Niedziela,  17 lutego 2019 r.imieniny:  Donata, Gizeli, Łukasza
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2015/2016

Semestr II 2015/2016

 

23 lutego 2016 - Dzień myśli braterskiej
W ramach działań Samorządu Uczniowskiego, działająca w naszej szkole drużyna harcerska im. Tajnego Hufca Harcerzy w Gdyni, zorganizowała w poniedziałek 22 lutego "Dzień myśli braterskiej" w rocznicę urodzin twórcy i założyciela skautingu Roberta Baden - Powella. W działaniach uczestniczyła także drużyna ZHP, drużyna "Wiklina" i zuchenki z drużyny "Mieszkanki zaczarowanego ogrodu".
Podczas długich przerw zaproponowano uczniom gry harcerskie z nagrodami. Najwięcej punktów zebrały uczennice kl. V D : I miejsce - Wiktoria Sas, II miejsce - Julia Sobolewska, III miejsce - Karolina Rubczewska - GRATULUJEMY !
Wspólna zabawa i piękne mundury zuchowskie i harcerskie z pewnością popularyzują ideę braterstwa i zachęcają do wstąpienia w szeregi..... Inicjatywie patronowała klasa VI B.
 
           

26 lutego 2016 - Międzyszkolny Konkurs Świetlic
25 lutego odbył się Międzyszkolny Konkurs Świetlic pt. „W krainie Baśni i bajek Andersena” organizowany przez SP 21 w Zielonej Górze. Z naszej szkoły udział w nim wzięły: Iga Rękosiewicz, Zofia Sierachan z klasy 3B, Michalina Kempa z klasy 2D oraz Martyna Nowak z klasy 1d. Uczniowie z różnych szkól rozwiązywali szereg zadań (quiz, zagadki, krzyżówki) oraz brali udział w zajęciach sportowych. Nasza drużyna, którą przygotowały p. Barbara Skibińska oraz p. Małgorzata Zuber, zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!
 
     

28 lutego 2016 - Rejonowy konkurs brd
W dniu 28 lutego w szkole podstawowej w Nowym Kramsku odbył się rejonowy konkurs BRD „W Europie jeździmy bezpiecznie” pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Zosia Wojciszewska kl. 4c, Marlena Sobalak kl. 5a i Sandra Strzępek kl. 6b pod opieką p. Leszka Korzeniowskiego – szkolnego koordynatora konkursu. Nasza drużyna uplasowała się w środku stawki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki zwiększające bezpieczeństwo w poruszaniu się pieszo i rowerem. Wyniki dostępne będą na stronie www.brd.zgora.pl. Warto nadmienić, że każda forma propagowania znajomości przepisów ruchu drogowego i odpowiednich zachowań na drodze jest cenna i przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

5 marca 2016 - Górę grosza zbieramy dla Kamy
W dniach 22-26 lutego Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadził szereg akcji, z których dochód został przeznaczony na cel charytatywny – leczenie Kamili, maturzystki z I LO w Zielonej Górze, u której niedawno zdiagnozowano nowotwór złośliwy.
W SP 8 odbył się kiermasz, sprzedaż ciast ekologicznych i akcja zbierania „góry grosza” w klasach I – VI. Zebraliśmy prawie 40 kg „groszaków”:
I miejsce (8,45 kg) – kl. II C
II miejsce (5,95 kg) – kl. VI A
III miejsce (5,45 kg) – kl. II D
W sumie zebraliśmy kwotę 783zł 71gr, która została wpłacona na subkonto Kamili:
WARTO JEST POMAGAĆ – dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom akcji! Zwycięska klasa otrzymała za swoje wspaniałe zaangażowanie słodki upominek!

9 marca 2016 - Spotkanie z absolwentem

W ramach spotkań z absolwentem szkoły dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie dla uczniów klasy szóstej promujące wybór szkoły ponadpodstawowej. Tym razem gościliśmy naszych ubiegłorocznych absolwentów: Kingę Kucharską, Oliwię Stadniczuk i Marcela Zapolskiego, którzy przedstawili klasom szóstym swoją szkołę – Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze. Uczestnicy zadawali im szereg pytań dotyczących ich szkoły m. in.: pomocy w nauce,  oferty zajęć pozalekcyjnych, obciążenia nauką, spełniania swoich pasji.

