AKTUALNOŚCI - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze

Przejdź do treści

AKTUALNOŚCI            Sekretariat szkoły będzie nieczynny od dnia  18.07.2022r. do dnia 17.08.2022r. - przerwa urlopowa

Przypominamy 8 lipca będą wydawane wyniki egzaminów ósmoklasisty.

Prosimy wszystkich zainteresowanych o załatwienie pilnych spraw do 17.07.2022r.

W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt e-mail ze szkołą.

      

         W roku szkolnym 2021/2022 dzieci uczęszczające do świetlicy dla klas starszych wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie pt. "Świetliczaki na tropie zagadek". Projekt ten miał na celu m. in. uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody.Przez cały rok wykonaliśmy 10 zadań zgodnie z założeniami programu.
W czerwcu otrzymaliśmy certyfikat od organizatorów, a dla uczestników został przygotowany słodki poczęstunek w ramach podziękowań.
Zajęcia związane z projektem prowadziły p. Patrycja Dobrzyńska, Danuta Jawornicka oraz Marzena Klim.

     Na przełomie maja i czerwca ruszyła kolejna "Zbiórka na Burka". W świetlicy szkolnej zbieraliśmy różnego rodzaju tekstylia i zabawki na rzecz zielonogórskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli! Rzeczy zostały dostarczone już w czerwcu oraz otrzymaliśmy podziękowania od pracowników. Dziękujemy za wsparcie!
      

          W roku szkolnym 2021/2022 w świetlicy dla starszych klas zorganizowana była trzecia już edycja naszego konkursu dla najbardziej aktywnej i grzecznej klasy pt. "Wzorowe Motylki". Uczniowie bardzo ciężko pracowali na miano najlepszej klasy. W tym roku również pierwsze miejsce zajęły dwie klasy! Gratulujemy dzieciom z 2b oraz 3b! Klasa 3b już drugi rok z rzędu może się szczycić tym mianem. Dziękujemy wszystkim klasom za starania i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym ;)

Opr. p. Patrycja Dobrzyńska

         Uczniowie uczęszczający do świetlicy w naszej szkole zdobyli laury w IV Regionalnym Konkursie „Kolorowa Muzyka” organizowanym przez

Ogólnokształącą Szkołę Muzyczną w Zielonej Górze. Nagrodzone prace to w I kategorii wiekowej:

I miejsce Hanna Król „Występ koni w cyrku” (opiekun pani Małorzata Budynek)

II miejsce Lilianna Pozniak „Rozśpiewana łąka”(opiekun pani Violeta Skorulska)

oraz wyróznienie Emilia Michalska „Odgłosy lasu” (opiekun pani Violeta Skorulska)

oraz w II kategorii

I miejsce Laura Mazurek „Leśne żarty” (opiekun pani Danuta Jawornicka)

III miejsce Amelia Przybylska „Baletnica” (opiekun pani Iwona Macias)

oraz wyróżnienie Hanna Księżak „Kot i mysz” (opiekun pani Iwona Macias)

Gratulujemy dzieciom i nauczycielom !

Rozdanie nargód odbyło się podczas uroczystego konceru z okazji Dnia Dziecka w naszej Filharmonii. Oto, jak wyglądało:

   W świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie całorocznej akcji czytelniczej "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" z książką autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt. "AFRYKA KAZIKA"
Uczniowie wszystkich klas pierwszych wzięli udział w tematycznym konkursie plastycznym oraz turnieju wiedzy na temat przeczytanej lektury. Główne nagrody - książki "Afryka Kazika" wywalczyli : Jagoda Charciarek 1a, Wojtek Urbaniec 1b i Julia Wojtkiewicz 1c. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne nagrody książkowe, kolorowanki oraz słodki poczęstunek. Wykonane prace plastyczne możemy podziwiać na wystawie na korytarzu szkolnym. Serdecznie gratulujemy wszystkim pierwszakom za liczny i bardzo aktywny udział w tym wydarzeniu.            Koordynator akcji czytelniczej p.Viola Skorulska

UWAGA RODZICE!!!!

