Program rozwoju
    Oddział przedszkolny
    Program - "Owoce w szkole"
    Jędrzychowska Akademia Szans

17 kwietnia 2018 - Klasy 6 a i c w akcji sprzątania terenu rekreacyjnego na Jędrzychowie
W dniu dzisiejszym klasy 6a i 6c wraz z wychowawcami wzięły udział w akcji sprzątania przyszłego terenu rekreacyjno-sportowego, który ma powstać przy ul. Rezedowej w naszej dzielnicy. Imprezę poprowadziły działaczki Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów, panie: Lilianna Kleinert i Anna Monczak. Zaniedbaną działkę nasi uczniowie oczyścili bardzo sprawnie. Na zakończenie akcji dr Agnieszka Opalińska z UZ przedstawiła zarysy wykonania projektu. Wizualizację jego wykonała nasza była absolwentka wraz z mężem p. Olga Kazińska-Linkowska, która również zaszczyciła nas swoją obecnością opowiadając o etapach powstawania projektu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli już z niego w pełni korzystać. Zwłaszcza, że Urząd Miasta w tym roku przeznaczył 1 mln zł na zagospodarowanie tego miejsca. Bardzo się cieszymy z tego faktu, gdyż nareszcie powstanie na Jędrzychowie miejsce dla wspólnych zabaw i wypoczynku.
Naszą akcję relacjonowało także Radio Plus, gdzie można posłuchać wywiadu z naszymi uczniami: http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/117103/w_narodzie_sila_mieszkancy_jedrzychowa_inspiruja_zielonogorzan

12 kwietnia 2018 - Projekty literackie
Na lekcjach języka polskiego realizowano projekty literackie dotyczące szeroko pojętej kultury, ze szczególnym uwzględnieniem literatury i korzyści płynących z czytania. Wszyscy uczniowie wykazali się pomysłowością i twórczą inwencją. Powstały z tego bardzo ciekawe prace.
Klasy IV a oraz IV b wykonały barwne makiety książek, na kartach których umieszczone zostały różnorodne informacje na temat literatury pięknej oraz własne „zachętki” motywujące do czytania.

Klasa VI a zareklamowała serię książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Powstało własnoręcznie wykonane przez dzieci, wielobarwne drzewo, na którym zawieszone zostały wszystkie informacje dotyczące całej serii oraz krótka biografia autora. Zdjęcia pokazują etap realizacji projektu oraz efekt końcowy.

Klasa VII a wykonała plakat - kontur Polski, na którym umieszczonych zostało 100 nazwisk Polaków, którzy przez lata rozsławiali nasz kraj na całym świecie. Są to słynne osobowości z dziedziny literatury, teatru, muzyki i filmu, dzięki którym młody odbiorca może wiele „zaczerpnąć z kultury”. Plakat nosi tytuł „100 na sto, czyli sto najważniejszych nazwisk w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Łatwo dostrzec, że wszystkie te dziedziny są ze sobą ściśle powiązane.

9 kwietnia 2018 - Międzynarodowy projekt
Nasza świetlica wraz z klasa 4d wraz pania Małgorzatą Ziuber bierze udział w projekcje międzynarodowym pt. "We Are Different We Are The Same - School Club Fun". Naszymi partnerami w projekcje są szkoły z Litwy, Włoch oraz Turcji. Dzieci kręcą filmy, tworzą i rozwiązują quizy oraz opowiadają o swoim dniu. Porozumiewają się w  języku angielskim, nawiązują nowe znajomości z kolegami z innych krajów oraz świetnie się przy tym bawią.
Brawo uczniowie świetlicy oraz klasa 4d :-)
Również eTwinning na swoim profilu pochwalił nasz projekt:

6 kwietnia 2018 - Mała ósemeczka

Dnia 5 kwietnia w Urzędzie Stanu Cywilnego nasza uczennica Julia Naglik z klasy Va  została laureatem "Małej Ósemeczki"'. Jesteśmy dumni i gratulujemy naszej uczennicy, a wszystkim wolontariuszom dziękujemy za dobre serca i ich pracę na rzecz innych.