10 marca 2016 - Dzień patrona SP 8
Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - Jana Brzechwy. Jednocześnie był to Dzień Otwarty SP 8. Przed południem uczniowie klasy V D zaprosili uczniów klas I-III i klas IV-VI na przedstawienie zachęcające do czytania książek Jana Brzechwy. Podczas apelu dla klas starszych zabrały głos opiekunki Samorządu Uczniowskiego. Pani Anna Wojewoda przedstawiła wyniki konkursu "Klasa na szóstkę" -  po pierwszym półroczu najwyżej uplasowały się klasy: IV B, IV C i V C. Pani Alina Herba wręczyła nagrodę w konkursie na "Najsympatyczniejszą dziewczynę" przeprowadzonym z okazji Dnia Kobiet. Tytuł otrzymała Maja Pawicka z kl. V C. GRATULUJEMY!
Po południu gościliśmy w naszej szkole rodziców wraz z dziećmi, zainteresowanych nauką w SP 8. W przemówieniu do rodziców pani dyrektor Elżbieta Iwaniec przedstawiła najważniejsze aspekty oferty edukacyjnej i walory naszej szkoły. Następnie uczniowie klasy V D zaprezentowali swoje przedstawienie, które wzbudziło szczery aplauz publiczności!
Stronę muzyczną przedstawienia opracowała pani Marzanna Szewczyk, dekoracje przygotowała pani Agnieszka Znamirowska, a elementy tańca pani Honorata Rejtan. Scenariuszem i reżyserią zajmowała się wychowawczyni klasy V D pani Anna Wojewoda.    GALERIA ZDJĘĆ

23 marca 2016 - Zielony dzień
Samorząd Uczniowski pierwszy dzień wiosny - poniedziałek 21 marca - ogłosił (jak w ubiegłym roku) Zielonym Dniem. Uczniowie klas IV-VI zaproszeni zostali do "gry w zielone". Można było ubrać się na zielono, każda klasa mogła przystroić się w zielone, wspólne dla wszystkich elementy i wziąć udział w konkursie "zielonych" smakołyków.
Bezkonkurencyjnymi zwycięzcami wszystkich tych konkursów została klasa IV B - z wychowawczynią panią Justyną Borowik! Uczniowie nie tylko postarali się o zielony ubiór i efektowne zielone ozdoby, ale i przygotowali smakowity poczęstunek! Gratulujemy pomysłowości, podziwiamy nakład pracy i dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie!
Także klasa IV C z wychowawczynią panią Magdaleną Bester, oraz klasa V C z panią Marzanną Szewczyk świetnie się przygotowały! Im także należą się wielkie brawa!!!
Najważniejsze jednak, że wszyscy dobrze się bawili świętując odejście zimy i z nadzieją na szybkie nastanie słonecznej zielonej wiosny!
 
        

4 kwietnia 2016 - Podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2015/2016
31 marca w Bibliotece Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/2016. Podczas uroczystości Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wręczyła laureatom stosowne zaświadczenia oraz nagrody książkowe. W tegorocznej edycji konkursów na etapie szkolnym udział wzięło 15 831 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowano 3 368 uczniów, w etapie wojewódzkim udział wzięło 441 uczniów, z których 132 uzyskało tytuł laureata. W gronie laureatów znaleźli się dwaj nasi uczniowie: Hanna Kłosińska z kl. VIa - laureat konkursu przedmiotowego z matematyki oraz Jan Dancewicz z kl. VIb - laureat konkursu przedmiotowego z przyrody. Listy gratulacyjne odebrali również przygotowujący ich nauczyciele: Piotr Rudek (nauczyciel matematyki) oraz Jarosław Twaróg (nauczyciel przyrody).
Jednocześnie tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z naszej szkoły otrzymali:
·         Anna Rajca kl. Vc – konkurs przedmiotowy z historii – opiekun p. Wiesława Grzybowska
·         Hanna Kłosińska kl. VIa – konkurs przedmiotowy z przyrody – opiekun Jarosław Twaróg
·         Albert Adamek kl. VIb - konkurs przedmiotowy z przyrody – opiekun Jarosław Twaróg
·         Maksymilian Mosiądz kl. Vc - konkurs przedmiotowy z przyrody – opiekun Jarosław Twaróg
Wszystkim uczniom i przygotowujących ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!
 
