Niedziela,  20 stycznia 2019 r.imieniny:  Fabioli, Miły, Sebastiana
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności

Semestr I 2018/2019

25 września 2018 - XIII edycja konkursu - Jan Pawel II autorytetem w drodze ku przyszlosci

Szkoła Podstawowa nr 8 w Zielonej Górze serdecznie zaprasza uczniów do udziału w konkursie plastyczno - literackim XIII edycji  „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”. Tematem tegorocznym jest: Niepodległość Polski w nauczaniu Jana Pawła II-go - "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi". Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

30 września 2018 - Swiatowy dzien tabliczki mnozenia

W ostatni piątek września w naszej szkole sprawdzaliśmy tabliczkową wiedzę, po raz pierwszy biorąc udział w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie, dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia. 28 września uczniowie klas III-VIII podczas lekcji matematyki wzięli udział w zabawach z tabliczką mnożenia oraz  rozwiązywali krótki test. Osoby które pomyślnie zdały egzamin uzyskały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymały certyfikaty. W naszej szkole wyłoniliśmy 40 Ekspertów. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że z roku na rok będzie ich coraz więcej.

         

1 października 2018 - Pola Nadziei
Uczniowie naszej szkoły, już po raz kolejny wzięli udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”, której celem jest zbiórka funduszy na rzecz Zielonogórskiego Hospicjum.
W ramach tej Ogólnopolskiej Kampanii przez dwa tygodnie wolontariusze z naszej szkoły pod opieką Pani J. Rudek oraz Pani M. Ziuber zajmowali się propagowaniem akcji oraz sprzedażą cebulek.
29 września natomiast uczniowie, pod opieką Pani B. Paliszkiewicz, sadzili cebulki żonkili pod Urzędem Miasta. Na początku października cebulki kwiatów zostały zasadzone także przed nasza szkołą.
Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję, serdecznie dziękujemy, bo to Waszej ofiarności udało nam się uzbierać aż 612,16zł

10 października 2018 - Historyczna wycieczka klas piątych
Dziewiątego października uczniowie dwóch klas piątych 5A i 5B brali udział w wycieczce szkolnej „Poznanie historii regionalnej Dolnego Śląska.” Celem wycieczki było poznanie źródeł historycznych związanych z zamkami Książ, Bolków oraz Czocha. ‘Książ to największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości w Polsce. Jest to majestatyczna budowla która wywiera niezapomniane wrażenie swoją monumentalnością, zróżnicowaną architekturą i bajkowym położeniem. Uczniowie poznali również legendę związaną z ostatnimi właścicielami zamku i smutną historią księżnej Daisy. Następnie zwiedziliśmy ruiny zamku w Bolkowie – warowni wybudowanej przez Bolka I-go zbudowanej dla obrony ówczesnych granic. ostatnim przystankiem był średniowieczny zamek Czocha – jeden z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska – gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się tajne przejścia.
 
     

21 października 2018 - Warsztaty w ramach projektu - zagospodarowanie szkolnego podwórza
Boisko do koszykówki, miejsce do odpoczynku, drążki do gimnastyki, więcej ławek, mniej parkingów, więcej stojaków dla rowerów, kolorów, zieleni, ścianka wspinaczkowa, trampolina - lista pomysłów na zagospodarowanie szkolnego podwórza jest dłuuuuga. Przygotowali ją uczniowie klasy IV a podczas warsztatów zorganizowanych przez Fundację LYADA w ramach projektu "Poznaję swoje miasto". To kolejny etap projektu. Pierwsza część odbyła się w ub. roku szkolnym. Dzieci poznawały swoją najbliższą okolicę czyli Jędrzychów, jego historię i współczesny obraz. Teraz zajęły się terenem szkoły. Po dokładnej analizie wszystkich zakamarków podwórza zaznaczały na mapach miejsca, które warto byłoby zmienić czy poprawić. Pełną listę otrzyma dyrekcja szkoły, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski, a sami uczniowie IV a wraz z rodzicami i wszystkimi chętnymi zmienią na dobry początek mały kawałek podwórza.
 
