Niedziela,  20 stycznia 2019 r.imieniny:  Fabioli, Miły, Sebastiana
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2006/2007

Semestr II 2006/2007

30 stycznia 2007 - Już w nowej szkole!!!

Semestr drugi rozpoczęliśmy uroczystym apelem w rozbudowanej szkole. Wzbogaciła się ona o nowe sale dydaktyczne wyposażone w węzeł medialny, dużą stołówkę i świetlicę, pracownię informatyczną, specjalistyczne gabinety, a nawet windę. Pani dyr. E. Iwaniec wręczyła wszystkim uczniom szkolne tarcze. Otrzymała podziękowania od całej społeczności szkoły za zaangażowanie i ogromny wkład pracy w realizacji rozbudowy naszej placówki.

        
        


13 lutego 2007 - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka odbył się tradycyjnie w oddziale przedszkolnym naszej szkoły. Maluchy z zerówki zaprezentowały część artystyczną z poczęstunkiem. Koniec uroczystości zwięczył wspólny walczyk z zaproszonymi seniorami.

      


16 lutego 2007 - Walentynki

Dzień Zakochanych zyskuje sobie w Polsce coraz więcej zwolenników. Tradycyjnie znalazł odzwierciedlenie w naszej szkole, gdzie jego obchody zorganizowała Rada rodziców w klasach 1-6. Był prawdziwy bal, konkursy, życzenia, nagrody za najpiękniejsze przebranie.

      

Walentynki zagościły również u naszych najmłodszych uczniów - w oddziale przedszkolnym. Dzieci składały sobie życzenia, wręczały upominki. Dwa dni później odbył się bal karnawałowy.

     


19 lutego 2007 - Oficjalne otwarcie nowego budynku naszej szkoły

16 lutego uroczyście otwarto nowy budynek dydaktyczny naszej szkoły. Powstał on w imponującym tempie – w ciągu pięciu miesięcy! Zyskaliśmy ok. 2 tys. metrów kwadratowych. W uroczystości udział wzięli: z-ca Prezydenta Miasta Zielonej Góry Wioleta Haręźlak, Lubuski Kurator Oświaty Roman Sondej, była prezydent miasta Bożena Ronowicz, przedstawiciele Rady Miasta, duchowieństwa, delegacja współpracującej z nami szkoły niemieckiej w Weiβwasser, wykonawcy budowy – firmy Sanbud, dyrektorzy szkół, członkowie Rady rodziców SP 8, uczniowie i inni zaproszeni goście. Placówkę poświęcił ks. bp Adam Dyczkowski. Po części oficjalnej nasi uczniowie przedstawili program artystyczny związany z 60-leciem szkoły, który przeniósł wszystkich w świat historii naszej placówki.

           
           
           
           


23 lutego 2007 - Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy Ib na występie w Domu Kombatanta i Pomocy Społecznej
Dnia 21 lutego uczniowie z oddziału przedszkolnego i klasy Ib przedstawili program artystyczny dla mieszkańców Domu Kombatanta i Domu Pomocy Społecznej  w Zielonej Górze. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz przedstawiły inscenizacje wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Na zakończenie występów dzieci poczęstowane zostały słodyczami i napojami. Pensjonariusze ciepło przyjęli występy dzieci, nie kryli wzruszeń, dziękowali i zapraszali do szybkich, ponownych odwiedzin.
 
               

20 marca 2007 - Sukces naszej uczennicy w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w języku angielskim

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „The little love poems” i plastycznym „J love Britain” zorganizowanym przez SP 14 w Zielonej Górze. Ogromny sukces odniosła Ola Matkowska z klasy IIIb, która została laureatką konkursu recytatorskiego.

     


22 marca 2007 - Powitanie wiosny

W tym roku powitaliśmy wiosnę w zimowej scenerii: padał śnieg i było bardzo zimno. Musieliśmy zrezygnować z szukania pierwszych oznak wiosny, topienia Marzanny oraz tradycyjnego ogniska z pieczeniem kiełbasek. Klasy młodsze udały się do teatru, a starsze do kina. Po powrocie odbyły się imprezy: konkurs mody uczniowskiej, stroika wiosennego oraz mini playback show. 

           
           


25 marca 2007 - Rewizyta dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 22 w oddziale przedszkolnym naszej szkoły

23 marca zerówka SP 8 gościła dzieci z przedszkola nr 22 „Ekoludki”. Przedszkolaki najpierw zwiedziły szkołę, a później zostały zaproszone na przedstawienie w wykonaniu naszego oddziału przedszkolnego pt.: „Bajka o królu”. Następnie odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Na zakończenie dzieci wspólnie śpiewały piosenki o tematyce wiosennej.

