Program rozwoju
    Oddział przedszkolny
    Program - "Owoce w szkole"
    Jędrzychowska Akademia Szans

7 lutego 2018 - Dzień Zdrowia
6 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia zorganizowany przez klasę 6 C. W tym dniu uczniowie mieli ubrać się w kolorach owoców oraz warzyw. Z tej okazji na przerwach można było zakupić zdrowe ciastka, batoniki i owocowe szaszłyki. Dzień ten miał na celu przypomnieć uczniom o tym, że warto prowadzić zdrowy tryb życia i dbać o zdrowie.

21 stycznia 2018 - Półkolonie zimowe w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze
Informujemy, że w naszej szkole organizowane są półkolonie zimowe w dniach od 12 do 16 lutego 2018 r. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę naszych nauczycieli w godz. od 8:00 do 15:00.
W programie:
● wyjście do kina,
● wyjście do teatru,
● wyjście na basen,
● zabawy na świeżym powietrzu,
● zabawy i gry świetlicowe i plastyczne.
Koszt półkolonii: 120 złotych, w tym: obiad, napoje, bilety wstępu, bilety autobusowe, materiały plastyczne.
Zgłoszenia przyjmujemy do 5 lutego w sekretariacie szkoły.
Ilość miejsc ograniczona (25 dzieci).

10 stycznia 2018 - Warsztaty plastyczne
We wtorek 9 stycznia uczniowie zgromadzeni na kółku plastycznym p. Anny Wojewody gościli zielonogórskiego artystę plastyka (a także poetę) Pana Władysława Klępkę, który zajmuje się tworzeniem kompozycji z papieru czerpanego. Uczniowie poznali historię tej ciekawej techniki i samodzielnie mogli wykonać dzieła z ręcznie przygotowanej, barwionej pulpy papierowej. Była to bardzo przyjemna praca, która przyniosła wspaniałe efekty plastyczne i wiele satysfakcji.

7 stycznia 2018 - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego
Blisko 9 tys. uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyło się 29 listopada 2017 r. z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier. W językowej rozgrywce wyłoniono 139 laureatów. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem konkursowym:
W naszej szkole do konkursu przystąpiło 44 uczniów klas V, VI oraz VII.
W klasach piątych pierwsze miejsce w województwie zajęła Hanna Zienkiewicz, czwarte – Filip Wójcik, piąte – Amelia Rucińska
W klasach szóstych pierwsze miejsce w województwie wywalczył Kacper Burzyński, drugie Agata Cicha, piąte – Oliwia Bekier
W klasach siódmych miejsce pierwsze wywalczył Szymon Witkowski, trzecie – Danuta Kędzierska, czwarte – Julia Miśta, Piąte – Michał Łazarski.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!