Program rozwoju
    Oddział przedszkolny
    Program - "Owoce w szkole"
    Jędrzychowska Akademia Szans

25 kwietnia 2018 - Wycieczka do MRU
24 kwietnia klasy 6a i 7b wybrały się na historyczną wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień. Pod opieką przewodnika, który nakreślił historię powstania fortyfikacji, zwiedzili muzeum oraz przeszli podziemną trasę w bunkrach. Mieli okazję przejechać się prawdziwą niemiecką ręczną drezyną, zobaczyć na różnych poziomach różnego rodzaju pomieszczenia wojskowe. Po zwiedzaniu przejechali się 70-letnim wozem bojowym, który zawiózł ich na ognisko z poczęstunkiem. Na koniec czekała dla nich atrakcja w gospodarstwie agroturystycznym - przejazd miniaturową kolejką wąskotorową. GALERIA ZDJĘĆ

24 kwietnia 2018 - I miejsce Filipa Bojko
Z okazji Światowego Dnia Książki uczeń klasy VII a, Filip Bojko, został przebrany za bohatera książki Stephena Kinga „To”. Pomogły mu w tym świetne charakteryzatorki i dzięki tej współpracy Filip- Pennywise The Dancing Clovn zajął I miejsce i tym samym wygrał cały konkurs. Gratulujemy!

24 kwietnia 2018 - Dzień Książki
23 kwietnia 2018 r. odbył się w szkole Dzień Książki. Wydarzenie nawiązywało do organizowanego corocznie Światowego Dnia Książki. Spotkaliśmy się na apelu dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie wysłuchali hymnu przygotowanego na obchody tego dnia. Pani Dyrektor Szkoły Elżbieta Iwaniec przeczytała kilka wierszy poety Janusza Kofty.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmiki przygotowane przez swoich kolegów w ramach projektów realizowanych na lekcjach języka polskiego reklamujące nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. Każda klasa przygotowała swojego przedstawiciela przebranego za ulubionego bohatera książkowego, zwyciężył uczeń klasy 7a.
Podczas przerw odbywała się degustacja potraw przygotowanych w ramach akcji „Przekąski do książki” i kiermasz książek. Wydarzenie to miało przypomnieć uczniom jak ważne jest czytanie, bowiem: „Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika... Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana".

20 kwietnia 2018 - Sukcesy w konkursie językowym
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie językowym „The Board Games Strike Back” organizowanym przez Zespół Edukacyjny nr 6. Konkurs skierowany do uczniów klas V- VII polegał na wykonaniu przez uczestników własnej gry planszowej w języku angielskim. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez niezależną komisję składającą się z pracowników księgarni „Zielone Wzgórza” zajmującej się kolportażem gier planszowych. Uczennice: Julia Milczarkiewicz, Martyna Towpik oraz Marlena Sobalak z klasy VIIA uzyskali II miejsce, a Aleksandra Grzebyta, uczennica klasy VIIB, która wykonała pracę samodzielnie, otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!