Niedziela,  17 lutego 2019 r.imieniny:  Donata, Gizeli, Łukasza
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr I 2016/2017

Semestr I 2016/2017

1 września 2016 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017

1 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec powitała wszystkich uczniów, kadrę nauczycielską i licznie zgromadzonych rodziców życząc  wysokich wyników w nauce i w zachowaniu.

3 września 2016 - Wyjazdy szkoleniowe w ramach projektu “Mobilność Dla Rozwoju Edukacji Szkolnej” programu Erasmus

Podczas wakacji 5 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego odbyło wyjazdy szkoleniowe do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Austrii i na Maltę. Była to nie tylko możliwość do doskonalenia swojego warsztatu, ale również okazja do podpatrzenia jak funkcjonują szkoły w innych krajach Unii Europejskiej. Zagraniczne kursy dostarczyły nauczycielom naszej szkoły wielu pozytywnych wrażeń,  ale przede wszystkim wzbogaciły ich o nowe doświadczenia, nowoczesne narzędzia i metody nauczania. Wyjazdy były dofinansowane w ramach programu Erasmus+  akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej” w obszarze edukacji szkolnej. Dzięki uczestnictwu w projekcie zyskają również uczniowie. Nauczyciele zapowiadają wiele ciekawych zajęć kulturowych, teatralnych, czytelniczych i innych.

Więcej o wyjazdach naszych nauczycieli można przeczytać w linku Erasmus+

 

12 września 2016 - Winobranie 2016
10 września - barwny korowód pod hasłem „Kultury świata”. Na to wydarzenie,  przyszły tłumy. Mowa oczywiście o korowodzie winobraniowym, który z roku na rok zaskakuje. Główną ulicą miasta tanecznym krokiem przemaszerował tłum radosnych, uśmiechniętych ludzi, a wśród nich dzieci z naszej szkoły przebrane w stroje w stylu hiszpańskim.  GALERIA ZDJĘĆ
24 września 2016 - Pierwszy dzień jesieni
22 września Samorząd Uczniowski naszej szkoły radośnie powitał jesień. Klasa VI D przeprowadziła szereg konkursów, w których wszystkie klasy IV - VI miały możliwość się zaprezentować. W konkursie na jesienny ubiór najlepiej zaprezentowała się klasa V B, w której jesienne kolory i ozdoby mieli na sobie wszyscy uczniowie, oraz wychowawczyni p. Justyna Borowik! Oni też zaprezentowali najładniejsze, najlepiej ozdobione stoisko z jesiennymi smakołykami! Także bardzo ładne i pięknie przyozdobione stoisko z dużą ilościa różnorodnych jesiennych przysmaków przedstawiła klasa IV C z wychowawczynią p. Sylwią Kwiatkowską. Za najsmaczniejszy i najpiękniej udekorowany suszonymi owocami uznano jednak torcik marchewkowy klasy VI C - wych. p. Marzanna Szewczyk. W konkursie na jesienny bukiet nie bylo przegranych! Wszystkie kompozycje z kwiatów, liści i owoców uznano za bardzo dekoracyjne. I MIEJSCE przyznano klasie V B za wspaniały jesienny kosz, II MIEJSCE otrzymały bukiety klasy VI D, IV B i V C, III MIEJSCE kompozycje klasy IV A, VI A i VI C!
Pierwszy Dzień Jesieni w SP 8 organizowany byl w naszej szkole po raz pierwszy! Chociaż wszyscy dobrze sie bawili, to w tym roku był to zdecydowanie dzień KLASY V B - wygranej we wszystkich konkursach! Serdecznie gratulujemy!
3 października 2016 - Nowe władze Samorządu Uczniowskiego
Wraz z końcem września skończyła się akcja wyborcza Samorządu Uczniowskiego. Na pierwszym apelu SU przedstawiono nowo wybranych przedstawicieli. Są nimi:
PRZEWODNICZĄCY - Iwo Rubaszewski z kl. VI C
ZASTĘPCA - Jan Klinowski z kl. VI B
SKARBNIK - Wiktoria Sas z kl. VI D
Gratulujemy!
Podczas apelu opiekunki SU - p. Anna Wojewoda i p. Alina Herba przedstawiły plany na najbliższy czas.
Z okazji DNIA CHŁOPCA przedstawicielki SU wraz z p. Alina Herbą przeprowadziły konkurs na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPCA SP 8 - tytuł ten otrzymał Maksymilian Staniszewski z klasy V A! Gratulacje!
13 października 2016 - Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Nauczyciela klasa Vb wraz z wychowawczynią p. J. Borowik zaprosiła nauczycieli, by wsiedli do "Expressu do wiedzy". Kolorowy pociąg, w którym maszynistką była pani Dyrektor szkoły Elżbieta Iwaniec wyruszył wśród radosnego śpiewu w podróż pełną ciepłych życzeń. Dziękujemy Rodzicom i Uczniom za życzliwość, życzenia i kwiaty. 
Święto Komisji Edukacji Narodowej jest również okazją do docenienia trudu wkładanego w edukację i wychowanie uczniów - Pani Dyrektor Elżbieta Iwaniec otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej,  a Panie - Cecylia Pyrka i Honorata Rejtan Nagrody Prezydenta Miasta i Kuratora Oświaty.   
GALERIA ZDJĘĆ
18 października 2016 - Spotkanie z policjantem
W dniach 10 i 17 października naszą szkołę odwiedziła pani Izabela Walentynowicz – funkcjonariusz Miejskiej Policji w Zielonej Górze i poprowadziła spotkanie dla uczniów klas IV- VI. Poruszane tematy dotyczyły zagrożeń wynikających z korzystania z internetu,  cyberprzemocy. W trakcie spotkania uczniowie z zaciekawieniem słuchali przykładów z życia, z którymi miała do czynienia pani Izabela w pracy zawodowej i zadawali pytania na nurtujące pytania.
25 października 2016 - Podsumowanie miejskiego konkursu - Jan Paweł II autorytetem w drodze

