AKTUALNOŚCI - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze

AKTUALNOŚCI

W bieżącym roku szkolnym dzieci z klas pierwszych uczęszczające do świetlicy szkolnej będą miały możliwość uczestniczenia w
Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "EUROPA I JA". Zgodnie z regulaminem został wybrany jeden kraj do poznawania - będą to WŁOCHY.
Podczas działań rozłożonych na poszczególne miesiące dzieci będą zdobywały informacje o tym państwie, poznawały ciekawe miejsca, bajki regionalne, muzykę, tańce czy też potrawy. W październiku rozpoczęliśmy uroczyście nasze działania. Koordynatorkami tego projektu w naszej szkole są p.Viola Skorulska i p.Maja Rucińska.

Dnia 22.10.2021 odbyły sie zawody dziewcząt w piłce noznej. Dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze pod opieką Pana Adama Klimka zdobyły srebrne medale.

Uwaga! To już ostatni tydzień zbierania prac plastycznych na konkurs "W DOMU"
Uczniowie klas 4-8 mogą przekazywać prace wykonane w domu podczas zdalnej nauki (od wiosny 2020 r. do końca sierpnia 2021 r.) niezależnie od tego, czy zostały ocenione na zdalnej lekcji, wykonane samodzielnie, czy z pomocą rodziny.
Prace płaskie - rysunki, malarstwo, kolaże (wyklejanki) podpisane: imię, nazwisko, klasa oddajemy w sali 220
NAGRODY: dodatkowe oceny z plastyki, pochwały (dla wszystkich uczestników), udział nagrodzonych prac w wystawie pokonkursowej w Intermarche i mini-katalog z nazwiskami autorów nagrodzonych prac.
Prace po wystawie wrócą do autorów!
Czekam do końca października - p. Anna Wojewoda

To już druga edycja sportowego wydarzenia "Nauczyciele vs uczniowie"  Nauczyciele z Naszej szkoły zagrali mecz siatkówki razem z uczniami z okazji "Dnia nauczyciela" . Puchar został w posiadaniu naszych belfrów na kolejny rok. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

4 października klasa VIIa w ramach godziny wychowawczej uczestniczyła w warsztatach przeprowadzonych przez Lubuskie Stowarzyszenie Wsparcia Opiekunów i Osób dotkniętych chorobą Alzheimera.  Warsztaty przeprowadzili Pani Wioletta, Pan Krzysztof oraz Pani Justyna.
Zajęcia miały na celu pobudzenie empatii u młodzieży szkolnej. Uczniowie mieli możliwość prac z symulatorem odczuć starczych.  Po założeniu symulator umożliwiał poznanie głównych wrażeń i ograniczeń osób starzejących się, co ułatwia zrozumienie ich punktu widzenia w codziennych sytuacjach życiowych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zajęć pozalekcyjnych, które znajdują się w tabeli w kafelku ,,DLA UCZNIÓW I ABSOLWENTÓW"

25 października 2021 r. w naszej szkole, odbędzie się kolejna edycja konkursu szkolnego „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości". W tym roku zapraszamy uczniów klas VII i VIII do zapoznania się z treścią orędzia Ojca Świętego skierowanego do Młodych na II i III Światowy Dzień Młodzieży.
Na podstawie przeczytanego tekstu, uczniowie zmierzą się z pytaniami w formie testu (pytania otwarte i zamknięte).
Uczniów klas IV – VI zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Przyjaźń Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Celem tej tematyki, jest przybliżenie przyjaźni tych dwóch Wielkich Polaków. Prace dowolną techniką, przygotowujemy w płaskiej kompozycji plastycznej (malarstwo, grafika, rysunek) w formacie A4-A3. Prace powinny zostać wykonane indywidualnie i przekazane katechetom do końca października.
Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

Informacja o stypendium szkolnym

UWAGA RODZICE !!!!  - Aktualny wykaz programów nauczania i podręczników znajduje się w zakładce DOKUMENTY

Witamy w roku szkolnym 2021/22

Ul.Kąpielowa 7