Czwartek,  19 lipca 2018 r.imieniny:  Alfreny, Rufina, Wincentego
    Oddział przedszkolny
    Program - "Owoce w szkole"
    Inspektor danych osobowych

11 grudnia 2017 - Bezpieczny Stok
Dzięki wspólnej inicjatywie Stowarzyszenia Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych, Ministerstwa Sportu i Turystyki i Ministerstwa Edukacji Narodowej, przy współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, GOPR i TOPR ruszyła akcja Bezpieczny Stok.
Celem akcji jest promocja bezpiecznych zachowań na stokach narciarskich oraz edukacja na temat odpowiedniego przygotowania do uprawiania sportów zimowych. W trakcie sezonu zimowego PSNiT przy współpracy z GOPR i TOPR organizuje cykl imprez, będących częścią praktyczną akcji Bezpieczny Stok. Podczas spotkania w naszej szkole 8 grudnia ratownicy GOPR i TOPR w przyjazny dla dzieci sposób przekazali zasady bezpiecznego korzystania z wyciągów i tras narciarskich oraz zachowania się przy ewentualnym wypadku.

6 grudnia 2017 - Konkurs Multitest
Konkurs "Multitest" zorganizowany był przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie Grupa uczniów klas siódmych postanowiła porównać swoje pierwsze osiągnięcia z chemii na tle kilkuset rówieśników w innych częściach Polski, którzy także przystąpili do tego konkursu.  Uczennica klasy 7c, Oksana Szkoda uzyskała 97% punktów, 4. najlepszy wynik w kraju oraz tytuł laureata wraz z nagrodą książkową. Uczennica 7c, Amelia Szczotarska, z wynikiem 94% zajęła 7. miejsce i także uzyskała tytuł laureata tego konkursu. Z kolei uczniowie Maja Pawicka oraz Marcel Pałka, również z 7c, otrzymali oboje dyplomy wyróżnienia za wyniki na poziomie 89%. Jako grupa naszej szkoły, 11 uczniów napisało test konkursowy na średnio 83% - przy średniej wszystkich uczestników 73%. Serdecznie gratulujemy i życzymy dużo radości i zapału w odkrywaniu pasji!

4 grudnia 2017 - Konkurs rejonowy BRD
2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze odbyły się eliminacje rejonowe konkursu „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Wzięła w nim udział drużyna naszej szkoły w składzie: Wojciech Szkoła 4a, Filip Wójcik 5c i Julia Wójcik 6c pod opieką szkolnego koordynatora szkolnego konkursu p. Leszka Korzeniowskiego. Po teście z przepisów ruchu drogowego, uczniowie pokonywali rowerowy tor przeszkód. Warto wspomnieć, że konkurs odbywa się co roku, z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach oraz wzrost świadomości jako uczestników ruchu drogowego.

30 listopada 2017 - Andrzejki
Andrzejki to obrzędy znane w Polsce od XVI wieku, choć ich charakter bardzo się zmienił - nasze prababcie nie świętowały andrzejek wspólnie z pradziadkami. Jak pisze badacz tradycji Zygmunt Gloger: W listopadzie wróżyli sobie młodzieńcy w wigilię św. Katarzyny, a dziewczęta — w wigilię św. Andrzeja”. Nie było wtedy zabaw i tańców, lecz więcej było skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. W naszej szkole też świętowaliśmy andrzejki, była i magia, i wróżby, a kto chciał mógł się bawić i tańczyć. Polacy bardzo lubili podglądać przyszłość – wróżono także w wigilię Bożego Narodzenia i w Nowy Rok, więc jeśli komuś dzisiaj się nie udała wróżba, to nic straconego…

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-03 08:34:20  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|