Dziś odbyło się uroczyste wręczenie nagród XI edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego " Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości". Laureaci odebrali nagrody i dyplomy. Uroczystość uświetniło przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. Vc (wychowawca p. Magdalena Bester) pod kierunkiem p. Kingi Ochockiej i p. Honoraty Rejtan. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy.    GALERIA ZDJĘĆ

5 listopada 2016 - Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
 4 listopada 2016 roku rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla Świetlic pod hasłem "Moja jesienna kartka"- corocznie organizowany przez Szkołę Podstawową nr 17 w Zielonej Górze, we współpracy z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury. Temat adresowany był do uczniów klas I-III uczęszczających do świetlic szkół podstawowych. Nasz szkoła nadesłała prace wykonane przez uczniów pod kierunkiem p. Violetty Skorulskiej, p. Barbary Skibińskiej, p.Małgorzaty Ziuber i p. Tomasza Jawornickiego, a W Y R Ó Ż N I E N I E zdobył Mateusz Ciągło z klasy IID - za jesienną kartkę wykonaną pod kierunkiem p. Danuty Jawornickiej. Zaproszeni młodzi artyści uczestniczyli w warsztatach plastycznych i wernisażu.
 
           
10 listopada 2016 - Konkurs plastyczny

9 listopada odbył się w SP 17 konkurs pt. „Przyjaciele naszego dzieciństwa”. Tematem konkursu była twórczość Włodzimierza Ścisłowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IIId: Wiktor Ogrodowczyk, Julia Sołtysiak, Zuzanna Garczyńska i Hanna Kędzierska. Zuzanna Garczyńska zdobyła III nagrodę w konkursie literackim. Hanna Kędzierska zdobyła III nagrodę w konkursie plastycznym. Serdecznie gratulujemy!

12 listopada 2016 - Obchody Dnia Odzyskania Niepodległości
10 listopada obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy 6b wraz z wychowawczynią p. A. Znamirowską przybliżyli nam historię dążenia Polaków do niepodległości. Miłą niespodzianką było to, że oprócz uczniów, w rolę bohaterów wcielili się nasi nauczyciele - p. A. Herba, p. L. Korzeniowski, ks. Rafał Michałowski, p. W. Mazurkiewicz, p. D. Jawornicka, p. T. Jawornicki. Przedstawienie pewnie na długo pozostanie w naszej pamięci!  GALERIA ZDJĘĆ
 