   Z OGROMNĄ PRZYJEMNOŚĆIĄ PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ,ŻE NASZA SZKOŁA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE  
"DO HYMNU" ZDOBYŁA 7 MIEJSCE W KRAJU I 1 W WOJEWÓDZTWIE OTRZYMUJĄC NAGRODĘ W KWOCIE 5 TYS.ZŁOTYCH.!!!
SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM KLAS 4-7 ,KTÓRZY TAK PIĘKNIE WYŚPIEWALI REPERTUAR PATRIOTYCZNY!!!
SZANOWNI RODZICE PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

 Imienne listy uczniów z przydziałem do klas i wychowawców wywieszone zostaną na drzwiach szkoły w dniu 13 czerwca 2022 r. o godz. 12.00

   Spotkanie z wychowawcami klas pierwszych zaplanowane jest na 13 czerwca 2022r. o godzinie  18.00 w poszczególnych salach:
Klasa 1A – sala 115 – p. Grażyna Krawczyk
Klasa 1B – sala 116 – p. Iwona Macias
Klasa 1C – sala 100 – p. Edyta Kowalska
  

           Ogromnym sukcesem zakończyły się finały Mistrzostw Polski Kadetów U15 w koszykówce, rozgrywane w Zielonej Górze w dniach 18-22 maja 2022r. Pięć dni ciężkich meczów, rozgrywanych dzień po dniu, z najlepszymi drużynami w Polsce. Wspaniała walka, zmęczenie i ogromne emocje. Dwójka naszych uczniów wraz z zespołem SKM ZASTAL 2007 - Rafał Matyga (VII E) i Mateusz Pierepiekarz (VIII D) - zdobyła brązowe medale i co za tym idzie tytuł II Wicemistrza Polski. Dodatkowo, Rafał Matyga otrzymał tytuł Najlepszego obrońcy Mistrzostw Polski Kadetów.

To ogromny sukces całego zespołu SKM Zastal i uczniów naszej szkoły!

Więcej informacji i zdjęcia na:

INFORMACJA !!! UWAGA!!!

         W dniu egzaminów 8 klas ( 24-26.05. ) wtorek-środa-czwartek nie ma zajęć dydaktycznych w klasach 1-7, natomiast czynna jest świetlica.
Uczniowie klas ósmych przychodzą do szkoły w tych dniach na 8.30, egzaminy zaczynają się o godzinie 9.00.

                 6 maja 2022r. nasza szkoła uczestniczyła w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Do hymnu!". Do udziału pretendowało 600 szkół z całej Polski, zakwalifikowało się 300-w tym my. Podczas przesłuchań, zbiorowością klas IV-VII,  wykonaliśmy a cappella "Mazurek Dąbrowskiego" oraz dwie pieśni hymniczne: "Gaude Mater Polonia" oraz "Rotę". Uczniów-w ramach lekcji muzyki przygotowały panie: Marzanna Szewczyk i Danuta Jawornicka. Uroczyście i w pełnej gali - wobec komisji - wybrzmiała dostojnie muzyka wokalna ważna dla naszego kraju. Dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie, a  wychowawcom i nauczycielom za pomoc. Brzmieliśmy jednym głosem!
     

              Dnia 22.04.2022 odbyły się zawody Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej. Dziewczęta z rocznika 2009 pod opieką p. Aldony Twaróg zdobyły pierwsze miejsce a chłopcy pod opieką p. Adama Klimka 3 miejsce. Gratulacje

                    W ostatnich dniach świetlica zrealizowała kolejne działanie ze szkolnego projektu Niepodległa. Tym razem chcąc uczcić barwy narodowe
i przypomnieć o nadchodzącym Dniu Flagi postawiliśmy za działanie poza budynkiem szkoły. Dlatego wspólnie posadziliśmy na klombie przed szkołą 7 krzaków róż w kolorach białym i czerwonym. O uroczystą oprawę wizualną i artystyczną zadbali wychowawcy świetlicy oraz p. Anna Podhorecka.
W przygotowaniu miejsca dla roślin wzięły udział uczennice klasy VIII pani Anny Zając. Gośćmi naszej małej uroczystości była pani dyrektor Elżbieta Iwaniec, kierownik świetlicy Marzanna Szewczyk oraz wychowawcy świetlicy razem z podopiecznymi. Dopisały nam humory oraz słońce. Mamy nadzieję, że róże będą pięknie kwitły, będą naszą ozdobą i symbolem Niepodległej.
Maja Rucińska
          

                      Uczniowie naszej szkoly wzieli udział w zawodach sportowych - biegi przełajowe. Dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze zdobyły 1 miejsce i tym samym zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

Indywidualnie 2 i 3 miejsce zdobyły Matylda Cieślak oraz Agata Wojciszewska


      Uczniowie klasy 4c organizują akcję zbierania pluszaków, gier planszowych i książek dla dzieci z Domu Dziecka ,która będzie trwała od 4 do 8 kwietnia, przekazane dary prosimy zanosić do sali 119.