         

9 kwietnia 2016 - Wieczór filmowy klas piątych
Pięćdziesięcioro uczniów klas piątych świetnie się bawiło podczas Wieczoru Filmowego w piątek 8 kwietnia, zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Oglądano dwa filmy: "Koralina i tajemnicze drzwi" i "Uczeń czarnoksiężnika". W przerwie Czarownica Hania z koleżankami z klasy V C przeprowadziła zabawę promującą bezpieczeństwo w szkole i drodze do szkoły! Zabawa w pustej szkole i wspólne oglądanie filmów (szczególnie, kiedy zapadł już zmrok) sprawiło wszystkim dużo przyjemności, śmiechom i żartom nie było końca...
Uczniowie znajdowali się pod opieką opiekunek SU p. Anny Wojewody i p. Aliny Herby, oraz wychowawczyń; p. Haliny Zawadzkiej, p. Marzanny Szewczyk (która przygotowała sprzęt projekcyjny) i p. Agnieszki Znamirowskiej (która dopilnowała, by o 21.30 wszystkie dzieci dotarły do rąk odbierajacych je rodziców). Zakończeniem wieczoru było wspólne sprzatanie sali.... To była bardzo udana impreza i opiekunki Samorządu planują już kolejny Wieczór Filmowy... może tym razem dla klas czwartych...?   GALERIA ZDJĘĆ

10 kwietnia 2016 - Sukces naszej uczennicy w Lubuskim Konkursie Grafiki Komputerowej

8 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Logo Lubuskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Przybyli na nie finaliści Konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 9 uczniów województwa lubuskiego. Wsród nich znalazła się nasza uczennica z klasy 6a Julianna Świdzińska, która wykonała pracę pod kierunkiem pana Leszka Korzeniowskiego. Wszyscy wraz z przygotowującymi ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy, tablety i kamizelki odblaskowe, które wręczyli dyr. WORD pan Rafał Gajewski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pan Marek Pasek oraz koordynator Konkursu pan Jarosław Twaróg. Zwycięzcy mieli również okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu.

PRACE LAUREATÓW         GALERIA ZDJĘĆ

12 kwietnia 2016 - Ania z... Zielonej Góry
Wernisaż wystawy "Ania z ... Zielonej Góry" odbył się 11 kwietnia. To druga wystawa będąca wynikiem współpracy pań - Haliny Zawadzkiej i Anny Wojewody. Uczniowie kl. V A namalowali portrety Ani Shirley i przypomnieli jej postać podczas mini-przedstawienia. Wraz ze swoją wychowawczynią przygotowali też słodki poczęstunek. Pani Anna Wojewoda przypomniała zebranym uczniom czym jest wernisaż i jakie są jego elementy, oraz przedstawiła różnorodne formy katalogów wystaw. Każdy z gości wernisażu otrzymał katalog z przedmową i nazwiskami autorów wystawy. Gościem specjalnym był pan Mirosław Musoł z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.  GALERIA ZDJĘĆ

13 kwietnia 2016 - Występ teatru anglojęzycznego
12 kwietnia gościliśmy w naszej szkole  Bear Theatre w międzynarodowej obsadzie. Aktorzy wystąpili z przedstawieniem Alien Grammar Show dla klas IV - VI.  W programie nie mogło zabraknąć więc elementów gramatycznych, z którymi nasi uczniowie dzielnie sobie poradzili. Przedstawienie jest anglojęzyczne, co mamy nadzieję przyczyniło się do zmotywowania do nauki języka angielskiego. Aktorom Bear Theatre za ich wspaniały występ serdecznie dziękujemy.
 
           

17 kwietnia 2016 - Cała Polska czyta dzieciom
W dniu 14 kwietnia w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" naszą świetlicę szkolną odwiedził współautor książki pt. "SMOCZE ŁZY Legendy zielonogórskie" p. Radosław Skorulski. Chcąc zachęcić uczniów do poznawania ciekawych miejsc w naszym bardzo dużym mieście, przeczytał legendę o św. Jadwidze i Gunterze oraz odpowiedział na liczne pytania związanie z powstaniem zbioru legend. Zachęcał również do zdobywania odznaki "Tropiciel legend" (bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.naszezatonie.org.pl w zakładce legendy). W spotkaniu wzięły udział klasy 5a, 3b oraz uczniowie z obu świetlic szkolnych. Zachęcamy wszystkich do zwiedzania i poznawania historii naszej małej ojczyzny!