           


14 kwietnia 2007 - Miejski konkurs plastyczny

12 kwietnia w Sali Dębowej WiMBP odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu Plastycznego „Magia teatru – maski i lalki” zorganizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury. Ogromny sukces odnieśli nasi uczniowie, którzy zostali jego laureatami. Są to: Agata Krzych, Szymon Pisiewicz i Agata Szulc z oddziału przedszkolnego oraz Klaudia BadzińskaJakub Halczak z klasy III a. Przed wręczeniem nagród odbyło się przedstawienie w wykonaniu teatru dziecięcego pt. „Pchła Szachrajka”. Na koniec nagrodzone prace można było obejrzeć w Galerii Młodych Na Piętrze biblioteki publicznej.

           


28 kwietnia 2007 - Uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

27 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy Va wraz z wychowawcą i nauczycielem muzyki przygotowali okolicznościowy występ, podczas którego przypomniano losy osiemnastowiecznej Polski.

           


7 maja 2007 - Klasa IIIa na „zielonej szkole”

Klasa IIIa dnia 23-28 kwietnia wyjechała na „zieloną szkołę”. Pobyt w Świeradowie Zdroju to okazja do lekcji w terenie, wspinaczek skałkowych oraz integracji klasy. Oglądaliśmy eksponaty w Muzeum Ziemi i Czarcim Młynie w Czerniawie Zdroju oraz zwiedzaliśmy pijalnię wód zdrojowych zbudowaną z drewna modrzewiowego. Zajadaliśmy się chlebem ze smalcem, upieczonym z mąki bez polepszaczy. W Szklarskiej Porębie podziwialiśmy wodospad Szklarka i objadaliśmy się pysznymi oscypkami. Zdobyliśmy Zajęcznik, Szczyt Izerski oraz Sepią Górę. Przejazdy pociągami to „super jazda”! Obładowani pamiątkami, pełni wrażeń, wróciliśmy do domu. Było fantastycznie!!!

           


9 maja 2007 - Wycieczka do Londynu
22 kwietnia 2007r uczniowie naszej szkoły (z klasy IIIb i VI) pojechali na wycieczkę edukacyjną do największej metropolii europejskiej – Londynu. Londyn - wielki port i ośrodek przemysłowy, Londyn - ogromny port lotniczy świata, Londyn - centrum mody młodzieżowej, Londyn – narzucający światu styl muzyki i piosenki.
Jaki jest Londyn? „Ach, Londyn. Co za miasto. Paryż ani w porównanie iść nie może” – tak o stolicy nad Tamizą pisał Słowacki. My również zakochaliśmy się w tym mieście.
Londyn poznawaliśmy przede wszystkim na piechotę. Znakomitym środkiem lokomocji są autobusy, które ułatwiają zwiedzanie miasta z wysokości pierwszego piętra oraz metro.
Zwiedziliśmy: Natural History Museum, Science Museum, Pałac Buckingham i codzienną zmianę warty przed pałacem, Twierdzę Tower of Londyn, Tower Bridge, City, Katedrę Św. Pawła z słynną „galerią szeptów”, a z wieży katedry podziwialiśmy rozciągający się widok na cały Londyn, Westminister Abbey - sanktuarium koronacyjne królów Anglii, Parlament z wieżą zegarową, która stała się jednym z symboli Londynu. W wieży znajduje się słynny Big Ben, Trafalgar Square, Piccalidy Cirkus, Galerię Figur Woskowych Madame Tussaud s, British Museum, Krążownik „Belfort”, Pomnik Albert Memorial, Greenwich Old Royla Observatory ze słynnym południkiem „0”, Cantenbury (Katedra i miasteczko).
Ogólny obraz Londynu mogliśmy podziwiać z Oka Londyńskiego, największego koła zamachowego z wagonikami przystosowanymi do oglądania panoramy Londynu.
Uważamy, że wycieczka była interesująca, fajnie by było jeszcze raz tam pojechać.
 
           

10 maja 2007 - Wojewódzki konkurs plastyczny z okazji święta Unii Europejskiej
8 maja w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze została otwarta wystawa prac na temat WIOSNA W EUROPIE. Na wystawie znalazły się  obrazy 50 uczniów lubuskich szkół podstawowych. W gronie laureatów znalazły się prace naszych uczniów:  Pauliny Wiszniowskiej z oddziału przedszkolnego i Piotra Gilewicza z klasy Ia wykonane w grafice komputerowej na zajęciach koła komputerowego i lekcjach informatyki prowadzone przez Aldonę Twaróg.
Wcześniej w naszej szkole była przeprowadzona wystawa prac uczniów klas I-III w związku z  obchodami 50-lecia Unii Europejskiej. Pomysłodawcą wystawy była Anna Podhorecka. 
 