           


       Z okazji DNIA WIOSNY w Naszej szkole został zorganizowany "dzień piżamy" , wielu uczniów jak i nauczycieli  aktywnie brało w nim udział. Młodzież  pięknie przywitała wiosnę!
                                
                                                                                                   Pozdrawiamy Samorząd Uczniowki

Zbiórka zakrętek dla Jasia

Już od października w naszej szkole są zbierane zakrętki dla chorego Jasia. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tą akcję. Zebraliśmy razem bardzo dużo zakrętek, pomogą one w finansowaniu rehabilitacji chłopca. Mama Jasia odebrała worki z zakrętkami, które udało nam się zebrać do tej pory, było ich tak dużo, że nie mieściły się w samochodzie i musiała przyjeżdżać dwa razy.

Akcja dalej trwa, a zakrętki można przynosić do sali 021 lub zbierać w swojej klasie.

Dziękujemy😊 Klasa 7a wraz z wychowawcą Joanną Rudek

Szanowni Państwo!

            Klasy 4 a i 7 a wspólnie zorganizowały w Naszej szkole zbiórkę artykułów szkolnych dla uczniów z Ukrainy. Wychowawcy klas i uczniowie 4 a i 7 a składają całej społeczności szkoły serdeczne podziękowania za udział w tej akcji, zaangażowanie i zwyczajną ludzką troskę o drugiego człowieka ,  który jest w potrzebie.                                 
                                                                                                                                            ps.  akcja trwa nadal


Dziękujemy Piotr Rudek
  
  

Pomoc dla Ukrainy

W naszej szkole trwa zbiórka potrzebnych rzeczy dla Ukrainy

Zbierane będą m. in:
  - żywność długoterminowa, jak makaron, ryż, konserwy itd.
  - śpiwory
  - koce
  - środki higieny osobistej,takie jak pasty do zębów, bielizna, pieluchy, w tym pieluchy dla dorosłych
  - ręczniki papierowe
  - świece
  - baterie czy zapalniczki
  - apteczki
   
  Prosimy wszystkich o zaangażowanie i włączenie się w akcję
Pomocy dla Ukrainy

INFORMACJA Z BIBLIOTEKI

UWAGA - KONKURS
"ZAKŁADKĘ ZRÓB WSPANIAŁĄ, ABY CZYTAĆ SIĘ ZECHCIAŁO !!!"
Adresaci:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. I – III szkoły podstawowej – każdego ucznia, niezależnie od stopni w dzienniku.
                                                                                                                           

Z powodów pandemicznych (nauczanie zdalne)
konkurs:
"Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni"
etap pierwszy - szkolny
został przedłużony do 15 marca.
(Szczegóły w regulaminie - w bibliotece i na stronie biblioteki.)
Wydłużony termin składania prac konkursowych dotyczy osób, które nie zamierzają wziąć udziału w konkursie ogólnopolskim.
Reszta uczestników ma obowiązek złożyć prace zgodnie z zapisami regulaminu.

INFORMACJA Z BIBLIOTEKI

   W 2021 roku Sejm RP i Senat RP uhonorowali patronów roku 2022:
Pisarzy: MARIĘ KONOPNICKĄ  i  JÓZEFA WYBICKIEGO
oraz Romantyzm Polski.

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2022

   

     Informujemy, że ze względu na panującą sytuację pandemiczną oraz naukę zdalną, dopiero w poniedziałek
31 stycznia 2022 roku został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Świetlic pod hasłem "ŚWIĄTECZNA KARTKA Z ANIOŁKIEM".
Udział w konkursie wzięło 12 szkól z terenu naszego miasta, wpłynęło 48 prac plastycznych. Wyniki przedstawiają się następująco:

Szkoła Podstawowa nr 1 Martyna Klimek kl.2d wyróżnienie
Szkoła Podstawowa nr 6 Oleksandra Vovkodav kl.3a wyróżnienie  
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 Aleksandra Komadowska kl.3c wyróżnienie
Szkoła Podstawowa nr 14  Hanna Kaciunka kl.2a wyróżnienie
Szkoła Podstawowa nr 17 Maria Markulak kl.2c wyróżnienie
Szkoła Podstawowa nr 29 (ZE nr 10) Karol Kluj kl.3c wyróżnienie
Zespół Szkół Katolickich Gabriela Grzybek wyróżnienie
Chrześcijańska Szkoła Podstawowa SALOMON  Yana Vdovychenko kl.3 wyróżnienie
Szkoła Podstawowa nr 8 Pola Grzechowiak kl.2b III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 21 (ZE nr 3) Kinga Szonda kl.2d III miejsce
Podstawowa nr 5 ( ZE nr 1) Oktawia Karaszewska kl.3c II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 10 Helena Bela kl.3c I miejsce
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Zapraszamy wychowawców z poszczególnych szkół po odbiór nagród i dyplomów dla swoich podopiecznych.
Zespół wychowawców świetlicy szkolnej


Zapraszamy uczniów kl. 4-8 do udziału w Konkursie THE BIG CHALLENGE
Kolejna edycja konkursu odbędzie się w terminie 28.03-01.kwietnia 2022 r.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej którzy uczą się języka angielskiego jako języka obcego.
Zgłoszenia do konkursu prosimy kierować do 15.02.2022 r. U swoich nauczycieli języka angielskiego.
Czas trwania testu ustalony jest na 45 minut.
Test konkursowy odbywa się w trybie online, na komputerze lub tablecie podłączonym do Internetu na czas trwania konkursu. Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli konkurs zostanie przeprowadzony w szkole, jeśli nie, uczniowie napiszą w swoich domach.
Moduł testowy składa się z 55 pytań, dla każdego pytania podane są 4 możliwe odpowiedzi. Zadaniem ucznia jest wybranie jednej, poprawnej odpowiedzi.
Uczniowie mogą codziennie przygotowywać się do konkursu wchodząc na stronę: Home - PL (thebigchallenge.com) Wszystkie pytania, które znajdują się w grze QUIZ są autentycznymi pytaniami z testów konkursowych z poprzednich edycji The Big Challenge w różnych krajach.
Również uczestnicy konkursu instalują aplikacje English Every Day, gdzie grają w gry edukacyjne The Big Challenge.

NAGRODY: Uczestnicy konkursu zostaną sklasyfikowani według trzech rankingów: szkolnego, wojewódzkiego i krajowego. Niezależnie od uzyskanych wyników, uczeń otrzymuje w nagrodę dyplom oraz plakat. 50% uczestników otrzyma dodatkowe nagrody (słuchawki, głośniki, power banki itd.) Najlepsi uczniowie w klasyfikacji regionalnej i krajowej zostaną uhonorowani dodatkowymi nagrodami, takimi jak: puchary, ZŁOTY dyplom, T-shirt The Big Challenge.

Koszt uczestnictwa w konkursie to 12 od ucznia.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU! DON’T DELAY JOIN US TODAY
Przydatne linki:
Regulamin konkursu - The Big Challenge - Polska
Poprzednie edycje - PL (thebigchallenge.com)

Nauczyciele języka angielskiego :)
       

                             W dniach 17.01-21.01.22 w naszej szkole zostały zorganizowane półkolonie. Odbyły się różnorodne rozgrywki sportowe i zajęcia taneczne, spacery i zabawy integracyjne. Z zapałem graliśmy w szachy. W wyniku eksperymentów z farbą - powstały prace plastyczne na Dzień Babci i Dziadka. Można było też pośpiewać do mikrofonu karaoke. Zapoznaliśmy się również z podstawami pierwszej pomocy . Odwiedzili nas panowie policjanci, którzy opowiedzieli, jak bezpiecznie spędzać czas wolny w czasie ferii.
Sprawdziliśmy, co słychać w "Ogrodzie Botanicznym", a na koniec zimowiska uczestniczyliśmy w warsztatach tkackich     
"Osnowa-wątek...", zorganizowanych w Muzeum Ziemi Lubuskiej.
  

     Uwaga rodzice dzieci uczestniczących w półkolonii w  Naszej Szkole w dn.17.01-21.01.2022 proszę o pobranie załączników  i wypełnione dostarczyć w 1-y dzień półkolonii.Dziękuję.