W dniu 11 listopada  poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: L. Baworowska, J. Miśta i R. Chruściński pod opieką p. L. Korzeniowskiego, wziął udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Po uroczystej mszy w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela uczestnicy udali się na Plac Bohaterów, gdzie w towarzystwie asysty wojskowej pod pomnikiem złożone zostały kwiaty i oddano salwę honorową na cześć poległych w walce o niepodległość.
18 listopada 2016 - Spotkanie autorskie w WiMBP z Joanną Papuzińską
Klasa 2a została zaproszona na spotkanie autorskie ze znaną autorką książek dla dzieci, panią Joanną Papuzińską. Odbyło się ono dnia 16 listopada w Sali Dębowej w Bibliotece Wojewódzkiej. Uczniowie przygotowywali się do tego spotkania przez cały miesiąc. Zapoznali się z życiorysem i twórczością autorki. Z pomocą wychowawcy, przy współpracy z pracownikami biblioteki wojewódzkiej, zgromadzili pokaźny zbiór książek autorstwa Pani Papuzińskiej. Książki te „krążyły” wśród uczniów, którzy czytali je z ogromnym zainteresowaniem. Po lekturze każdej książki uczniowie zapisywali swoje wrażenia lub wykonywali ilustracje. Dzięki temu powstał pokaźny album, który wręczyliśmy autorce w prezencie wraz z wykonaną przez klasę laurką z podziękowaniami dołączając bukiet kwiatów (FILM). Był krótki program artystyczny – uczniowie recytowali wiersze autorki w OBECNOŚCI AUTORKI! Na koniec spotkania Pani Profesor podpisywała książki, które dzieci przyniosły ze sobą. Pozowała również z klasą do zdjęcia. To były niezapomniane przeżycia.
 
        
19 listopada 2016 - Warsztaty ceramiczne
Wkrótce Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 2a już teraz przygotowują się na tę okazję. W piątek 18 listopada wzięły udział w zajęciach warsztatowych w pracowni ceramicznej lepiąc przepiękne aniołki z gliny. Każdy aniołek wyszedł jedyny i niepowtarzalny. Uczniowie bawili się doskonale. Na końcowy efekt pracy trzeba jednak będzie jeszcze poczekać, gdyż gliniane wytwory zostaną wypalone w specjalnym piecu i polakierowane. Będzie wspaniała ozdoba na święta – dzieci czekają cierpliwie.
 
           
21 listopada 2016 - Tydzień Zdrowego Śniadania
W dniach 14-19 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Zdrowego Śniadania. Wszystkim wydarzeniom towarzyszyło hasło przewodnie Śniadanie- dobry początek dnia dla dzieci i dorosłych. W poniedziałek na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty promujące spożywanie śniadania wykonane przez uczniów klas V i VI pod okiem pani Wiesławy Grzybowskiej, pani Anny Wojewody i pani Marty Korczyńskiej. Uczniowie klasy II c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, podczas których dowiedzieli się dlaczego nie należy wychodzić z domu bez zdrowego śniadania.
We wtorek uczniowie klas I-III wspólnie z Małym Samorządem i jej opiekunem p. Anną Górską, wychowawcami i rodzicami przygotowali wspaniałe, zdrowe i kolorowe kanapki. Efekty wspólnej pracy były zadziwiające. Podczas przerw mali kucharze zapraszali do degustacji smakołyków swych kolegów i dorosłych. Trudno było się oprzeć, dlatego wszystkim dopisywał apetyt. Stoisko z kanapkami przygotowali również wychowankowie oddziału przedszkolnego. Uczniowie klas IV-VI z wychowawcami organizowali śniadaniowe uczty podczas godzin wychowawczych w ciągu całego tygodnia.   Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.
 