        

27 października 2018 - Malowanie ławek przed szkołą
Kolejny etap projektu na zagospodarowanie szkolego podwórza za nami. Z długiej listy pomysłów, na dobry początek, wybraliśmy malowanie ławek znajdujących się przed budynkiem szkoły.
Uczniowie klasy VI a wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz wszystkimi chętnymi, w sobotnie przedpołudnie zebrali się na szkolnym placu, aby odnowić ławki. Wszyscy doskonale się bawili, a efekty pracy można było podziwiać od razu. Dzięki zaangażowaniu uczestników akcji nasze szkolne podwórko stało się bardziej kolorowe i przyjazne.
 
        

1 listopada 2018 - Oddział przedszkolny w Urzędzie Marszałkowskim
Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach swoich zajęć poznają różne zawody. Wspólnie z wychowawczyniami wybrały się do Urzędu Marszałkowskiego z wizytą do Pani Marszałek. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się samorząd województwa, jaka jest rola sejmiku oraz kim jest i co robi marszałek województwa. Poznały również sam Urząd oraz dowiedziały się z jakimi sprawami można się do niego zgłosić.
 
        

2 listopada 2018 - Nasza laurka w kapsule czasu
Na zaproszenie prezydenta Zielonej Góry nasza szkoła wykonała laurkę z życzeniami dla przyszłych pokoleń. Zostanie ona zamknięta w kapsule czasu w trakcie odsłonięciu pomnika na Placu Matejki. Dziękujemy pani A. Wojewodzie i dzieciom z kółka plastycznego oraz pani I. Dlugaszek oraz Samorządowi Uczniowskiemu za wykonanie tej pięknej kartki. Oby za 100 lat wszystkie życzenia dla Polski i Polaków się spełniły.  

5 listopada 2018 - Zdrowo jem - wiecej wiem!
Śniadanie to pierwszy posiłek w ciągu dnia, który nocnej przerwie, będącej czasem głodzenia, dostarcza nowej porcji energii i składników odżywczych. Ich ilość i jakość decyduje o możliwościach podejmowania wysiłku fizycznego i umysłowego. Szczególne znaczenie jest przypisywane spożywaniu podczas śniadania owoców, produktów zbożowych i błonnika. Aby przygotować uczniów do świadomego wyboru wartościowych produktów, przeprowadzono w klasach młodszych kampanię „Zdrowe śniadanie.” Uczniowie podczas zajęć utrwalili i poszerzyli wiedzę na temat piramidy zdrowia, rozmawiali o zawartości witamin w produktach i znaczeniu wody dla organizmu. Następnie przygotowali śniadanie, którym nawzajem się częstowali. Akcja trwała tydzień od 18.10 do 26.10. Kanapki były ucztą zarówno dla podniebienia, jak i dla oczu!
 
           

26 listopada 2018 - Wycieczka do Szklarskiej Poręby
W piątek 23 listopada, klasa 7 B, oraz uczniowie z klas 8 C i 8 D, wraz z wychowawczyniami, Panią Anną Wojewodą i Panią Marzanną Szewczyk, uczestniczyli w wycieczce do Szklarskiej Poręby, którą zorganizował Pan Andrzej Trzeciak.
Zwiedzano Leśną Hutę - miejsce ręcznego wyrobu szkła, Skansen Żelazny Tygiel, gdzie zapoznano się z historią górnictwa i hutnictwa w iście kabaretowej formie, Muzeum Ziemi, gdzie oglądano wspaniale okazy skał, kryształów i skamienielin, oraz Muzeum Karkonoskie - Dom Hauptmannów z piękną galerią malarstwa i wystawą snycerki.
Wspaniała słoneczna pogoda i dekoracyjny pierwszy śnieg sprawiły, że wycieczka była nie tylko pouczająca, ale i atrakcyjna. Wszyscy miło spędzili czas.   GALERIA ZDJĘĆ

9 grudnia 2018 - Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas
W dniach 7-8 grudnia, odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas przed świętami Bożego Narodzenia. W akcji wzięli udział uczniowie z klas VIII i VII Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze, których można było spotkać w sklepach Biedronka i Intermarche przy ul. Makowej w Zielonej Górze. Dzięki życzliwości wielu ludzi i pomocy uczniów, Parafialny Zespół Caritas przy Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze zebrał łącznie 780 kg żywności. Z darów zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących.
 
