Wtorek,  11 grudnia 2018 r.imieniny:  Biny, Damazego, Waldemara
    Inspektor danych osobowych

Strona 1  Strona 2  Strona 3  Strona 4
21 października 2018 - Warsztaty w ramach projektu - zagospodarowanie szkolnego podwórza
Boisko do koszykówki, miejsce do odpoczynku, drążki do gimnastyki, więcej ławek, mniej parkingów, więcej stojaków dla rowerów, kolorów, zieleni, ścianka wspinaczkowa, trampolina - lista pomysłów na zagospodarowanie szkolnego podwórza jest dłuuuuga. Przygotowali ją uczniowie klasy IV a podczas warsztatów zorganizowanych przez Fundację LYADA w ramach projektu "Poznaję swoje miasto". To kolejny etap projektu. Pierwsza część odbyła się w ub. roku szkolnym. Dzieci poznawały swoją najbliższą okolicę czyli Jędrzychów, jego historię i współczesny obraz. Teraz zajęły się terenem szkoły. Po dokładnej analizie wszystkich zakamarków podwórza zaznaczały na mapach miejsca, które warto byłoby zmienić czy poprawić. Pełną listę otrzyma dyrekcja szkoły, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski, a sami uczniowie IV a wraz z rodzicami i wszystkimi chętnymi zmienią na dobry początek mały kawałek podwórza.

10 października 2018 - Historyczna wycieczka klas piątych
Dziewiątego października uczniowie dwóch klas piątych 5A i 5B brali udział w wycieczce szkolnej „Poznanie historii regionalnej Dolnego Śląska.” Celem wycieczki było poznanie źródeł historycznych związanych z zamkami Książ, Bolków oraz Czocha. ‘Książ to największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości w Polsce. Jest to majestatyczna budowla która wywiera niezapomniane wrażenie swoją monumentalnością, zróżnicowaną architekturą i bajkowym położeniem. Uczniowie poznali również legendę związaną z ostatnimi właścicielami zamku i smutną historią księżnej Daisy. Następnie zwiedziliśmy ruiny zamku w Bolkowie – warowni wybudowanej przez Bolka I-go zbudowanej dla obrony ówczesnych granic. ostatnim przystankiem był średniowieczny zamek Czocha – jeden z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska – gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się tajne przejścia.

6 października 2018 - Konkurs literacki: List do niepodległej Polski

Zapraszamy do udziału w konkursie, który skierowany jest to uczniów klas IV-VIII w celu upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.Zadaniem uczniów jest napisanie listu z życzeniami, którego adresatem będzie niepodległa Polska. Na prace poloniści czekają do 30-go października bieżącego roku. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

1 października 2018 - Pola Nadziei
Uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny wzięli udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”, której celem jest zbiórka funduszy na rzecz Zielonogórskiego Hospicjum.
W ramach tej Ogólnopolskiej Kampanii przez dwa tygodnie wolontariusze z naszej szkoły pod opieką Pani J. Rudek oraz Pani M. Ziuber zajmowali się propagowaniem akcji oraz sprzedażą cebulek.
29 września natomiast uczniowie, pod opieką Pani B. Paliszkiewicz, sadzili cebulki żonkili pod Urzędem Miasta. Na początku października cebulki kwiatów zostały zasadzone także przed nasza szkołą.
Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, serdecznie dziękujemy, bo to Waszej ofiarności udało nam się uzbierać aż 612,16zł

Strona 1  Strona 2  Strona 3  Strona 4
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 10:57:51  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|