           
22 listopada 2016 - Wyróżnienie dla naszej szkoły
Dnia 21 listopada 2016 z okazji Dnia Pracownika Pomocy Społecznej Wiceprezydent Miasta Wioletta Haręźlak wręczyła statuetkę  PRZYJACIEL POMOCY SPOŁECZNEJ z listem gratulacyjnym na ręce Dyrektora mgr Elżbiety Iwaniec. Szkoła Podstawowa Nr 8 im Jana Brzechwy w Zielonej Górze od lat współpracuje z Domem Kombatanta Zielonej Górze prezentując starszym osobom programy artystyczne, laurki własnoręcznie przygotowane z okazji świąt "Dnia Babci i Dziadka".  Uczy to uczniów empatii i wrażliwości na osoby w starszym wieku. Statuetka i list gratulacyjny do obejrzenia w gablocie pod sztandarem szkoły. Zapraszamy.
25 listopada 2016 - Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
Kilka dni temu na drugim piętrze naszej szkoły pojawiły się tajemnicze, komiksowe chmurki z motywami muzycznymi a następnie powstała wystawa prac plastycznych...To wszystko za sprawą przygotowań do rozstrzygnięcia Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla Świetlic pod hasłem „GRA, FIKA MUZYKA”, które odbyło się 23 listopada. Pomysłodawczynią i koordynatorem przedsięwzięcia była p. Danuta Jawornicka - przy współpracy ze wszystkimi wychowawcami świetlicy i przy wsparciu pani kierownik Marzanny Szewczyk. Oceniając 96 prac z 13 szkół - jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – ESP nr 22 w Zielonej Górze (Adam Atłachowicz)
II miejsce – SP nr 17 w Zielonej Górze (Julia Kaszuba)
II miejsce – SP nr 18 w Zielonej Górze (Kamila Tymuła)
II miejsce – SP nr 8 w Zielonej Górze (Marta Dybowska)
III miejsce – SP nr 26 w ZE nr 6 w Przylepie (Filip Majer)
III miejsce – ZE nr 5 w Ochli – Oddział „0” (Aleksander Wójcik)
III miejsce – SP nr 15 w Zielonej Górze (Lilianna Radwelska)
Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia oraz upominki za udział w konkursie.
Podczas muzycznego spotkania laureatów, uczestników i opiekunów – podziwialiśmy baletowy występ Jagny Latos (IV b), zabrzmiała kocia muzyka (!) garnki i pokrywki (D. i T. Jaworniccy), zaśpiewał zespół wokalny. Zintegrowała nas zabawa w rytm utworu „A RamSamSam” przeprowadzona przez p. Violettę Skorulską. Całość urozmaicały zagadki i prezentacja – przygotowane przez p. Barbarę Skibińską, a także wiersze o muzyce - w recytacji naszych uczennic - Blanki Skibińskiej, Alicji Misiak i Pauliny Znamirowskiej z klasy Ia. Na zakończenie młodzi artyści sfotografowali się na tle wystawy konkursowej.   GALERIA ZDJĘĆ
26 listopada 2016 - Andrzejki 2016
W dniach 23-24 listopada odbyły się w naszej szkole tradycyjne "Andrzejki", natomiast 25-go w świetlicy szkolnej odbył się BAL ANDRZEJKOWY, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III. Wychowawcy przygotowali wiele niespodzianek: różnorodne wróżby, konkursy ruchowo-sprawnościowe, zabawy taneczne oraz oczywiście słodki poczęstunek. Radości było co niemiara: kim będę w przyszłości, jak na imię będzie miał przyszły mąż lub żona, kto najszybciej nadmucha balona, a kto pierwszy zje jabłko bez pomocy rąk, kto najpiękniej zatańczy lambadę, czyj strój jest najciekawszy, a jakie chrupki są najsmaczniejsze.... takie i inne pytania można było usłyszeć wokół sali 218 i 220. Oczywiście żadne pytanie nie zostało pozostawione bez odpowiedzi, dzięki czemu wszyscy bawili się ZNAKOMICIE!!!   GALERIA ZDJĘĆ
26 listopada 2016 - Moja mała Ojczyzna - Zielona Góra
24 listopada odbył się miejski konkurs "Moja mała Ojczyzna - Zielona Góra" dla klas trzecich. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, wykazując się bardzo dużą wiedzą o naszym mieście. W eliminacjach do tego konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie klas III c i III d. W finałowej rozgrywce, w Szkole Podstawowej nr 14 wzięli udział: Ola Janus, Szymon Tarasewicz (z III c) i Wojciech Szakoła (z III d). Uczniów przygotowały: Iwona Macias i Małgorzata Pituła.
 