           

9 grudnia 2018 - Warsztaty mozaiki
Sekcja plastyczna ZOK w naszej szkole gościła ostatnio (29.11 i 6.12) panią Joannę Hanć, która poprowadziła bardzo interesujący warsztat mozaiki ceramicznej. Uczestnicy zajęć zapoznali się z nową techniką i wykonali własne mozaiki, które po ostatecznym ukończeniu staną się pięknymi ozdobami, lub... prezentami pod choinkę dla najbliższych.
Zajęcia były tak miło i fachowo przeprowadzone, że p. Anna Wojewoda, opiekunka sekcji, poprosiła panią Joannę o przeprowadzenie następnych warsztatów w przyszłym półroczu. Ma być to kolejna interesująca technika - batik!
 
           

11 grudnia 2018 - Międzyszkolny Konkurs Świetlic
11 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Świetlic "Świąteczna Kartka z Aniołkiem". W konkursie, który jest organizowany w naszej szkole już pięć lat, udział wzięło 70 dzieci z 13 zielonogórskich szkół.
Komisja z pośród tak wielu wyjątkowych prac wyłoniła jedno I miejsce (SP nr 18), trzy II miejsca (ZE nr 1, ZE nr 2, ZE nr 9), trzy II miejsca (SP nr 15, SP nr 21, SP nr 22) i przyznała sześć wyróżnień. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. 
 
     

13 grudnia 2018 - XV Akcja - Psu na bude
Listopad w naszej szkole był miesiącem, w którym przeprowadzono zbiórkę karmy, koców, ręczników i innych akcesoriów potrzebnych zwierzakom z zielonogórskiego schroniska. Akcję zorganizowały: klasa IIa z wychowawczynią Karoliną Fabijańczyk, klasa IVa z wychowawczynią Joanna Rudek oraz Szkolne koło małych wolontariuszy. Udało nam się zebrać: 116,615kg karmy, 20 szt. koców/ręczników, 2 smycze, 14 zabawek. Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym, a w szczególności rodzicom, którzy 7 grudnia wszystkie zebrane rzeczy zawieźli do schroniska.
Wszystkie „Bezdomniaki” na pewno są wdzięczne, że dzięki Waszemu wsparciu będą mogły przetrwać kolejną zimę. Dziękujemy!
 
     

13 grudnia 2018 - Domki dla bezdomnych kotów
Klasa IVa z wychowawczynią Joanną Rudek, zaangażowała się w jeszcze jedna akcję zorganizowaną przez zielonogórskie schronisko związaną z wolnobytującymi kotami. Akcja polegała na wybudowaniu domku - schronienia dla bezdomnych kotów. Swoje konstrukcje uczniowie tworzyli na lekcjach techniki pod opieką Pana Leszka Korzeniowskiego oraz w domach wspierani przez swoich rodziców.
Udało nam się zrobić 10 budek dla kotów. Jedną z tych budek wykonała uczennica klasy VIIIa- Martyna Urbanowicz, która dołączyła się do akcji. Budki w grudniu zostały przewiezione do schroniska.
 
     

23 grudnia 2018 - Wigilia w Przemkowie
20 grudnia klasy VII c oraz VIII a wraz z nauczycielkami, Magdaleną Bester, Haliną Zawadzką oraz Kingą Ochocką zorganizowały wspólną WIGILIĘ w Przemkowie. Było lepienie uszek i pierogów pod czujnym okiem pań kucharek, które potem te kulinarne pyszności ugotowały. Był też czerwony barszczyk, słodkości przywiezione przez dzieci, no i oczywiście tradycyjny, wigilijny kompot z suszonych owoców. Zanim wszyscy usiedli do stołu, było wspólne dzielenie się opłatkiem i gorące życzenia, które każdy każdemu składał. W tle słychać było kolędy, a pod choinką leżały prezenty. Nawet za oknem padał śnieg, który dodatkowo tworzył świąteczny klimat.  GALERIA ZDJĘĆOstatnia aktualizacja: 2019-01-17 14:32:55  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|