Wtorek,  11 grudnia 2018 r.imieniny:  Biny, Damazego, Waldemara
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2016/2017

Semestr II 2016/2017

23 lutego 2017 - Dzień myśli braterskiej
Już po raz drugi Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Myśli Braterskiej. 22 lutego Harcerze z klasy VI C i VI D przygotowali i przeprowadzili 22 turniej z nagrodami i zachęcali do wstąpienia w ich szeregi. Wszyscy prezentowali wspaniałe mundury, dobry humor i ideę braterstwa. Mamy nadzieję, że ich postawa zainteresuje harcerstwem uczniów naszej szkoły! Czuwaj!
24 lutego 2017 - Laureaci konkursu ZOK

Uczniowie naszej szkoły - Jagoda Mistygacz z kl. IV C, Karolina Święczkowska i Maciej Wielgosz z kl. IV B zostali laureatami konkursu plastycznego Zielonogórskiego Ośrodka Kultury " Fantas(Y)tyczny las i jego mieszkańcy". Ich prace wykonane pod kierunkiem p. Anny Wojewody znalazły się na wystawie w Sali Dębowej WiMBP, zaś ich autorzy otrzymali piękne dyplomy i nagrody od organizatorów konkursu. Gratulujemy! 

26 lutego 2017 - Bal Karnawałowy
23 lutego odbył się szkolny bal karnawałowy. Wszyscy uczniowie postarali się o oryginalne przebrania. Na początku bawiły się klasy I-III, a później klasy IV-VI. Zabawę dla starszych klas prowadził Dorian Zarzycki. Dziękujemy nauczycielom, a w szczególności Panu prowadzącemu i rodzicom za wspaniały poczęstunek w postaci domowych wypieków i napoi, pomoc oraz opiekę podczas zabawy. Z niecierpliwością wyczekujemy następnej imprezy szkolnej w tak miłej atmosferze.  GALERIA ZDJĘĆ
8 marca 2017 - Warsztaty filcowania

W ramach zajęć sekcji plastycznej Zielonogórskiego Ośrodka Kultury prowadzonych w naszej szkole przez p. Annę Wojewodę odbyły się warsztaty filcowania na sucho. 7 marca sekcja gościła p. Dominikę Krupę, która przeprowadziła pokaz filcowania, a uczestnicy warsztatów wykonali piękne prace - pisanki i zwierzaki. Były to już drugie warsztaty z tego cyklu - poprzednio uczyliśmy się filcowania na mokro, także ze świetnymi efektami. Sekcja plastyczna planuje już kolejne warsztaty filcowania - tym razem mają to być ozdobne broszki-kwiatki. Zapraszamy do udziału!

            

17 marca 2017 - Dzień Świętego Patryka
Dzisiaj w naszej szkole odbył się dzień Świętego Patryka, który zorganizowała klasa 5c. Cała szkoła brała udział w akcjach związanych z tym świętem. Wszyscy mieli przypięte trójlistne koniczynki symbolizujące Irlandię, a większość uczniów i nauczycieli miała ubranie w kolorze zielonym. Klasy 1-6 brały udział w szukaniu koniczynek, na których były zapisane różne pytania. Każdy kto znalazł koniczynkę i poprawnie odpowiedział na pytanie, które było na niej zapisane- w nagrodę za poprawną odpowiedź otrzymał pyszną galaretkę. Żeby znaleźć koniczynki, trzeba było być szybkim jak leprikon, ale i to nie wystarczyło! Sprytny łobuz zrobił nam psikusa i sprawił, że zabrakło deserów!
 
     
22 marca 2017 - Pierwszy dzień wiosny
Początek wiosny uczniowie naszej szkoły świętowali pod hasłem "Koniec snu zimowego, a Wiosna jeszcze w piżamie!".   Samorząd Uczniowski zaproponował by dzieci przyszły do szkoły w strojach nocnych - piżamach, koszulach, szlafrokach... Wielu uczniów przyniosło też poduszki i przytulanki! Pokazaliśmy Wiośnie, że najwyższy czas na pobudkę!
Najlepiej przebrane okazały się klasy - IV C, IV B, V B i oczywiście klasa VI D, która prowadziła wiosenne konkursy. Wyróżnienia należą się także klasom - V C, V A, VI C i VI A! Konkurs na wiosenny smakołyk oceniały p. Dyrektor - Elżbieta Iwaniec i Małgorzata Krystek - wygrała klasa VI B swym szpinakowym tortem! 2 miejsce zajęła klasa V C, 3 - IV B, a klasa IV C otrzymała specjalne wyróżnienie za świeży sok z marchewki! 
Jurorką konkursu na wiosenny wiersz była p. Bibliotekarka Ewa Balawajder - wyróżnienie za estetykę pracy otrzymały klasy - VI A i VI B, za wspaniały pakiet poezji klasa V C, a nagrodę za najbardziej wiosenny wierszyk klasa V B ! Wiersze i nazwiska autorów będzie można zobaczyc na gazetce biblioteki szkolnej na parterze. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w powitaniu Wiosny w naszej szkole!
 
