Wtorek,  22 maja 2018 r.imieniny:  Emila, Neleny, Romy
MENU
    Strona główna
    Historia aktualności
    Kadra szkoły
    Statut
    Regulamin Uczniowski
    Kalendarium
    Nabór na rok szk. 2018/2019
    Plan lekcji
    Dziennik elektroniczny
    Zajęcia pozalekcyjne
    Podręczniki szkolne
    Programy nauczania
    Konkursy przedmiotowe
    Historia szkoły
    Tradycje
    Współpraca
    Program rozwoju
    Program profilaktyczno - wych.
    PSO
    Spotkania z rodzicami
    Rada Rodziców
    Inne informacje dla rodziców
    Oddział przedszkolny
    Świetlica szkolna
    Obiady
    Program - "Owoce w szkole"
    Multimedia szkoły
    Współpraca międzynarodowa
    Jędrzychowska Akademia Szans
    SKO
    Wyrównywanie szans eduk.
    Kontakt
    BIP
Aktualności

4 grudnia 2017 - Konkurs rejonowy BRD
2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze odbyły się eliminacje rejonowe konkursu „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Wzięła w nim udział drużyna naszej szkoły w składzie: Wojciech Szkoła 4a, Filip Wójcik 5c i Julia Wójcik 6c pod opieką szkolnego koordynatora szkolnego konkursu p. Leszka Korzeniowskiego. Po teście z przepisów ruchu drogowego, uczniowie pokonywali rowerowy tor przeszkód. Warto wspomnieć, że konkurs odbywa się co roku, z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drogach oraz wzrost świadomości jako uczestników ruchu drogowego.


30 listopada 2017 - Andrzejki
Andrzejki to obrzędy znane w Polsce od XVI wieku, choć ich charakter bardzo się zmienił - nasze prababcie nie świętowały andrzejek wspólnie z pradziadkami. Jak pisze badacz tradycji Zygmunt Gloger: W listopadzie wróżyli sobie młodzieńcy w wigilię św. Katarzyny, a dziewczęta — w wigilię św. Andrzeja”. Nie było wtedy zabaw i tańców, lecz więcej było skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. W naszej szkole też świętowaliśmy andrzejki, była i magia, i wróżby, a kto chciał mógł się bawić i tańczyć. Polacy bardzo lubili podglądać przyszłość – wróżono także w wigilię Bożego Narodzenia i w Nowy Rok, więc jeśli komuś dzisiaj się nie udała wróżba, to nic straconego…
 
        


25 listopada 2017 - Dzień Pluszowego Misia
23 listopada w Dzień Pluszowego Misia panie pedagog Wiesława Grzybowska i Agata Żukowska zorganizowały w szkole Akcję Miodek- wszystkie dzieci miały okazję zjeść pysznego wafelka polanego złocistym, zdrowym miodkiem. Na szkolnych korytarzach nie zabrakło także kolorowych plakatów propagujących spożywanie miodu, który ma wspaniały wpływ na nasz organizm- buduje odporność, reguluje krążenie i odżywia mózg. Było pysznie i słodko!


21 listopada 2017 - Spotkanie z policjantkami
Dnia 20 listopada uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z policjantkami. Panie starały się uświadomić dzieciom jak ważne jest zachowywanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci mogły wziąć udział w scenkach zainicjowanych przez panie policjantki i samodzielnie spróbować odnaleźć się w sytuacji, która mogłaby zdarzyć się w ich życiu. Chętnych nie brakowało. Pierwszaki wyszły ze spotkania zadowolone i troszkę odważniejsze, bo teraz już wiedzą jak zachować się w sytuacji zagrożenia.


Ostatnia aktualizacja: 2018-05-21 09:05:07  |Projekt, wykonanie i administracja strony szkoły: Jarosław Twaróg ©|