Niedziela,  17 lutego 2019 r.imieniny:  Donata, Gizeli, Łukasza
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2017/2018

Semestr II 2017/2018

28 lutego 2018 - Pracodawca przyjazny pracownikom - ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły
W poniedziałek, 26-go lutego dyrektor naszej szkoły Pani Elżbieta Iwaniec w Pałacu  Prezydenckim odebrała statuetkę laureata 10. konkursu „Pracodawca przyjazny pracownikom”, którą wręczył prezydent Andrzej Duda.
Konkurs jest organizowany przez NSZZ „Solidarność” pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jego celem jest promowanie pracodawców, wyróżniających się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.
Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda podziękował laureatom konkursu za to, że „przyczyniają się do budowania nowoczesnego państwa”. Podkreślił, że przestrzeganie prawa pracy jest ważne dla zrównoważonego rozwoju państwa.
 

10 marca 2018 - Konkurs na kartkę wielkanocną
Uczeń naszej szkoły Gracjan Hełmiński z klasy Vc zajął I miejsce w konkursie organizowanym przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej pt. "Kartka Wielkanocna". Gratulujemy!
 

19 marca 2018 - Podsumowanie wyjazdów klas siódmych

Klasy 7a i 7d podsumowały wspólne wyjazdy 2014- 2017. Były to wycieczki jedno- i kilkudniowe, a gdzie były i co zwiedziły, zobaczcie sami, powstała z tego krótka prezentacja.

20 marca 2018 - Dzień Świętego Patryka
W dniu 16 marca 2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Świętego Patryka zorganizowany przez klasę 6c. Na każdej przerwie były sprzedawane własnoręcznie przygotowane irlandzkie smakołyki. Każdy w ten dzień musiał ubrać strój z elementami koloru zielonego i mieć przyczepioną koniczynkę do ubrania. W klasach 1-3 najbardziej zielonymi strojami wyróżniły się klasy: 1c, 2a, 3a, 3c, 3d 3e, natomiast w klasach starszych, klasa 6c. Na jednej z długich przerw odbyło się też „Shamrock haunting” czyli Polowanie na Koniczynki, które wcześniej schowano w różnych miejscach na parterze. Najszybszy okazał się Szymon Tarasiewicz z 4c, II miejsce zajęła Olimpia Strzelecka z 4d, a III miejsce zajęła Oliwia Cicha z 4c. Pieniądze, które zostały zebrane ze sprzedaży słodkości przeznaczone zostaną częściowo na s na akcję charytatywną i prawy klasowe.
 
        

27 marca 2018 - Dzień patrona szkoły
Klasa Vc wraz z wychowawczynią Lucyną Pałką wystąpiła w przedstawieniu pt. „Brzechwa i Tuwim na wodach mórz i oceanów". Młodzi ludzie tańczyli, śpiewali, grali na bum bum rurkach i wspaniale rozbawiali licznie zgromadzoną publiczność. Występ przygotowała Kinga Ochocka. Pomocy udzieliła Sylwia Kwiatkowska. Dekoracje wykonała Agnieszka Znamirowska. Film z uroczystości
 
       

28 marca 2018 - Angielsko-niemieckie zabawy wielkanocne
W dniu 26 marca 2018r. w naszej szkole odbył się Easter Egg Hunt zorganizowany przez świetlicę szkolną. Podczas przerw uczniowie "polowali" na jajka wielkanocne, które wcześniej schowano w rożnych miejscach w szkole. Za dobrze rozwiazaną angielską lub niemiecką zagadkę uczniowie otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy. 
Najszybsza w zbieraniu jajeczek okazała się klasa 4a która została zwycięzcą i otrzymała dodatkową nagrodę.
We wtorek natomiast na przerwach uczniowie świetlicy sprzedawali własnoręcznie przygotowane wielkanocne smakołyki.
Happy Easter!
Frohe Ostern!

12 kwietnia 2018 - Projekty literackie
Na lekcjach języka polskiego realizowano projekty literackie dotyczące szeroko pojętej kultury, ze szczególnym uwzględnieniem literatury i korzyści płynących z czytania. Wszyscy uczniowie wykazali się pomysłowością i twórczą inwencją. Powstały z tego bardzo ciekawe prace.
Klasy IV a oraz IV b wykonały barwne makiety książek, na kartach których umieszczone zostały różnorodne informacje na temat literatury pięknej oraz własne „zachętki” motywujące do czytania.
 