     
24 marca 2017 - Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły

22 marca, z okazji Dnia Patrona Szkoły, klasa VIa wraz z wychowawczynią, Haliną Zawadzką, przygotowała przedstawienie pod tytułem „Brzechwa i przyjaciele, czyli na przerwie w pewnej szkole”. Słowami poetów (Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy), a więc w sposób niezwykle żartobliwy, uczniowie pokazali różne postawy i zachowania dzieci a także to, że wszystkich należy akceptować i tolerować poprzez współpracę i wspólne zabawy w grupie.

Oprawę muzyczną przygotowała pani Kinga Ochocka, choreografię i układy taneczne- pani Honorata Rejtan, wszystkie dekoracje, scenografię oraz wsparcie muzyczne- pani Danuta Jawornicka, a całą sprawę „nagłośnił” pan Mirosław Augustyniak, rodzice natomiast, zajęli się charakteryzacją i kostiumami. Niektórych rekwizytów użyczyli nam panie i panowie z obsługi oraz uczniowie z innych klas.

Przedstawienie zobaczyli też rodzice, którzy ze swoimi dziećmi odwiedzili szkołę w czasie Dni Otwartych.   GALERIA ZDJĘĆ

2 kwietnia 2017 - Nowa wystawa w galerii SP 8
Od 28 marca w szkolnej galerii w Intermarche można podziwiać nową wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Zatytułowana jest "Lubimy czytać". Prace są ilustracjami do wybranej książki i zostały wyróżnione w szkolnym konkursie dla klas I - III na najpiękniejszą ilustrację. Zamieszczone na wystawie prace powstały pod kierunkiem p. Danuty Jawornickiej.
 
           
6 kwietnia 2017 - Wycieczka do Dychowa i Krosna Odrzańskiego
5 kwietnia klasy Va i Vc udały się na wycieczkę do Dychowa i Krosna Odrzańskiego. Na początek mieli okazję zwiedzić przedwojenną, najstarszą w Polsce szczytowo - pompową elektrownię wodną w Dychowie. ‘Uzbrojeni” w kaski i kamizelki ochronne zeszli do podziemi zakładu, gdzie nad ich głowami przepływały specjalnymi rurami tysiące ton wody. Od podstaw poznali zasady działania turbogeneratorów wytwarzających prąd elektryczny. Na koniec zwiedzili główną centralę sterowania, dostarczającą prąd do okolicznych miejscowości. 
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim, którego początki powstania sięgają połowy XIII w. W izbach muzealnych uczniowie obejrzeli wystawy obrazujące historię Krosna Odrzańskiego, a w galeriach wystawienniczych dorobek lokalnych artystów. Zwiedzili także dziedziniec zamku, na którym odbywają się koncerty, pokazy walk rycerskich oraz mają miejsce inne działania kulturalne. GALERIA ZDJĘĆ
12 kwietnia 2017 - Easter Egg Hunt
Klasa 4 a wraz z panią M. Ziuber i panią B. Skibińską przygotowały wiele atrakcji by przybliżyć uczniom Święta wielkanocne w krajach anglojęzycznych oraz w Niemczech. Powstały gazetki z tradycjami i zwyczajami tych krajów. 
W poniedziałek 10.04 odbył się Easter Egg Hunt. Uczniowie naszej szkoły szukali jajek z zagadkami angielskimi i niemieckimi ukrytymi w całej szkole. Za dobrze rozwiązane zadanie otrzymywali czekoladowe jajka. Najwięcej jajek udało się zebrać uczniom klasy 3 c. Gratulujemy zwycięzcom!
We wtorek 11.04 odbył się kiermasz wielkanocnych babeczek oraz rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy bukiet wielkanocny – Osterstrauss.
25 kwietnia 2017 - Międzyszkolny Konkurs Piosenki Bajkowej
24 kwietnia. w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Bajkowej pt: ”Muzyczne przygody Koziołka Matołka”. Udział wzięło 12 szkół. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 5c – Kinga Struzik, która otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki z filmu „Król Lew”-Miłość rośnie wokół nas”. 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
26 kwietnia 2017 - Wybieram wodę
Nasza szkoła została zgłoszona przez p. pedagog Martę Korczyńską do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pt. „Wybieram wodę”. Program ten ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej oraz uwrażliwienie na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu. Dzieci z naszej świetlicy wraz z p. Violą Skorulską obejrzały materiały promocyjne-prezentacje, które pobudziły je do wielu ciekawych spostrzeżeń i refleksji. Powstały również interesujące prace plastyczne, a niektóre z nich wezmą udział w ogólnopolskim konkursie. 
27 kwietnia 2017 - Podsumowanie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej
W dniu dzisiejszym (27 kwietnia) w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie VIII edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej Plakat - bezpieczne zachowanie rowerzysty na ścieżce rowerowej”
Przybyli na nie finaliści Konkursu wraz z opiekunami i rodzicami. Tytuł Laureata konkursu otrzymało 8 uczniów województwa lubuskiego, w tym nasza uczennica z kl. 6c Aleksandra Krzyż pod kierunkiem Leszka Korzeniowskiego. Wszyscy wraz z przygotowującymi ich nauczycielami otrzymali pamiątkowe dyplomy, Smartwatche i zawieszki, które wręczyli pani dyrektor „Domu Harcerza” Dorota Polaczek, dyr. WORD pan Rafał Gajewski oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pan Marek Pasek. Zwycięzcy mieli również okazję zwiedzić ośrodek egzaminacyjny WORDu.
29 kwietnia 2017 - Podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2016/2017
Uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2016/2017 odbyło się 28 kwietnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas uroczystości wszystkim laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. W gronie laureatów znalazł się nasz uczeń Szymon Witkowski – laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. List gratulacyjny odebrała również nauczycielka przygotowująca ucznia - Anna Zając.
16 maja 2017 - Ksiądz biskup w naszej szkole

