.01.2022 proszę o pobranie załączników  i wypełnione dostarczyć w 1-y dzień półkolonii.Dziękuję.

UWAGA RODZICE!!!
      W naszej szkole w dn:17.01-21.01.2022 ,w godz.08:00-16:00 będą organizowane półkolonie ,opłata w kwocie 100 zł  przeznaczona na drugie śniadanie,herbatę,wodę,obiad oraz materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.
Zgłoszenia w sekretariacie szkoły do 10.01.22,liczba miejsc ograniczona.

Pomoc dla Domu Samotnej Matki
 
 
Uczniowie klasy VII c przygotowali akcję pomocy dla Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze.
 
Zorganizowali Kiermasz Książek i sprzedaż ciasteczek z wróżbą. W ten sposób pozyskali fundusze
 
( 670 zł) na zakup potrzebnych rzeczy: pieluchy, środki higieniczne, gry i zabawki.
 
Zakupione rzeczy razem z świątecznymi życzeniami udało się dostarczyć przed samymi świętami.
 
Dziękujemy wszystkim za pomoc, przyniesione książki, okazaną życzliwość i hojność.
 
                                 
 
                                         Życzymy radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
 
                                                                                                      
 
                                                                                                       Wolontariat SP 8AKCJA „POMOC DLA SCHRONISKA”

     Uczniowie klasy 4d Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze wraz z wychowawcą zorganizowali zbiórkę darówdla zwierząt w ramach akcji „Pomoc dla schroniska”.
Akcja trwała dwa tygodnie. Dzieci przynosiły karmę, koce i środki higieny( rękawice ,ręczniki papierowe).
Zebrane dary zostały zawiezione  dnia 14.12.2021r. do Schroniska dla Zwierząt w Zielonej Górze przez pana Grzegorza Niedźwiedzia.
Pracownicy przekazali wzruszające podziękowanie na ręce ucznia klasy 4d Wojtka Niedźwiedzia dla wszystkich zaangażowanych za dar serca wobec najsłabszych istot.
Uczniowie z pewnością będą kontynuować tę działalność ,rozwijając w sobie postawę empatii i otwartości  na potrzeby „naszych braci mniejszych” .
                                                                                                                            Joanna Kaniuka-GóraZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

 Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w galerii SP 8 w Intermarche przy ul. Makowej.
Na wystawie zobaczyć można piękne prace uczniów klas 4-8 naszej szkoły, nagrodzone w konkursie plastycznym. W konkursie brały udział prace wykonane przez uczniów w czasie nauki zdalnej w ubiegłym roku szkolnym.
  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do oglądania prac!

UWAGA !!!! -  klasy 4- 8 od 25.11.2021 - 03.12.2021 przechodzą na nauczanie zdalne.

Klasy 1-3 edukacja stacjonarna w szkole

   
         We wtorek 9 listopada odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu papieskiego „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”. W części pisemnej, dotyczącej dwóch orędzi Ojca Świętego do młodzieży, wzięło udział 31 uczniów klas VII i VIII. W części plastycznej dedykowanej klasom IV-VI, prace wykonało 8 uczniów. Część artystyczna dotyczyła przyjaźni św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Wyniki konkursu:
Część pisemna
1.  Patrycja Borowik  klasa 8d         
2.  Olimpia Strzelecka  klasa 8d      
3.  Michalina Żybort  klasa 7b         
Część plastyczna dla klas IV-VI
1.  Aleksandra Sitek  klasa 5b
2.  Oliwia Bolf  klasa 5b
3.  Aleksandra Tatarzyńska  klasa 4b
        W tym tygodniu świetlica w naszej szkole pod opieką nauczycieli realizowała pierwsze z działań Projektu Niepodległa. Uczniowie by uczcić Święto Niepodległości na warsztatach wykonywali biżuterię w kolorach flagi z korali oraz barwnego makaronu. Zrobiliśmy rózwnież z papieru narodowe kokardy, które ozdobiły galowe stroje. Te prace przyniosły dzieciom dużo frajdy i przyczyniły się do radosnej i wyjątkowej atmosfery. Koordynatorem projektu jest Maja Rucińska.

Zespół wychowawców świetlicy
                

                      Dnia 05.11.2021 odbył się Międzynarodowy dzień postaci z bajek. Samorząd Uczniowski w tym dniu zorganizował konkurs "Jaka to melodia" związany z utworami z bajek. Wielu uczniów było zaangażowanych i chętnie się przebrało w  swoich ulubionych bohaterów.
                 