19 kwietnia 2016 - Spotkanie z absolwentem

W ramach spotkań z absolwentem szkoły 18 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dla uczniów klasy szóstej promujące wybór szkoły ponadpodstawowej. Tym razem gościliśmy naszych absolwentów: Paulinę Pielę, Maję Jarosińską i Natalię Strzępek, którzy przedstawili klasom szóstym swoją szkołę – Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze. Uczestnicy zadawali im szereg pytań dotyczących ich szkoły m. in.: wyboru profilu klasy, pomocy w nauce,  oferty zajęć pozalekcyjnych, spełniania swoich pasji.

25 kwietnia 2016 - Akcja pomocy dzieciom głodującym w Afryce
Klasa IV B wraz z wychowawczynią Justyną Borowik zorganizowała akcję pomocy dzieciom głodującym w Afryce. W dniach 18-22 kwietnia sprzedawaliśmy ciasta. Zebrane pieniądze zostaną przekazane fundacji WATATO, która prowadzi dożywianie dzieci w Afryce. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję- Uczniom i Nauczycielom za zakup ciast, a naszym Rodzicom za ich upieczenie i wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy!
 
           

26 kwietnia 2016 - Szkolny Konkurs Pięknego Czytania klas II
24 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania klas II, zorganizowany przez H. Rejtan we współpracy z K. Fabijańczyk i K. Ochocką. Przedstawiciele każdej klasy przybyli do szkolnej biblioteki by zmagać się z nowymi tekstami. Mieli za zadanie zaciekawić i oczarować komisję swoim wspaniałym czytaniem. W tym roku pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy IIa Aleksandra Misiak, której serdecznie gratulujemy!  Dziękujemy Fundacji Dwie Sowy za ufundowanie pięknych dyplomów i nagród.

29 kwietnia 2016 - Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
Dziś odbył się w naszej szkole apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Całą uroczystość przygotowała klasa IV c. O scenariusz, oprawę muzyczną, taneczną, teatralną i wizualną zadbały: p. Kinga Ochocka, p. Honorata Rejtan, p. Marzanna Szewczyk, p. Justyna Borowik, p. Agnieszka Znamirowska, p. Danuta Jawornicka i wychowawca klasy IV c p. Magdalena Bester. Uczniowie przenieśli widzów w czasy XVIII wieku, urozmaicając swój występ tańcem oraz pięknymi patriotycznymi pieśniami, dawnymi i współczesnymi.
Obecni byli wszyscy pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście – byli pracownicy Szkoły Podstawowej nr 8: p. Stanisława Klikowicz i p. Grażyna Bojarczuk. Po występnie zaproszeni goście wspominali dawne czasy przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców.   GALERIA ZDJĘĆ

19 maja 2016 - Występ klasy Ia w MP 8
17 maja w ramach współpracy środowiskowej, wystąpiliśmy z naszym przedstawieniem "Moja wycieczka do Wielkiej Brytanii" w Przedszkolu Miejskim nr 8 . Trochę nas dopadła trema, gdyż na widowni zasiadły wszystkie grupy przedszkolne wraz z opiekunami. Obawy okazały się niepotrzebne, gdyż przedstawienie wypadło bardzo dobrze, wszystkim podobał się nasz występ. W przedstawieniu wzięły udział dzieci z kl.I A wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Ziuber.

19 maja 2016 - VII Miejski Konkurs "Małe Talenciaki"
Wśród majowych wydarzeń znalazł się również udział uczniów naszej szkoły w VII Miejskim Konkursie „Małe Talenciaki” organizowanym w Szkole Podstawowej nr 14 w Zielonej Górze. Wzięli w nim udział przedstawiciele klasy I b: Kasia Ratajczak i Hania Żywicka w kategorii taneczny pokaz akrobatyczny, Hania Dancewicz i Karol Strzępek w kategorii wiersz oraz Mateusz Orszulik. Pierwszaki zostały przygotowane przez p. Agatę Żukowską, a w prezentacji konkursowej opiekę nad dziećmi sprawowała p. Edyta Kowalska. To VII edycja konkursu objętego patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dzieci z klas I miały szansę na zaprezentowanie swoich talentów. W kategorii instrument muzyczny I miejsce zajął Mateusz Orszulik, który pięknie zaprezentował 2 utwory z kategorii muzyki klasycznej grając na wiolonczeli. Serdecznie gratulujemy!
 
