Program rozwoju
    Oddział przedszkolny
    Program - "Owoce w szkole"
    Jędrzychowska Akademia Szans

Strona 1<<  Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11  Strona 12  Strona 13
8 listopada 2017 - Wycieczka klas VII do Kostrzyna i Owczar
Uczniowie klas VII pod opieką pani Anny Wojewody, Haliny Zawadzkiej i Ewy Balawajder wybrali się 7 listopada na wycieczkę do Kostrzyna i Owczar.
W Kostrzynie zwiedzili najstarszą twierdzę bastionową w Polsce, ekspozycję muzealną w kazamatach Bastionu Filip i oryginalne ruiny Starego Miasta. Przewodnik Muzeum Twierdzy opowiadał interesującą historię tego miejsca.
W Centrum Edukacyjnym Kluby Przyrodników w Owczarach  odwiedzili "Muzeum Łąki",  zapoznali się z prezentacją multimedialną podczas krótkiej lekcji edukacyjnej poświęconej ekosystemowi łąk i wybrali się na spacer po okolicy. Na szczęście pogoda dopisała, a w gospodarstwie Muzeum można było ogrzać się przy ognisku i przyjrzeć hodowli owiec wrzosówek. Do Owczar warto byłoby wybrać się znowu na wiosnę, by zobaczyć ten unikalny ekosystem w porze kwitnienia!

25 października 2017 - Podsumowanie Miejskiego Konkursu: Jan PaweÅ‚ II autorytetem w drodze ku przyszÅ‚oÅ›ci
Dnia 24 października. w Naszej Szkole odbyła się uroczysta gala Miejskiego Konkursu: JAN PAWEŁ II AUTORYTETEM W DRODZE KU PRZYSZŁOŚCI. W tym roku była 12 edycja tego konkursu pt."Wszyscy jesteśmy równi- prawo do życia w pokoju w nauczaniu Jana Pawła II". W konkursie wzięły udział dzieci z zielonogórskich podstawówek. Wpłynęło ponad trzysta prac konkursowych. Cieszymy się niesłabnącym zainteresowaniem naszym konkursem. W uroczystej gali wzięli udział uczniowie - autorzy nagrodzonych prac wraz z opiekunami oraz honorowi goście: J.E. Ks. Tadeusz Lityński- Biskup Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, pani Katarzyna Pernal- Wyderkiewicz Wicekurator Oświaty Województwa Lubuskiego, pan Jarosław Skorulski Naczelnik Oświaty i Spraw Społecznych w Zielonej Górze, pani Elżbieta Grudzińska Szef Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność w Zielonej Górze. Dziękując za uczestnictwo w konkursie i życzymy wszystkim, by Jan Paweł II wypraszał potrzebne łaski. Zapraszamy do obejrzenia całej uroczystości: https://youtu.be/YFRWBEuf2Xg

24 października 2017 - Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej
Dnia 23 października odbyło się pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem pasowania było kształtowanie prawidłowego zachowania się w bibliotece, zachęcanie do wypożyczania książek, a także rozwijanie umiejętności czytelniczych. Przyszli czytelnicy zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Złożyli również uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na koniec każdy uczeń otrzymał ,,Legitymację Czytelnika” i mógł samodzielnie wypożyczyć książkę.

9 października 2017 - Jesienne parasole
Dziś w naszej szkole, dzięki inicjatywie Barbary Kopacz i Agnieszki Znamirowskiej spotkali się najmłodsi i najstarsi uczniowie naszej szkoły. "Zerówka" i 7-klasiści wspólnie stworzyli jesienne parasole. Mali uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w prawdziwej lekcji. Starsi koledzy okazali ogromną serdeczność i życzliwość. Nie zabrakło uśmiechów , wspólnych działań i świetnej atmosfery. A my już myślimy o rewizycie.

Strona 1<<  Strona 8  Strona 9  Strona 10  Strona 11  Strona 12  Strona 13