Środa,  25 kwietnia 2018 r.imieniny:  Jarosława, Marka, Wiki
MENU
    Strona główna
    Historia aktualności
    Kadra szkoły
    Statut
    Regulamin Uczniowski
    Kalendarium
    Nabór na rok szk. 2018/2019
    Plan lekcji
    Dziennik elektroniczny
    Zajęcia pozalekcyjne
    Podręczniki szkolne
    Programy nauczania
    Konkursy przedmiotowe
    Historia szkoły
    Tradycje
    Współpraca
    Program rozwoju
    Program profilaktyczno - wych.
    PSO
    Spotkania z rodzicami
    Rada Rodziców
    Inne informacje dla rodziców
    Oddział przedszkolny
    Świetlica szkolna
    Obiady
    Program - "Owoce w szkole"
    Multimedia szkoły
    Współpraca międzynarodowa
    Jędrzychowska Akademia Szans
    SKO
    Wyrównywanie szans eduk.
    Kontakt
    BIP
Aktualności

6 grudnia 2017 - Konkurs Multitest
Konkurs "Multitest" zorganizowany był przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie Grupa uczniów klas siódmych postanowiła porównać swoje pierwsze osiągnięcia z chemii na tle kilkuset rówieśników w innych częściach Polski, którzy także przystąpili do tego konkursu.  Uczennica klasy 7c, Oksana Szkoda uzyskała 97% punktów, 4. najlepszy wynik w kraju oraz tytuł laureata wraz z nagrodą książkową. Uczennica 7c, Amelia Szczotarska, z wynikiem 94% zajęła 7. miejsce i także uzyskała tytuł laureata tego konkursu. Z kolei uczniowie Maja Pawicka oraz Marcel Pałka, również z 7c, otrzymali oboje dyplomy wyróżnienia za wyniki na poziomie 89%. Jako grupa naszej szkoły, 11 uczniów napisało test konkursowy na średnio 83% - przy średniej wszystkich uczestników 73%. Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo radości i zapału w odkrywaniu pasji!


4 grudnia 2017 - Konkurs rejonowy BRD
2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze odbyły się eliminacje rejonowe konkursu „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Wzięła w nim udział drużyna naszej szkoły w składzie: Wojciech Szkoła 4a, Filip Wójcik 5c i Julia Wójcik 6c pod opieką szkolnego koordynatora szkolnego konkursu p. Leszka Korzeniowskiego. Po teście z przepisów ruchu drogowego, uczniowie pokonywali rowerowy tor przeszkód. Warto wspomnieć, że konkurs odbywa się co roku, z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach oraz wzrost świadomości jako uczestników ruchu drogowego.


30 listopada 2017 - Andrzejki
Andrzejki to obrzędy znane w Polsce od XVI wieku, choć ich charakter bardzo się zmienił - nasze prababcie nie świętowały andrzejek wspólnie z pradziadkami. Jak pisze badacz tradycji Zygmunt Gloger: W listopadzie wróżyli sobie młodzieńcy w wigilię św. Katarzyny, a dziewczęta — w wigilię św. Andrzeja”. Nie było wtedy zabaw i tańców, lecz więcej było skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. W naszej szkole też świętowaliśmy andrzejki, była i magia, i wróżby, a kto chciał mógł się bawić i tańczyć. Polacy bardzo lubili podglądać przyszłość – wróżono także w wigilię Bożego Narodzenia i w Nowy Rok, więc jeśli komuś dzisiaj się nie udała wróżba, to nic straconego…
 
        


25 listopada 2017 - Dzień Pluszowego Misia
23 listopada w Dzień Pluszowego Misia panie pedagog Wiesława Grzybowska i Agata Żukowska zorganizowały w szkole Akcję Miodek- wszystkie dzieci miały okazję zjeść pysznego wafelka polanego złocistym, zdrowym miodkiem. Na szkolnych korytarzach nie zabrakło także kolorowych plakatów propagujących spożywanie miodu, który ma wspaniały wpływ na nasz organizm- buduje odporność, reguluje krążenie i odżywia mózg. Było pysznie i słodko!


Ostatnia aktualizacja: 2018-04-23 13:43:55  |Projekt, wykonanie i administracja strony szkoły: Jarosław Twaróg ©|