     
Klasa VI a zareklamowała serię książek Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Powstało własnoręcznie wykonane przez dzieci, wielobarwne drzewo, na którym zawieszone zostały wszystkie informacje dotyczące całej serii oraz krótka biografia autora. Zdjęcia pokazują etap realizacji projektu oraz efekt końcowy.
 
     
Klasa VII a wykonała plakat - kontur Polski, na którym umieszczonych zostało 100 nazwisk Polaków, którzy przez lata rozsławiali nasz kraj na całym świecie. Są to słynne osobowości z dziedziny literatury, teatru, muzyki i filmu, dzięki którym młody odbiorca może wiele „zaczerpnąć z kultury”. Plakat nosi tytuł „100 na sto, czyli sto najważniejszych nazwisk w setną rocznicę odzyskania niepodległości”. Łatwo dostrzec, że wszystkie te dziedziny są ze sobą ściśle powiązane.

17 kwietnia 2018 - Klasy 6 a i c w akcji sprzątania terenu rekreacyjnego na Jędrzychowie
W dniu dzisiejszym klasy 6a i 6c wraz z wychowawcami wzięły udział w akcji sprzątania przyszłego terenu rekreacyjno-sportowego, który ma powstać przy ul. Rezedowej w naszej dzielnicy. Imprezę poprowadziły działaczki Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów, panie: Lilianna Kleinert i Anna Monczak. Zaniedbaną działkę nasi uczniowie oczyścili bardzo sprawnie. Na zakończenie akcji dr Agnieszka Opalińska z UZ przedstawiła zarysy wykonania projektu. Wizualizację jego wykonała nasza była absolwentka wraz z mężem p. Olga Kazińska-Linkowska, która również zaszczyciła nas swoją obecnością opowiadając o etapach powstawania projektu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli już z niego w pełni korzystać. Zwłaszcza, że Urząd Miasta w tym roku przeznaczył 1 mln zł na zagospodarowanie tego miejsca. Bardzo się cieszymy z tego faktu, gdyż nareszcie powstanie na Jędrzychowie miejsce dla wspólnych zabaw i wypoczynku.
Naszą akcję relacjonowało także Radio Plus, gdzie można posłuchać wywiadu z naszymi uczniami: http://www.radioplus.pl/wiadomosci-lokalne-czytaj/117103/w_narodzie_sila_mieszkancy_jedrzychowa_inspiruja_zielonogorzan
 
           

20 kwietnia 2018 - Sukcesy w konkursie językowym
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie językowym „The Board Games Strike Back” organizowanym przez Zespół Edukacyjny nr 6. Konkurs skierowany do uczniów klas V- VII polegał na wykonaniu przez uczestników własnej gry planszowej w języku angielskim. Zwycięzcy zostali wyłonieni przez niezależną komisję składającą się z pracowników księgarni „Zielone Wzgórza” zajmującej się kolportażem gier planszowych. Uczennice: Julia Milczarkiewicz, Martyna Towpik oraz Marlena Sobalak z klasy VIIA uzyskali II miejsce, a Aleksandra Grzebyta, uczennica klasy VIIB, która wykonała pracę samodzielnie, otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!
 
        

24 kwietnia 2018 - Dzień Książki
23 kwietnia 2018 r. odbył się w szkole Dzień Książki. Wydarzenie nawiązywało do organizowanego corocznie Światowego Dnia Książki. Spotkaliśmy się na apelu dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie wysłuchali hymnu przygotowanego na obchody tego dnia. Pani Dyrektor Szkoły Elżbieta Iwaniec przeczytała kilka wierszy poety Janusza Kofty.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmiki przygotowane przez swoich kolegów w ramach projektów realizowanych na lekcjach języka polskiego reklamujące nowości zakupione w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. Każda klasa przygotowała swojego przedstawiciela przebranego za ulubionego bohatera książkowego, zwyciężył uczeń klasy 7a.
Podczas przerw odbywała się degustacja potraw przygotowanych w ramach akcji „Przekąski do książki” i kiermasz książek. Wydarzenie to miało przypomnieć uczniom jak ważne jest czytanie, bowiem: „Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika... Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana".
 
        

24 kwietnia 2018 - I miejsce Filipa Bojko
Z okazji Światowego Dnia Książki uczeń klasy VII a, Filip Bojko, został przebrany za bohatera książki Stephena Kinga „To”. Pomogły mu w tym świetne charakteryzatorki i dzięki tej współpracy Filip- Pennywise The Dancing Clovn zajął I miejsce i tym samym wygrał cały konkurs. Gratulujemy!