           

12 maja 2007 - VIII edycja miejskiego konkursu „Przyroda i zdrowie”
10 maja 2007 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze odbyła się VIII edycja miejskiego konkursu „Przyroda i zdrowie” promującego zdrowy styl życia. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą: o zasobach lasu, wpływie środowiska na zdrowie człowieka, zdrowym odżywianiu się, szkodliwości uzależnień oraz sprawnością ruchową.  Drużyna piątoklasistów z naszej szkoły, w składzie: Julia Czaplińska, Kinga TraczykWojciech Żukowski po dogrywce zajęła III miejsce. Za finał otrzymali plecaki turystyczne, natomiast SP 8 wzbogaciła się o odtwarzacz DVD. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta Zielona Góra, Lasy Państwowe i Zarząd Okręgu LOP.  

fot. SP 1   fot. SP 1   fot. SP 1   fot. SP 1   fot. SP 1


18 maja 2007 - Występy z okazji Dnia Matki

16 maja odbyły się zebrania z rodzicami, na których przedstawiono propozycje ocen na koniec roku z poszczególnych przedmiotów oraz zachowania. Pani dyrektor spotkała się ze wszystkimi klasami prezentując do akceptacji mundurki szkolne na przyszły rok. W związku ze zbliżającym się Dniem Matki dzieci oddziału przedszkolnego i klasy IVa zorganizowały dla swoich mam występy wraz z poczęstunkiem.

           


20 maja 2007 - Uczniowie i nauczyciele ze szkoły partnerskiej w Weiβwasser w naszej szkole

15 maja odwiedzili nas uczniowie i nauczyciele ze szkoły partnerskiej w Weiβwasser. Wspólnie uczestniczyliśmy w festiwalu "Muzyka nie zna granic". Odwiedziliśmy także Ośrodek w Drzonkowie, gdzie obejrzeliśmy konie i strzelaliśmy z karabinka na strzelnicy. Miło i owocnie spędziliśmy czas. Nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, a w rozmowach kształciliśmy nasze umiejętności językowe.

           


29 maja 2007 - Majówka klasy III b z SP 8 i III c z SP 15
To był wspaniały dzień. 26 maja spotkaliśmy się na majówce z okazji święta naszych rodziców. Przy wspaniałej pogodzie, w wyśmienitych humorach, z całymi rodzinami spędziliśmy sobotnie przedpołudnie w Ochli. Gościli nas rodzice Marka Drozdka z III b SP 8. Zajadaliśmy pyszne kiełbaski i kaszanki ufundowane przez mamę Adriana i Mateusza Zabłockich z III c SP 15. O napoje, które zaspakajały nasze pragnienie w ten upalny dzień postarali się rodzice Alexa Zgardzińskiego z III b SP 8. Wiele mam upiekło doskonałe ciasta i zrobiło smaczne sałatki. Wspólnie z rodzicami bawiliśmy się rzucając na odległość piłką lekarską – rekordowy rzut wykonał tata Piotrka Witana z III c. W przeciąganiu liny silniejsi okazali się rodzice z SP 8. Było też wiele innych konkurencji sportowych, przy których było wiele śmiechu i humoru. Wśród dzieci ogromną furorę robiła „lina Tarzana”. Nad całością czuwały nasze panie Cecylia PyrkaElżbieta Dobryniewska. Był też czas na wspólne rozmowy rodziców zaprzyjaźnionych klas. Wspominaliśmy poprzednie ognisko i spotkania w ciągu tych trzech lat naszej znajomości.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za uśmiech, dobre humory i świetną zabawę.
 
           
 
2 czerwca 2007 - Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym
01 czerwca w naszej „zerówce” odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy, który był podsumowaniem prowadzonych zajęć z tego zakresu w roku szkolnym 2006/2007. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci odpowiadały na pytania obejmujące podstawowe zasady ruchu drogowego, wykazywały się znajomością znaków drogowych i uczestniczyły w pokazie prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Drugim etapem konkursu była znajomość opatrywania ran i bandażowania. Dzieci zostały podzielone na grupę ratowników i poszkodowanych (grupy zamieniały się rolami). Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieli zastosować w praktyce. Honorowym patronem oraz sponsorem nagród jest Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży.
 