UWAGA RODZICE!!!
      W naszej szkole w dn:17.01-21.01.2022 ,w godz.08:00-16:00 będą organizowane półkolonie ,opłata w kwocie 100 zł  przeznaczona na drugie śniadanie,herbatę,wodę,obiad oraz materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.
Zgłoszenia w sekretariacie szkoły do 10.01.22,liczba miejsc ograniczona.

Pomoc dla Domu Samotnej Matki
 
 
Uczniowie klasy VII c przygotowali akcję pomocy dla Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze.
 
Zorganizowali Kiermasz Książek i sprzedaż ciasteczek z wróżbą. W ten sposób pozyskali fundusze
 
( 670 zł) na zakup potrzebnych rzeczy: pieluchy, środki higieniczne, gry i zabawki.
 
Zakupione rzeczy razem z świątecznymi życzeniami udało się dostarczyć przed samymi świętami.
 
Dziękujemy wszystkim za pomoc, przyniesione książki, okazaną życzliwość i hojność.
 
                                 
 
                                         Życzymy radosnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.
 
                                                                                                      
 
                                                                                                       Wolontariat SP 8AKCJA „POMOC DLA SCHRONISKA”

     Uczniowie klasy 4d Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze wraz z wychowawcą zorganizowali zbiórkę darówdla zwierząt w ramach akcji „Pomoc dla schroniska”.
Akcja trwała dwa tygodnie. Dzieci przynosiły karmę, koce i środki higieny( rękawice ,ręczniki papierowe).
Zebrane dary zostały zawiezione  dnia 14.12.2021r. do Schroniska dla Zwierząt w Zielonej Górze przez pana Grzegorza Niedźwiedzia.
Pracownicy przekazali wzruszające podziękowanie na ręce ucznia klasy 4d Wojtka Niedźwiedzia dla wszystkich zaangażowanych za dar serca wobec najsłabszych istot.
Uczniowie z pewnością będą kontynuować tę działalność ,rozwijając w sobie postawę empatii i otwartości  na potrzeby „naszych braci mniejszych” .
                                                                                                                            Joanna Kaniuka-Góra

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ

 Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej w galerii SP 8 w Intermarche przy ul. Makowej.
Na wystawie zobaczyć można piękne prace uczniów klas 4-8 naszej szkoły, nagrodzone w konkursie plastycznym. W konkursie brały udział prace wykonane przez uczniów w czasie nauki zdalnej w ubiegłym roku szkolnym.
  Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do oglądania prac!

UWAGA !!!! -  klasy 4- 8 od 25.11.2021 - 03.12.2021 przechodzą na nauczanie zdalne.

Klasy 1-3 edukacja stacjonarna w szkole

   
         We wtorek 9 listopada odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu papieskiego „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”. W części pisemnej, dotyczącej dwóch orędzi Ojca Świętego do młodzieży, wzięło udział 31 uczniów klas VII i VIII. W części plastycznej dedykowanej klasom IV-VI, prace wykonało 8 uczniów. Część artystyczna dotyczyła przyjaźni św. Jana Pawła II i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Wyniki konkursu:
Część pisemna
1.  Patrycja Borowik  klasa 8d         
2.  Olimpia Strzelecka  klasa 8d      
3.  Michalina Żybort  klasa 7b         
Część plastyczna dla klas IV-VI
1.  Aleksandra Sitek  klasa 5b
2.  Oliwia Bolf  klasa 5b
3.  Aleksandra Tatarzyńska  klasa 4b
        W tym tygodniu świetlica w naszej szkole pod opieką nauczycieli realizowała pierwsze z działań Projektu Niepodległa. Uczniowie by uczcić Święto Niepodległości na warsztatach wykonywali biżuterię w kolorach flagi z korali oraz barwnego makaronu. Zrobiliśmy rózwnież z papieru narodowe kokardy, które ozdobiły galowe stroje. Te prace przyniosły dzieciom dużo frajdy i przyczyniły się do radosnej i wyjątkowej atmosfery. Koordynatorem projektu jest Maja Rucińska.

Zespół wychowawców świetlicy
                

                      Dnia 05.11.2021 odbył się Międzynarodowy dzień postaci z bajek. Samorząd Uczniowski w tym dniu zorganizował konkurs "Jaka to melodia" związany z utworami z bajek. Wielu uczniów było zaangażowanych i chętnie się przebrało w  swoich ulubionych bohaterów.
                 