Dnia 27.10.2021 odbyły się  zawody koszykówki - igrzyska dzieci. Nasza szkoła po wielu zaciętych meczach zdobyła czwarte miejsce.
            W bieżącym roku szkolnym dzieci z klas pierwszych uczęszczające do świetlicy szkolnej będą miały możliwość uczestniczenia w
Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "EUROPA I JA". Zgodnie z regulaminem został wybrany jeden kraj do poznawania - będą to WŁOCHY.
Podczas działań rozłożonych na poszczególne miesiące dzieci będą zdobywały informacje o tym państwie, poznawały ciekawe miejsca, bajki regionalne, muzykę, tańce czy też potrawy. W październiku rozpoczęliśmy uroczyście nasze działania. Koordynatorkami tego projektu w naszej szkole są p.Viola Skorulska i p.Maja Rucińska.

                Dnia 22.10.2021 odbyły sie zawody dziewcząt w piłce noznej. Dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze pod opieką Pana Adama Klimka zdobyły srebrne medale.

      Uwaga! To już ostatni tydzień zbierania prac plastycznych na konkurs "W DOMU"
Uczniowie klas 4-8 mogą przekazywać prace wykonane w domu podczas zdalnej nauki (od wiosny 2020 r. do końca sierpnia 2021 r.) niezależnie od tego, czy zostały ocenione na zdalnej lekcji, wykonane samodzielnie, czy z pomocą rodziny.
Prace płaskie - rysunki, malarstwo, kolaże (wyklejanki) podpisane: imię, nazwisko, klasa oddajemy w sali 220
NAGRODY: dodatkowe oceny z plastyki, pochwały (dla wszystkich uczestników), udział nagrodzonych prac w wystawie pokonkursowej w Intermarche i mini-katalog z nazwiskami autorów nagrodzonych prac.
Prace po wystawie wrócą do autorów!
Czekam do końca października - p. Anna Wojewoda
    

     To już druga edycja sportowego wydarzenia "Nauczyciele vs uczniowie"  Nauczyciele z Naszej szkoły zagrali mecz siatkówki razem z uczniami z okazji "Dnia nauczyciela" . Puchar został w posiadaniu naszych belfrów na kolejny rok. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

   4 października klasa VIIa w ramach godziny wychowawczej uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych przez Lubuskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób dotkniętych chorobą Alzheimera.  Warsztaty przeprowadzili Pani Wioletta, Pan Krzysztof oraz Pani Justyna.
Zajęcia miały na celu pobudzenie empatii u młodzieży szkolnej. Uczniowie mieli możliwość prac z symulatorem odczuć starczych.  Po założeniu symulator umożliwiał poznanie głównych wrażeń i ograniczeń osób starzejących się, co ułatwia zrozumienie ich punktu widzenia w codziennych sytuacjach życiowych.

                  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ                       
                                      

      Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zajęć pozalekcyjnych, które znajdują się w tabeli w kafelku ,,DLA UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW"
  

    25 października 2021 r. w naszej szkole, odbędzie się kolejna edycja konkursu szkolnego „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości". W tym roku zapraszamy uczniów klas VII i VIII do zapoznania się z treścią orędzia Ojca Świętego skierowanego do Młodych na II i III Światowy Dzień Młodzieży.
Na podstawie przeczytanego tekstu, uczniowie zmierzą się z pytaniami w formie testu (pytania otwarte i zamknięte).
Uczniów klas IV – VI zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Przyjaźń Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Celem tej tematyki, jest przybliżenie przyjaźni tych dwóch Wielkich Polaków. Prace dowolną techniką, przygotowujemy w płaskiej kompozycji plastycznej (malarstwo, grafika, rysunek) w formacie A4-A3. Prace powinny zostać wykonane indywidualnie i przekazane katechetom do końca października.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

 
Informacja o stypendium szkolnym

  UWAGA RODZICE !!!!  - Aktualny wykaz programów nauczania i podręczników znajduje się w zakładce DOKUMENTY
Witamy w roku szkolnym 2021/22


Ul.Kąpielowa 7
        68-385 Zielona Góra
TEL. 68-324-89-14
FAX. 68-324-89-16
sp8zg@wp.pl
                     https://www.sp8.zgora.pl

Wykonanie i administracja strony:
Powered by tomaszjawornicki@wp.pl
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 8
Wróć do spisu treści