        

26 maja 2016 - Róża dla mamy
W przeddzień Dnia Matki, klasę V D odwiedzila Pani Maria Czupryna, wyjawiając tajemnice swojego warsztatu. Każde z dzieci wykonało bibułkowa różę dla swojej mamy i zostało obdarowane przez panią Marią profesjonalnie wykonaną różą! Jak zrobić bibułkowe kwiatów (i nie tylko) możemy nauczyć sie ze strony pani Marii (http://www.kwiaty.realizacja.com/), lecz prawdziwą przyjemnością jest wspólna praca pod okiem fachowca! V D dziękuje za wspaniałą zabawę, życząc Wszystkim Mamom wszelkiej pomyślności!
 
           

29 maja 2016 - Nasiona życia dla Afryki
W maju Samorząd Uczniowski ogłosił zbiórkę nasion przeznaczonych dla zaprzyjaźnionych Misji w Afryce. Każdy z uczniów SP 8 otrzymał karteczkę z wyszczególnionymi nasionami potrzebnymi Siostrom Misjonarkom. Uczniowie klasy V D zebrali, policzyli i posegregowali paczuszki nasion. Zebrano 430 paczuszek! Akcję z inicjatywy p. Marty Korczyńskiej przeprowadziła p. Anna Wojewoda, a pieniądze na paczkę zebrała p. Alina Herba podczas kiermaszu z okazji Dnia Dziecka. 
 
     

1 czerwca 2016 - Dzień Dziecka w naszej szkole
Dzisiaj odbył się w naszej szkole Dzień (wesołego) Dziecka. Na apelu wszystkim uczniom z okazji ich święta życzenia złożyła p. Dyrektor. Niestety pogoda nie pozwoliła nam na przeprowadzenie imprezy na świeżym powietrzu. Wszyscy bawiliśmy się więc na sali gimnastycznej. Chłopcy klas IV-VI rozegrali mecz w piłce nożnej, gdzie najlepszą drużyną okazali się zawodnicy z IVb. Klasy młodsze rywalizowały w różnych konkurencjach sparawnościowych. Tu wygrała klasa III b. Na koniec wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie  „O królewnie czarodziejce”.   GALERIA ZDJĘĆ

1 czerwca 2016 - Miejski Dzień Dziecka
Uczniowie klasy V D z panią Ewą Balawajder i wychowawczynią panią Anną Wojewodą reprezentowali naszą szkołę na Starym Rynku, gdzie Klub Zielona Razem zorganizował miejskie obchody Dnia Dziecka. Pomimo deszczowej pogody wszyscy świetnie się bawili! Zwiedzano wnętrza Ratusza Miejskiego, podziwiano iluzje byłego ucznia SP 8 Jakuba Zgoły, degustowano przysmaki Mateusza Gruszkiewicza uczestnika MasterChef Junior i lody zafundowane przez kawiarnię Gioconda... Atrakcji nie brakowało - można było malować, wymyślnie się uczesać i podziwiać żywego wielbłąda :-) A na koniec rodzice kl. V D zafundowali dzieciom pizzę. Gośćmi specjalnymi imprezy byli - prezydent miasta Zielona Góra pan Janusz Kubicki i pani wiceprezydent Wioleta Haręźlak.   GALERIA ZDJĘĆ

2 czerwca 2016 - Dziecięca Sesja Rady Miasta Zielona Góra
Radni z Klubu Zielona Razem zaprosili uczniów zielonogórskich szkół na wyjątkową sesję z okazji Dnia Dziecka. Przedstawicielem naszej szkoły był reprezentant Samorządu Uczniowskiego - Jacek Kuczak z kl. VI B. Młodzi radni wzięli udział w dyskusji pod hasłem: "Gdybym był radnym miasta Zielona Góra", podczas której mogli zaprezentować własne pomysły na funkcjonowanie lokalnej demokracji i zapoznać się z jej mechanizmami. Specjalnymi gośćmi rady, byli - prezydent Miasta Zielona Góra pan Janusz Kubicki i pani wiceprezydent Wioleta Haręźlak.