25 kwietnia 2018 - Wycieczka do MRU
24 kwietnia klasy 6a i 7b wybrały się na historyczną wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień. Pod opieką przewodnika, który nakreślił historię powstania fortyfikacji, zwiedzili muzeum oraz przeszli podziemną trasę w bunkrach. Mieli okazję przejechać się prawdziwą niemiecką ręczną drezyną, zobaczyć na różnych poziomach różnego rodzaju pomieszczenia wojskowe. Po zwiedzaniu przejechali się 70-letnim wozem bojowym, który zawiózł ich na ognisko z poczęstunkiem. Na koniec czekała dla nich atrakcja w gospodarstwie agroturystycznym - przejazd miniaturową kolejką wąskotorową. GALERIA ZDJĘĆ

1 maja 2018 - Nasz uczeń laureatem konkursu grafiki
Miło nam poinformować, że rozstrzygnięto IX edycję Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Bezpieczny motorowerzysta nigdy nie jeździ bez uprawnień”. Temat konkursu okazał się wymagający, ale znakomicie poradził sobie z wyzwaniem uczeń naszej szkoły Dominik Kaniewski z kl. 5c, wykonując pracę pod opieką p. Leszka Korzeniowskiego. Znalazł się wśród laureatów konkursu zdobywając atrakcyjną nagrodę. Warto wspomnieć, że to już trzecia edycja, w której zdobywamy laury.

5 maja 2018 - Wspieramy schronisko dla zwierząt
W kwietniu b.r. klasa VII a zorganizowała akcję charytatywną „Wspieramy Staruszkowo”, czyli niewielkie schronisko dla starszych, często schorowanych piesków, którymi opiekuje się Pani Krystyna.
Uczniowie, sami lub z pomocą rodziców, piekli ciasta, ze sprzedaży których zebrali ponad 200zł. Ponadto zebrano mnóstwo karmy oraz najpotrzebniejszych produktów, których listę przekazała opiekunka zwierząt w rozmowie telefonicznej z wychowawczynią Haliną Zawadzką.
Dzięki pomocy rodziców Filipa Jóźwiaka wszystko dotarło do zwierzątek w miejscowości Krzewie Małe w dniu 1. maja. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli potrzebującym pieskom. Oto lista uczniów, którzy wsparli klasę VII a w kwietniowej akcji charytatywnej: Ala Babicz, Igor Borkowski, Ania Dziadura, Jacek Garczyński, Ola Gąsiorek, Franek Hebisz, Karolina Jasińska, Łukasz Karczmarewicz, Oskar Konieczny, Dawid Kucharski, Maja Michniewska, Maks Momot, Tymek Osękowski, Ania Pyrdoł, Hania Surudo, Klaudia Syska, Oliwia Tomala, Alan Wojciechowski, Anastazja Zuba.
Informacja o całym przedsięwzięciu znalazła się w Gazecie Lubuskiej w dniu 24.04 2018 r.

11 maja 2018 - Happening w lesie
Podczas zajęć edukacji leśnej w Nadleśnictwie Sława Śląska p. Anna Wojewoda z uczennicami sekcji plastycznej ZOK zaprosiła uczestników - uczniów klas VII - do udziału w happeningu "Brat dąb, siostra sosna". Performance i happening to tematy z programu plastyki w klasie VII, nowa dziedzina sztuki rozwijająca się na przełomie wieków, często kontrowersyjna i budząca wiele emocji. Jej najistotniejszą wartością jest niesienie przesłania - uczestnicy happeningu w Sławie podkreślili swoim działaniem jedność człowieka z przyrodą. 
 
           

17 maja 2018 - Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Zielona Góra. Głosować mogli uczniowie, którzy ukończyli 13 lat. W sumie uprawnionych było 86 uczniów. Wybory cieszyły się wysoką frekwencją i dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej. Były przejawem patriotycznej postawy młodych ludzi.

22 maja 2018 - "Barwy poezji"
"Barwy poezji" - nowa wystawa w galerii szkolnej w Intermarche prezentująca prace uczniów klasy 7d, wykonane pod kierunkiem p. Anny Wojewody, przedstawiające ilustracje uczniów do wybranych wierszy.
 
           


Autor: Admin Admin

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 19:52:15  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|