AKTUALNOŚCI - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze

AKTUALNOŚCI

UWAGA !!!! -  klasy 4- 8 od 25.11.2021 - 03.12.2021 przechodzą na nauczanie zdalne.

Klasy 1-3 edukacja stacjonarna w szkole

We wtorek 9 listopada odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu papieskiego „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”. W części pisemnej, dotyczącej dwóch orędzi Ojca Świętego do młodzieży, wzięło udział 31 uczniów klas VII i VIII. W części plastycznej dedykowanej klasom IV-VI, prace wykonało 8 uczniów. Część artystyczna dotyczyła przyjaźni św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Wyniki konkursu:
Część pisemna
1.  Patrycja Borowik  klasa 8d
2.  Olimpia Strzelecka  klasa 8d
3.  Michalina Żybort  klasa 7b
Część plastyczna dla klas IV-VI
1.  Aleksandra Sitek  klasa 5b
2.  Oliwia Bolf  klasa 5b
3.  Aleksandra Tatarzyńska  klasa 4b
        W tym tygodniu świetlica w naszej szkole pod opieką nauczycieli realizowała pierwsze z działań Projektu Niepodległa. Uczniowie by uczcić Święto Niepodległości na warsztatach wykonywali biżuterię w kolorach flagi z korali oraz barwnego makaronu. Zrobiliśmy rózwnież z papieru narodowe kokardy, które ozdobiły galowe stroje. Te prace przyniosły dzieciom dużo frajdy i przyczyniły się do radosnej i wyjątkowej atmosfery. Koordynatorem projektu jest Maja Rucińska.

Zespół wychowawców świetlicy

Dnia 05.11.2021 odbył się Międzynarodowy dzień postaci z bajek. Samorząd Uczniowski w tym dniu zorganizował konkurs "Jaka to melodia" związany z utworami z bajek. Wielu uczniów było zaangażowanych i chętnie się przebrało w  swoich ulubionych bohaterów.

Dnia 27.10.2021 odbyły się  zawody koszykówki - igrzyska dzieci. Nasza szkoła po wielu zaciętych meczach zdobyła czwarte miejsce.

W bieżącym roku szkolnym dzieci z klas pierwszych uczęszczające do świetlicy szkolnej będą miały możliwość uczestniczenia w
Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "EUROPA I JA". Zgodnie z regulaminem został wybrany jeden kraj do poznawania - będą to WŁOCHY.
Podczas działań rozłożonych na poszczególne miesiące dzieci będą zdobywały informacje o tym państwie, poznawały ciekawe miejsca, bajki regionalne, muzykę, tańce czy też potrawy. W październiku rozpoczęliśmy uroczyście nasze działania. Koordynatorkami tego projektu w naszej szkole są p.Viola Skorulska i p.Maja Rucińska.

Dnia 22.10.2021 odbyły sie zawody dziewcząt w piłce noznej. Dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze pod opieką Pana Adama Klimka zdobyły srebrne medale.

Uwaga! To już ostatni tydzień zbierania prac plastycznych na konkurs "W DOMU"
Uczniowie klas 4-8 mogą przekazywać prace wykonane w domu podczas zdalnej nauki (od wiosny 2020 r. do końca sierpnia 2021 r.) niezależnie od tego, czy zostały ocenione na zdalnej lekcji, wykonane samodzielnie, czy z pomocą rodziny.
Prace płaskie - rysunki, malarstwo, kolaże (wyklejanki) podpisane: imię, nazwisko, klasa oddajemy w sali 220
NAGRODY: dodatkowe oceny z plastyki, pochwały (dla wszystkich uczestników), udział nagrodzonych prac w wystawie pokonkursowej w Intermarche i mini-katalog z nazwiskami autorów nagrodzonych prac.
Prace po wystawie wrócą do autorów!
Czekam do końca października - p. Anna Wojewoda

To już druga edycja sportowego wydarzenia "Nauczyciele vs uczniowie"  Nauczyciele z Naszej szkoły zagrali mecz siatkówki razem z uczniami z okazji "Dnia nauczyciela" . Puchar został w posiadaniu naszych belfrów na kolejny rok. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

4 października klasa VIIa w ramach godziny wychowawczej uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych przez Lubuskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób dotkniętych chorobą Alzheimera.  Warsztaty przeprowadzili Pani Wioletta, Pan Krzysztof oraz Pani Justyna.
Zajęcia miały na celu pobudzenie empatii u młodzieży szkolnej. Uczniowie mieli możliwość prac z symulatorem odczuć starczych.  Po założeniu symulator umożliwiał poznanie głównych wrażeń i ograniczeń osób starzejących się, co ułatwia zrozumienie ich punktu widzenia w codziennych sytuacjach życiowych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zajęć pozalekcyjnych, które znajdują się w tabeli w kafelku ,,DLA UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW"

25 października 2021 r. w naszej szkole, odbędzie się kolejna edycja konkursu szkolnego „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości". W tym roku zapraszamy uczniów klas VII i VIII do zapoznania się z treścią orędzia Ojca Świętego skierowanego do Młodych na II i III Światowy Dzień Młodzieży.
Na podstawie przeczytanego tekstu, uczniowie zmierzą się z pytaniami w formie testu (pytania otwarte i zamknięte).
Uczniów klas IV – VI zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Przyjaźń Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Celem tej tematyki, jest przybliżenie przyjaźni tych dwóch Wielkich Polaków. Prace dowolną techniką, przygotowujemy w płaskiej kompozycji plastycznej (malarstwo, grafika, rysunek) w formacie A4-A3. Prace powinny zostać wykonane indywidualnie i przekazane katechetom do końca października.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

Informacja o stypendium szkolnym

UWAGA RODZICE !!!!  - Aktualny wykaz programów nauczania i podręczników znajduje się w zakładce DOKUMENTY

Witamy w roku szkolnym 2021/22

Ul.Kąpielowa 7