Dnia 27.10.2021 odbyły się  zawody koszykówki - igrzyska dzieci. Nasza szkoła po wielu zaciętych meczach zdobyła czwarte miejsce.
            W bieżącym roku szkolnym dzieci z klas pierwszych uczęszczające do świetlicy szkolnej będą miały możliwość uczestniczenia w
Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "EUROPA I JA". Zgodnie z regulaminem został wybrany jeden kraj do poznawania - będą to WŁOCHY.
Podczas działań rozłożonych na poszczególne miesiące dzieci będą zdobywały informacje o tym państwie, poznawały ciekawe miejsca, bajki regionalne, muzykę, tańce czy też potrawy. W październiku rozpoczęliśmy uroczyście nasze działania. Koordynatorkami tego projektu w naszej szkole są p.Viola Skorulska i p.Maja Rucińska.

                Dnia 22.10.2021 odbyły sie zawody dziewcząt w piłce noznej. Dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze pod opieką Pana Adama Klimka zdobyły srebrne medale.

      Uwaga! To już ostatni tydzień zbierania prac plastycznych na konkurs "W DOMU"
Uczniowie klas 4-8 mogą przekazywać prace wykonane w domu podczas zdalnej nauki (od wiosny 2020 r. do końca sierpnia 2021 r.) niezależnie od tego, czy zostały ocenione na zdalnej lekcji, wykonane samodzielnie, czy z pomocą rodziny.
Prace płaskie - rysunki, malarstwo, kolaże (wyklejanki) podpisane: imię, nazwisko, klasa oddajemy w sali 220
NAGRODY: dodatkowe oceny z plastyki, pochwały (dla wszystkich uczestników), udział nagrodzonych prac w wystawie pokonkursowej w Intermarche i mini-katalog z nazwiskami autorów nagrodzonych prac.
Prace po wystawie wrócą do autorów!
Czekam do końca października - p. Anna Wojewoda
    

     To już druga edycja sportowego wydarzenia "Nauczyciele vs uczniowie"  Nauczyciele z Naszej szkoły zagrali mecz siatkówki razem z uczniami z okazji "Dnia nauczyciela" . Puchar został w posiadaniu naszych belfrów na kolejny rok. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

   4 października klasa VIIa w ramach godziny wychowawczej uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych przez Lubuskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób dotkniętych chorobą Alzheimera.  Warsztaty przeprowadzili Pani Wioletta, Pan Krzysztof oraz Pani Justyna.
Zajęcia miały na celu pobudzenie empatii u młodzieży szkolnej. Uczniowie mieli możliwość prac z symulatorem odczuć starczych.  Po założeniu symulator umożliwiał poznanie głównych wrażeń i ograniczeń osób starzejących się, co ułatwia zrozumienie ich punktu widzenia w codziennych sytuacjach życiowych.

                  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ                       
                                      

      Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zajęć pozalekcyjnych, które znajdują się w tabeli w kafelku ,,DLA UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW"
  

    25 października 2021 r. w naszej szkole, odbędzie się kolejna edycja konkursu szkolnego „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości". W tym roku zapraszamy uczniów klas VII i VIII do zapoznania się z treścią orędzia Ojca Świętego skierowanego do Młodych na II i III Światowy Dzień Młodzieży.
Na podstawie przeczytanego tekstu, uczniowie zmierzą się z pytaniami w formie testu (pytania otwarte i zamknięte).
Uczniów klas IV – VI zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Przyjaźń Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Celem tej tematyki, jest przybliżenie przyjaźni tych dwóch Wielkich Polaków. Prace dowolną techniką, przygotowujemy w płaskiej kompozycji plastycznej (malarstwo, grafika, rysunek) w formacie A4-A3. Prace powinny zostać wykonane indywidualnie i przekazane katechetom do końca października.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

 
Informacja o stypendium szkolnym

  UWAGA RODZICE !!!!  - Aktualny wykaz programów nauczania i podręczników znajduje się w zakładce DOKUMENTY
Witamy w roku szkolnym 2021/22


Ul.Kąpielowa 7
        68-385 Zielona Góra
TEL. 68-324-89-14
FAX. 68-324-89-16
sp8zg@wp.pl
                     https://www.sp8.zgora.pl

Wykonanie i administracja strony:
Powered by tomaszjawornicki@wp.pl
Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 8
Wróć do spisu treści