6 czerwca 2016 - Dzień powrotu Zielonej Góry do macierzy
6 czerwca to zielonogórskie święto - dzień powrotu Zielonej Góry do Polski. Na Starym Rynku odbywały się uroczystości, w których wzięli udział przedstawiciele zielonogórskich szkół, pan prezydent i pani wiceprezydent Miasta Zielona Góra, pani prezes Związku Pionierów Zielonej Góry i mieszkańcy miasta.  Ważnym punktem obchodów było rozdanie nagród w I Miejskim Konkursie Plastycznym ZPAP "Zielona Góra jest wielka - bo stanowimy wspólnotę". Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:
I MIEJSCE w kategorii rysunek otrzymała Agata Cicha z kl. IV B - podopieczna pani Agnieszki Znamirowskiej
I MIEJSCE w kategorii kolaż - Marysia Sierachan z kl. V C
II MIEJSCE w kategorii kolaż - Natalia Pater z kl. V D
WYRÓŻNIENIE w kategorii kolaż - Oksana Szkoda z kl. V C - podopieczne pani Anny Wojewody
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!! Więcej zdjęć można będzie zobaczyć na facebooku galeri Pro Arte i Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.
 
     

16 czerwca 2016 - „Witajcie w naszej bajce”
Dnia 14 czerwca klasa 1a zaprezentowała dwukrotnie (do południa dla klas I – III; po południu dla rodziców) program artystyczny pt. „Witajcie w naszej bajce” . W programie znalazły się popularne wiersze dla dzieci Juliana Tuwima i innych autorów przeplatane piosenkami. Podczas występu dzieci zaprezentowały swoje wspaniałe umiejętności aktorskie oraz umiejętność spontanicznej zabawy. Do występu, pod względem aktorskim i muzycznym, uczniów przygotowały p. Anna Górska i p. Danuta Jawornicka, natomiast barwne dekoracje i rekwizyty wykonała p. Agnieszka Znamirowska. 
 
           

18 czerwca 2016 - Perełki Wielkopolski
Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie z egzotycznymi zbiorami, pięknie odrestaurowany Pałac w Rogalinie, gdzie każda kolejna sala wzbudzała nowe zachwyty uczniów, pomnikowe dęby Lech, Czech i Rus, oraz uroczy Zamek w Kórniku ze wspaniałymi eksponatami - te właśnie perełki zwiedzili uczniowie klasy VA, VD, oraz VC, wraz z wychowawczyniami - panią Haliną Zawadzką, Anną Wojewodą i panią Ewą Balawajder. Idealna pogoda, ciekawy program i sympatyczne grono wycieczkowiczów sprawiły, że czas upłynął w bardzo miłej atmosferze!   GALERIA ZDJĘĆ

19 czerwca 2016 - Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
Dnia 17 czerwca w Szkole Podstawowej nr 21 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „KARTKA Z KALENDARZA CZTERY PORY ROKU Z BEZPIECZEŃSTWEM ZA PAN BRAT". W konkursowych zmaganiach udział wzięły dzieci z 7 zielonogórskich szkół. I MIEJSCE zdobyła uczennica naszej szkoły Aleksandra Gąsiorek z klasy 1e (na zdjęciu - rysunek na tablicy w lewym górnym rogu). Praca została wykonana pod kierunkiem p.Violetty Skorulskiej. Gratulujemy!

19 czerwca 2016 - Klasa 4a na „Zielonej szkole”
W dniach 15-18 czerwca klasa 4a oraz czterech uczniów z 4b przebywali w Lubiatowie na zielonej szkole. We współpracy z Nadleśnictwem Sławy odbyli ciekawe zajęcia przyrodnicze. Mieli okazję wejść na najwyższą wieżę drewnianą w Polsce (40 m), gdzie roztacza się panorama na sławskie lasy i jeziora, w szczególności na Jezioro Sławskie. Pani Hanna Ławrowska opowiadała mnóstwo ciekawostek o lesie, jego ochronie, pracy leśników i zaprowadziła na pierwsze jagody. Ognisko z pieczeniem kiełbasek zorganizowano na ciekawej polanie rekreacyjnej. Tam właśnie znajdują się urządzenia przeznaczone do ćwiczeń na wolnym powietrzu oraz zabawy, gdzie uczniowie sprawdzili swoją kondycję fizyczną. Dzięki uprzejmości leśniczego uczestnicy mogli dojść bezpośrednio do linii brzegowej Rezerwatu Jeziora Świętego, gdzie żyje najodporniejsze zwierzę na świecie niesporczak. Kolejnym etapem zajęć zielonej szkoły była wycieczka do Sławy i podróż statkiem po Jeziorze Sławskim do stacji meteorologicznej w Radzyniu. Pogoda niezbyt dopisała i po zajęciach czekała gorąca herbata z deserem lodowym w restauracji Słoneczko. W trakcie całego pobytu nie mogło oczywiście zabraknąć kąpieli w jeziorze, zabaw na plaży i w ośrodku na placu zabaw. Większość poczyniła pierwsze kroki w nauce gry w bilarda. Świętowali również urodziny swojej koleżanki, która uraczyła wszystkich wspaniałym tortem!  GALERIA ZDJĘĆ