           

3 czerwca 2007 - Festyn szkolny

Festyn szkolny jest zawsze wyzwaniem dla rodziców i nauczycieli - poprzedzany wieloma zebraniami organizacyjnymi. Nasza szkoła organizuje festyny od 1993 roku – co roku „Jędrzychowska Majówka” ma trochę odmienny charakter – czasem hasłem przewodnim jest „Nasza Mała Ojczyzna”, czasem bezpieczeństwo w czasie wakacji, innym razem przybliżenie uczniom specyfiki krajów europejskich. W tym roku świętowaliśmy po prostu Dzień Dziecka. Uczniowie brali udział w konkursach wiedzy (literackim, informatycznym, sportowym i plastycznym), których rozwiązanie odbywało się właśnie na festynie. Rada Rodziców, wspierając działania szkoły, przygotowała atrakcyjne nagrody – odtwarzacze MP4, piłki skórzane, plecaki, zabawki, przybory szkolne. Był także konkurs „Ratujemy i uczymy ratować”, na którym dzieci wykazywały się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Niewątpliwie bardzo pouczające były pokazy pierwszej pomocy, przeprowadzone przez dwie grupy ratowników.
Atrakcją festynu była „kawiarenka pod chmurką”, w której można było kupić ciasta upieczone przez mamy (choć pierwszą nagrodę otrzymał jednak tata), loteria, występy zespołu hip-hop, rockowego i cheerleaderek z Gimnazjum nr 5 w Zielonej Górze, a także pokazy wojska, policji i straży pożarnej. Było wiele konkursów przeprowadzanych przez studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którymi współpracowała drużyna harcerek.

           
           
           
           


7 czerwca 2007 - Majówka oddziału przedszkolnego

5 czerwca dzieci oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami i wychowawczynią zorganizowali majówkę w skansenie w Ochli. Uczestniczyli w pokazie ginących zawodów. Dowiedzieli się, jak dawniej tkano, robiono mąkę i masło, garbowano skóry, wyrabiano garnki, haftowano, itp. Dzieci miały okazję także zwiedzić dawną szkołę. Na koniec odbyła się degustacja ciast przygotowanych przez rodziców klasy oraz wspólne pieczenie kiełbasek. Posiłek umilała ludowa muzyka.

           


10 czerwca 2007 - Nasza nauczycielka otrzymała tytuł lubuskiego Belfra Roku 2007!
8 czerwca zostały ogłoszone oficjalne wyniki na lubuskiego Belfra Roku 2007 organizowanego przez Gazetę Lubuską. Laureatką plebiscytu została nasza nauczycielka nauczania zintegrowanego Cecylia Pyrka. Tytuł zawdzięcza głównie swojej klasie – III b, która systematycznie wycinała kupony konkursowe wraz z rodzicami klasy. W ten sposób na zakończenie roku szkolnego chcieli podziękować swojej pani za trud i włożony wysiłek w ich edukację. W nagrodę nauczycielka pojedzie na zagraniczne wczasy, a jej klasa zostanie zaproszona przez redakcję gazety na lody. Serdecznie gratulujemy!

20 czerwca 2007 - IV b na występie w Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego

Dnia 19 czerwca uczniowie klasy IV b wybrali się do szpitala, by przedstawić małym pacjentom, przebywającym na oddziale dziecięcym, bajkę „Kopciuszek” wg Jana Brzechwy. Przedstawienie to było jednym z elementów współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Zielonogórskim, którego studenci zaprezentowali naszym uczniom w kwietniu sztukę „Kapryśna biedronka”. Mamy nadzieję, że współdziałanie z kołem naukowym UZ będzie w dalszym ciągu się rozwijało i przyniesie efekty wychowawcze.

           


22 czerwca 2007 - Podsumowanie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym

21 czerwca w oddziale przedszkolnym odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieją zastosować w praktyce. Honorowym patronem oraz sponsorem nagród było Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. W jego imieniu nagrody dzieciom oraz podziękowania dla wychowawcy klasy Aldonie Twaróg wręczyli przedstawiciele Stowarzyszenia: Małgorzata Krystek i Jarosław Twaróg oraz dyrektor szkoły Elżbieta Iwaniec.

           


22 czerwca 2007 - Nareszcie wakacje!!!

 Za nami kolejny rok szkolny. Ten przyniósł wiele zmian. Przede wszystkim wzbogaciliśmy się o nową bazę dydaktyczną w postaci nowego budynku z pełnym wyposażeniem. Kończy się już budowa sali gimnastycznej. Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym będą w niej zajęcia. Życzymy wszystkim udanych wakacji!!!Ostatnia aktualizacja: 2019-01-17 14:32:55  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|