     
28 listopada 2016 - Eliminacje rejonowe konkursu BRD
W sobotę 26 listopada b.r. w Szkole Podstawowej w Zawadzie odbyły się eliminacje rejonowe konkursu BRD „W Europie jeździmy bezpiecznie”. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna pod opieką p. Leszka Korzeniowskiego, w składzie: Tomasz Skoracki kl. 4b, Julia Wójcik kl. 5c oraz Łukasz Jackiewicz kl. 6a. Po napisaniu testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pomocy przedmedycznej, uczestnicy wykazywali się umiejętnościami na rowerowym torze przeszkód. Dodatkową atrakcją była prezentacja czynności ratowniczych, przeprowadzona przez profesjonalnych ratowników medycznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, które na pewno przyczynią się poprawy bezpieczeństwa jazdy na rowerze.
29 listopada 2016 - Pluszowy Miś
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Tego dnia w naszej szkole odbyła się degustacja miodu. Uczniowie klasy Va przygotowali plakaty informacyjne o wartościach odżywczych miodu. Niedźwiadki odwiedzały klasy i częstowały ochotników sucharkami z miodem. Przygotowane smakołyki znikały błyskawiczne. Wielkie ucztowanie zawdzięczamy Radzie Rodziców, która przekazała na ten cel wsparcie finansowe. W imieniu wszystkich wielbicieli miodu- dziękujemy. GALERIA ZDJĘĆ
3 grudnia 2016 - Zakończenie akcji
Zakończyliśmy zbieranie darów dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt. W zbiórkę darów prowadzoną przez Koło Wolontariatu i klasy VIa i IIId włączyli się wszyscy uczniowie. Zebrane pieniądze, karmę, smycze, zabawki i kocyki odwieźliśmy do schroniska. Niektórzy z nas postanowili zaangażować się w opiekę nad zwierzętami poprzez wizyty w schronisku i spacery z pieskami albo poprzez wirtualną adopcję. Wiemy, że bezdomne psy i koty czekają na naszą pomoc nie tylko w listopadzie.
19 grudnia 2016 - Rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę choinkową
Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze już po raz kolejny było organizatorem konkursu pt. "MOJA OZDOBA CHOINKOWA". Z naszej szkoły udział w nim wzięło jedenaście dziewczynek uczęszczających do świetlicy, które wykonały prześliczne prace plastyczne (można podziwiać je na stronie internetowej świetlicy). Ze wszystkich placówek w mieście wpłynęło aż 400 prac! W dniu 18 grudnia na uroczystym rozstrzygnięciu okazało się, że w gronie laureatów i wyróżnionych (52 osoby) znalazły się dwie uczennice: Michalina Żybort z kl.2B i Amelia Łojek z kl. 2C. Konkurs w szkole monitorowała p. Violetta Skorulska. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym dziewczynkom.
 
     
21 grudnia 2016 - Widowisko edukacyjne KALEJDOSKOP
20 grudnia w naszej szkole gościł Pan Stanisław Sielicki z widowiskiem teatralnym pt. „KALEJDOSKOP”. Tematem przedstawienia interaktywnego był spacer po zakątkach i ceremoniach świata. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się z licznymi zadaniami, które pomogły zapamiętać  obyczaje naszego globu. Dzięki niesamowitej atmosferze wszystkim dopisywał dobry humor.   GALERIA ZDJĘĆ
5 stycznia 2017 - Pomoc ze szkolnym kołem PCK
Od września br. w naszej szkole wznowiło działalność koło PCK, której opiekunem jest p. Edyta Kowalska. Koniec minionego roku upłynął nam pod znakiem inicjatyw związanych z pomaganiem drugiemu człowiekowi. Dzieci z oddziału przedszkolnego i ze świetlicy mogły uczestniczyć w pokazie i lekcji z zakresu udzielania I pomocy w nagłej potrzebie. Wolontariusze zielonogórskiego oddziału PCK ćwiczyli z dziećmi stosowanie numeru alarmowego 112 oraz pokazywali jak należy postępować w sytuacji, gdy zauważymy osobę poszkodowaną. Były to pierwsze z zaplanowanych pokazów pomocowych, które na pewno będziemy kontynuować.
Koniec grudnia 2016 r. to akcja „Dzieci – dzieciom. Ósemkowa gwiazdka”. Wspólnie z Samorządem Uczniowskim i świetlicą szkolną przeprowadziliśmy zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych wśród społeczności naszej szkoły. Dziękujemy zarówno pojedynczym darczyńcom jak i całym klasom, które przyłączyły się do tej inicjatywy. Zebrane produkty przedstawiciele koła (z klasy 4 B) przekazali podopiecznym Schroniska dla Matki i Dziecka w Zielonej Górze.
 
           
10 stycznia 2017 - Galeria szkolna w Intermarche
Od 22 grudnia w galerii szkolnej SP 8 w Intermarche nowa wystawa pt. "Świetlicowe anioły". Są to prace uczniów z klas I - III wykonane pod kierunkiem p. Danuty Jawornickiej.
 