Dziś mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole JE księdza biskupa Pawła Sochę. Ksiądz biskup przyjechał do naszej parafii, żeby dokonać wizytacji, w szkole natomiast miała miejsce wizyta - spotkanie, w ramach którego ksiądz wyraził nauczycielom wdzięczność za trud wychowania dzieci i młodzieży, a ponieważ jest również przełożonym katechetów, przy okazji spotkał się także z nauczycielami religii. Spotkaniu towarzyszyło zaprezentowanie osiągnięć uczniów, a także osiągnięć szkoły, a zakończone zostało pięknym i wzruszającym występem klasy Vc (wychowawca Magdalena Bester), przygotowanym przez zespól nauczycieli (H. Rejtan, K. Ochocka, M. Szewczyk, D. Jawornicka, A. Znamirowska).

         

18 maja 2017 - Potyczki Rachmistrzów
We wtorek, 16 maja odbył się Miejski Konkurs "Potyczki Rachmistrzów", organizowany przez SP 11. Uczniowie klas III z naszej szkoły zajęli drugie miejsce wśród startujących dziewięciu drużyn. Wielki sukces, tym bardziej, żę ten konkurs uznawany jest za jeden z najtrudniejszych. Reprezentowali nas: Hubert Sobolewski z IIIc, Oskar Konieczny z IIIa oraz Wojtek Szakoła z IIId. Gratulujemy!
30 maja 2017 - Językowy słownik tematyczny
W maju uczniowie naszej szkoły we wszystkich klasach i w świetlicy przygotowali plakaty, aby powstał językowy słownik tematyczny. Na wystawie, na wszystkich piętrach można zobaczyć prace płaskie i przestrzenne, które pozwalają poznać lub powtórzyć słownictwo, nie tylko w języku angielskim, ale również niemieckim i francuskim. Namalowane sytuacje zachęcają do rozmów w języku obcym, motywują do dalszej nauki. Inspiracją były zajęcia z programu Erasmus.
 
           
1 czerwca 2017 - Apel z okazji Dnia Matki
26 maja z okazji Dnia Matki, klasa IVc wraz z wychowawczynią Lucyną Pałką oraz p. Agnieszką Znamirowską, przygotowała przedstawienie dla wszystkich Mam. Było wesoło, dowcipnie i tanecznie.Oprawę muzyczną przygotowała p. Kinga Ochocka, przy układach tanecznych wsparcia udzieliła p. Honorata Rejtan, wszystkie dekoracje i oprawa muzyczna, to zasługa pań Danuty Jawornickiej i Agnieszki Znamirowskiej, nagłośnienie p. Mirosław Augustyniak.