20 czerwca 2016 - Między wiosną a latem
Ostatni wernisaż w „Galerii pani Ani" odbył się 20 czerwca. Uczniowie klasy IV A i V D zaprezentowali swoje kolaże i wiersze, stworzone podczas zajęć sekcji plastycznej Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Wystawa ma tytuł "Między wiosną, a latem" i kończy tegoroczny cykl warsztatów prowadzonych przez panią Annę Wojewodę "Po literkach do literatury".
 
        

22 czerwca 2016 - Samorząd Uczniowski żegna rok szkolny
Samorząd Uczniowski rozpoczął pożegnanie roku szkolnego apelem samorządowym 22 czerwca. Wręczono wtedy nagrody w konkursie "KLASA NA SZÓSTKĘ":
I miejsce - klasa V A z wychowawczynią Panią Haliną Zawadzką (wyjazd na basen ufundowany przez Dyrektora Szkoły - Panią Elżbietę Iwaniec)
II miejsce - klasa IV B z wychowawczynią Panią Justyną Borowik,
III miejsce - klasa V C z wychowawczynią Panią Marzanną Szewczyk i klasa IV C z wychowawczynią Panią Magdaleną Bester.
Oprócz nagrody głównej wszystkie klasy otrzymały słodkie upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.
Rozwiązano też konkurs "NAUCZYCIEL NA SZÓSTKĘ", w którym nagrody od uczniów otrzymali: Pan Jarosław Twaróg (I m-ce), Pani Justyna Borowik (II m-ce), Pani Halina Zawadzka (III m-ce), i Pan Piotr Rudek (wyróżnienie).
Podczas Zakończenia Klas VI - 23 czerwca podziękowania i nagrody za całoroczną pracę otrzymała od opiekunek SU Maja Woźniak- przewodnicząca Samorządu Szkoły Podstawowej nr 8 i samorządu klasy VI A, oraz Jacek Kuczak - przewodniczący samorządu klasy VI B i reprezentant SP 8 w Dziecięcej Radzie Miasta Zielona Góra.
Uczniowie klas V pożegnali swoich starszych kolegów zabawnym wierszem i wspaniałym tortem, a uczniowie kl. V D wręczyli szóstoklasistom symboliczne kwiaty.
Opiekunki Samorządu - Pani Anna Wojewoda i Pani Alina Herba - dziękują za rok efektywnej pracy i milej zabawy wszystkim uczniom klas IV - VI, Nauczycielom, Wychowawcom i Dyrekcji Szkoły, oraz wszystkim wspomagającym inicjatywy samorządowe Rodzicom! Miłych wakacji!!!   GALERIA ZDJĘĆ

23 czerwca 2016 - Pożegnanie szóstoklasistów
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste pożegnanie klas szóstych. Absolwenci rozpoczęli je tradycyjnym polonezem. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec pogratulowała im wysokiego wyniku na egzaminie kompetencji, wyróżniła laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych oraz podziękowała nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Życzyła uczniom i ich rodzicom sukcesów w nowym etapie edukacyjnym. Odbyło się również przekazanie sztandaru szkoły klasie piątej. Piątoklasiści na pożegnanie wręczyli szóstoklasistom wspaniały tort. Po wręczeniu nagród uczniom wyróżnionym w nauce odbyła się część artystyczna – humorystyczna lekcja w szkole.
 
        
        
 

 Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 19:52:15  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|