           
14 stycznia 2017 - Sukcesy naszych uczniów w konkursie matematycznym ALFIK
W listopadzie 2016 r. 39 uczniów klas drugich i 34 klas trzecich naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Matematyczny Alfik. Właśnie otrzymaliśmy wyniki i jesteśmy z nich bardzo dumni.
Uczeń klasy III c – Hubert Sobolewski zajął I miejsce w województwie i 26 w kraju.W nagrodę pojedzie na obóz matematyczny.
W klasach trzecich wyróżnieni zostali również: Kamil Pawlak, Wojciech Szakoła, Kacper Częstochowski, Maks Momot i Oskar Konieczny.
W klasach drugich wynik bardzo dobry osiągnęli: Marta Tokarz, Wojtek Grzywacz, Oliwier Szewczyk, Mateusz Rzeszutek, Szymon Olejniczak, a wynik dobry – Oliwia Karbownik.
GRATULUJEMY!!!
19 stycznia 2017 - Dzień Babci i Dziadka
Klasa VI a już po raz kolejny zorganizowała spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku, oprócz mieszkańców Zielonogórskiego Domu Kombatanta, wśród zaproszonych gości znaleźli się również Babcie i Dziadkowie uczniów. Wcześniej dzieci zorganizowały akcję charytatywną „Kup kwiatka dla Babci i Dziadka”, z której dochód przeznaczony został na zakup drobnych upominków dla zaproszonych gości oraz na poczęstunek w klasie.
Rodzice wsparli nas, piekąc kolejny raz pyszne ciasta, a pani Kinga Ochocka wspomogła uroczystość muzycznie. Gościnnie, z cyrkowymi pokazami wystąpili uczniowie klasy III d z wychowawczynią, Iwoną Macias.
 
           
20 stycznia 2017 - Jasełka w Urzędzie Marszałkowskim
W czwartek 19 stycznia młodzi aktorzy z klasy VI D, wraz z gościnnie występujacym Wojtkiem z kl. VI C, wyjechali do Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, by przedstawić swoje Jasełka, na uroczystym spotkaniu Stowarzyszenia Lubuskiej Rodziny Katyńskiej.
Na pięknie udekorowanej przez p. Agnieszkę Znamirowską, obszernej scenie Sali Kolumnowej, z kolędami i pastorałkami przygotowanymi przez p. Marzannę Szewczyk i z akompaniamentem fortepianowym p. Tomasza Jawornickiego, przedstawienie udało się wspaniale!
Rodzice i postarali się o odpowiednie kostiumy i wraz z wychowawczynia klasy zorganizowali konieczne rekwizyty, dzieci grały na scenie i śpiewały bezbłędnie i z wielkim przejęciem!
Po przedstawieniu uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek i wysłuchali wielu miłych słów, podobnie jek reżyser przedstawienia p. Anna Wojewoda :-)
Dziękujemy Panu Romanowi Czarneckiemu za przesłanie zdjęć ilustrujących ten tekst!
 
           
22 stycznia 2017 - IV Międzyświetlicowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
20 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze odbywał się "IV Międzyświetlicowy Festiwal Kolęd i Pastorałek", cyklicznie organizowany pod patronatem Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Naszą szkołę reprezentowała wokalnie Aleksandra Gąsiorekz klasy 2 "e", wykonując kolędę "Mizerna, cicha" - przygotowaną pod kierunkiem p. Danuty Jawornickiej, do aranżacji p. Tomasza Jawornickiego. Urokliwym głosem wyśpiewała IV miejsce. Gratulujemy!
 
        
27 stycznia 2017 - Bezpieczne ferie zimowe - apel 6c
W przeddzień ferii zimowych klasa 6c wraz z wychowawczynią p. Marzanną Szewczyk przygotowała dla uczniów naszej szkoły prezentację "Bezpieczne ferie" Szóstoklasiści przystępnie i z humorem przedstawili różne aspekty zabaw i sportów zimowych i związane z nimi niebezpieczeństwa. Mówili też o statystykach - w zeszłym roku miało miejsce aż 3 tysiące wypadków w górach w czasie ferii zimowych w całym kraju. Uczniowie przedstawili również ofertę zajęć dla tych, którzy nie wyjeżdżają na ferie z Zielonej Góry. Konsultacji udzielił uczniom pan Jarosław Twaróg - koordynator programu brd (bezpieczeństwa w ruchu drogowym). Po prezentacji był też quiz, sprawdzający wiedzę na temat bezpieczeństwa i słodycze dla uważnych słuchaczy. Gościliśmy także policjantów, którzy z uznaniem wypowiedzieli się o merytorycznej i artystycznej stronie prezentacji oraz przeprowadzili pogadankę o cyberprzemocy.
Wszystkim uczniom życzymy beztroskich i bezpiecznych ferii zimowych!   GALERIA ZDJĘĆ


Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 19:52:15  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|