3 czerwca 2017 - Festyn szkolny
W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole coroczny festyn. W tym roku impreza była równie udana, jak w latach poprzednich, a zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się na niej znakomicie Było wesoło, muzykalnie i tanecznie. Uczestnicy mogli posiedzieć w kawiarence, wziąć udział w loterii fantowej, w konkurencjach sportowych, ćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, kupić tanio interesujące książki, oznakować rowery, obejrzeć konkurs młodych talentów oraz przedstawienie teatralne "Królowa śniegu", w którym w role wcielili się rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Dziękujemy rodzicom, sponsorom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.
8 czerwca 2017 - Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Umiejętności w Ruchu Drogowym
W dniu 7 czerwca drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Julia Wójcik z klasy 5c i Tomasz Skoracki z 4b, pod opieką p. Leszka Korzeniowskiego wzięła udział w II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy i Umiejętności w Ruchu Drogowym BEZPIECZNY NA DRODZE, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 18 w Zielonej Górze.
W programie konkursu uczestnicy pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, jeździli po torze przeszkód oraz pod czujnym okiem policjantów z drogówki pokonywali miasteczko ruchu drogowego. Nasza ekipa zajęła II miejsce, otrzymując puchar, pamiątkowe dyplomy i upominki.
Zdobyta wiedza i doświadczenie przyda się na pewno w wakacyjnych wojażach.
10 czerwca 2017 - Międzyszkolny konkurs „City Hunting”
W piątek 9.06 w odbył się międzyszkolny konkurs „City Hunting”, który został zorganizowany przez nauczyli języka angielskiego naszej szkoły. Uczestnikami byli uczniowie klas 6 z zielonogórskich szkół podstawowych. Wszyscy się wyśmienicie bawili nabierając przy tym wiedzy na temat kultury, tradycji i historii Zielonej Góry w języku angielskim. Zwycięzcami zostali uczniowie ze  Szkoły Podstawowej  nr 14. Serdecznie gratulujemy.  Nagrody w konkursie ufundował Urząd Miasta Zielona Góra. Do organizacji konkursu przyczyniła się również Informacja Turystyczna, Galeria Pro Arte oraz Księgarnia Zielone Wzgórza.
12 czerwca 2017 - Konkurs literacki
9 czerwca 2017 r. w Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze odbyła się uroczysta gala zwycięzców, biorących udział w konkursie literackim na najpiękniejszą bajkę pt. „Baju, baju”. Motywem przewodnim tegorocznej, XI edycji, była RODZINA.
Wśród laureatów znalazły się uczennice klas VI a i VI b, których przepiękne baśnie zostały nagrodzone: Magdalena Marcinkian, klasa VI b,
Julia Miśta, klasa VI a,
Marlena Sobalak, klasa VI a.
Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VI a, Zuzanna Kowalska.
Wszystkim autorkom serdecznie gratulujemy!
23 czerwca 2017 - Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Pani Dyrektor Elżbieta Iwaniec podziękowała wyróżnionym uczniom wysokich wyników w nauce i zachowaniu oraz wszystkim nauczycielom i rodzicom za wkład pracy na rzecz szkoły. Następnie wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego Anną Wojewodą i Aliną Herbą, wręczyła podziękowania za całoroczną pracę przedstawicielom SU: Iwo Rubaszewskiemu z kl. VI C - przewodniczącemu, Janowi Klinowskiemu z kl. VI B - wiceprzewodniczącemu i Wiktorii Sas z kl. VI D - skarbnikowi.
Nagrody w konkursie "Każdy znaczek wspiera misje" otrzymali: Igor Kozieł z kl. VI D (970 zebranych znaczków), Jakub Dudarski z kl. VI C (628 znaczków) i Łukasz Przybylski z kl. VI B (500 znaczków).
Nastąpiło także rozwiązanie całorocznego konkursu samorządowego "Klasa z klasą!" - SUPER KLASĄ 2017 została klasa VI A z wychowawczynią Panią Haliną Zawadzką!!!! Otrzymała 330 punktów za przedsięwzięcia, akcje, apele i inne działania w ramach planu pracy Samorządu naszej szkoły.  
Inne klasy także wspaniale działały w przedsięwzięciach Samorządu Uczniowskiego. Na wyróżnienie zasługują:
Klasa VI C z wychowawczynią p. Marzanną Szewczyk - otrzymała 255 punktów
Klasa IV B z wychowawczynią p. Sylwią Kwiatkowską - 250
Klasa V B z wychowawczynią p. Justyną Borowik - 235
Klasa VI D z wychowawczynią p. Anną Wojewodą - 230
Klasa V C z wychowawczynią p. Magdalena Bester - 225
Wszystkim klasom i ich wychowawcom GRATULUJEMY!
 
 


Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 10:57:51  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|