Niedziela,  17 lutego 2019 r.imieniny:  Donata, Gizeli, Łukasza
MENU
    Strona główna
    Historia aktualności
    Kadra szkoły
    Statut
    Regulamin Uczniowski
    Kalendarium
    Nabór na rok szk. 2018/2019
    Plan lekcji
    Dziennik elektroniczny
    Zajęcia pozalekcyjne
    Podręczniki szkolne
    Programy nauczania
    Konkursy przedmiotowe
    Historia szkoły
    Tradycje
    Współpraca
    Program profilaktyczno - wych.
    PSO
    Spotkania z rodzicami
    Rada Rodziców
    Inne informacje dla rodziców
    Świetlica szkolna
    Obiady
    Multimedia szkoły
    Współpraca międzynarodowa
    SKO
    Wyrównywanie szans eduk.
    Kontakt
    Rodo
    BIP
Aktualności

Strona 1  Strona 2  Strona 3  Strona 4  Strona 5  Strona 6  
9 grudnia 2018 - Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas
W dniach 7-8 grudnia, odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas przed świętami Bożego Narodzenia. W akcji wzięli udział uczniowie z klas VIII i VII Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze, których można było spotkać w sklepach Biedronka i Intermarche przy ul. Makowej w Zielonej Górze. Dzięki życzliwości wielu ludzi i pomocy uczniów, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze zebrał łącznie 780 kg żywności. Z darów zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących.
 
           


26 listopada 2018 - Wycieczka do Szklarskiej Poręby
W piątek 23 listopada, klasa 7 B, oraz uczniowie z klas 8 C i 8 D, wraz z wychowawczyniami, Panią Anną Wojewodą i Panią Marzanną Szewczyk, uczestniczyli w wycieczce do Szklarskiej Poręby, którą zorganizował Pan Andrzej Trzeciak.
Zwiedzano Leśną Hutę - miejsce ręcznego wyrobu szkła, Skansen Żelazny Tygiel, gdzie zapoznano się z historią górnictwa i hutnictwa w iście kabaretowej formie, Muzeum Ziemi, gdzie oglądano wspaniale okazy skał, kryształów i skamienielin, oraz Muzeum Karkonoskie - Dom Hauptmannów z piękną galerią malarstwa i wystawą snycerki.
Wspaniała słoneczna pogoda i dekoracyjny pierwszy śnieg sprawiły, że wycieczka była nie tylko pouczająca, ale i atrakcyjna. Wszyscy miło spędzili czas.   GALERIA ZDJĘĆ


10 listopada 2018 - List MEN i GIS w sprawie szczepień ochronnych
Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie, 
 
W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.
 
Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie – ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.
 
Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.
 
Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.
 
Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.
 
Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.
 
 
 Z wyrazami szacunku
 
 
Anna Zalewska                                           Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej                         Główny Inspektor Sanitarny


5 listopada 2018 - Zdrowo jem - wiecej wiem!
Śniadanie to pierwszy posiłek w ciągu dnia, który nocnej przerwie, będącej czasem głodzenia, dostarcza nowej porcji energii i składników odżywczych. Ich ilość i jakość decyduje o możliwościach podejmowania wysiłku fizycznego i umysłowego. Szczególne znaczenie jest przypisywane spożywaniu podczas śniadania owoców, produktów zbożowych i błonnika. Aby przygotować uczniów do świadomego wyboru wartościowych produktów, przeprowadzono w klasach młodszych kampanię „Zdrowe śniadanie.” Uczniowie podczas zajęć utrwalili i poszerzyli wiedzę na temat piramidy zdrowia, rozmawiali o zawartości witamin w produktach i znaczeniu wody dla organizmu. Następnie przygotowali śniadanie, którym nawzajem się częstowali. Akcja trwała tydzień od 18.10 do 26.10. Kanapki były ucztą zarówno dla podniebienia, jak i dla oczu!
 
           


Strona 1  Strona 2  Strona 3  Strona 4  Strona 5  Strona 6  
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 19:52:15  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|