Wtorek,  11 grudnia 2018 r.imieniny:  Biny, Damazego, Waldemara
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr I 2007/2008

Semestr I 2007/2008

4 września 2007 - Inauguracja roku szkolnego 2007/2008
3 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec powitała wszystkich uczniów, kadrę nauczycielską i zgromadzonych rodziców życząc wysokich wyników w nauce i w zachowaniu. Niestety inauguracja spotkała się z tragedią lotniczą, w której zginęli zielonogórscy lotnicy: Lech Marchelewski i Piotr Banachowicz. Jest to dla naszej społeczności szkolnej szczególnie przykre, gdyż Piotrek Banachowicz był naszym absolwentem w roku 1997. Był jednym z najlepszych uczniów w historii szkoły. Godnie reprezentował SP 8 w Wojewódzkim Konkursie Techniki, w którym został laureatem w 1996 r. zajmując III miejsce oraz I miejsce w roku 1997 wśród najlepszych techników województwa (na zdjęciu z prawej drugi od lewej). Uczciliśmy Ich pamięć minutą ciszy.
 
  

20 września 2007 - Nasi uczniowie w zaprzyjaźnionej niemieckiej szkole
14 września 2007 r. grupa uczniów naszej szkoły (kl.II-V) pojechała na wymianę partnerską z 4. Grundschule w Weiβwasser. Gospodarze zaproponowali nam udział w Święcie Sportu. Braliśmy udział w zajęciach na pływalni, a także w wielu konkurencjach sportowych na stadionie miejskim. W tych zawodach brało udział 900 uczestników z Niemiec i z Polski. Byliśmy także na wycieczce nad sztucznym jeziorem, które bardzo nam się podobało. Aktualnie jest tam budowany ośrodek rekreacyjno-sportowy. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń.
 
           

3 października 2007 - Ślubowanie klas pierwszych
1.10.2007 odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Całość przygotowały p. A. Halczak i C. Pyrka wychowawczynie klasy I a i I b. Doniosłym momentem uroczystości było wypowiedzenie słów ślubowania. Pierwszoklasiści przyrzekali sumiennie wypełniać swoje obowiązki, pilnie się uczyć, szanować nauczycieli i rodziców, dbać o dobre imię szkoły i być dobrym Polakiem. Pani dyrektor E. Iwaniec „kolorowym ołówkiem” dokonała uroczystego pasowania. Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Po przyjęciu do grona społeczności uczniowskiej pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny. Całej uroczystości towarzyszyła atmosfera wielkiej radości.
 
           

10 października 2007 - Warsztaty plastyczne
8 października oddział przedszkolny oraz klasy Ib i  IIb zorganizowały warsztaty plastyczne pt. „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ”. Z materiałów uzbieranych przez uczniów tych klas podczas rodzinnych i klasowych wycieczek do lasu i na działki ogrodnicze powstały bardzo pomysłowe, kolorowe prace. W czasie zajęć nawiązały się pierwsze więzi koleżeńskie między dziećmi z klas „O”, Ib i IIb. Mamy nadzieję, że wszystko to pozwoli na stworzenie w naszej szkole przyjaznej i integracyjnej atmosfery.
 
           

 

13 października 2007 - Nasze sześciolatki laureatami Miejskiego Konkursu Plastycznego!

Ogromny sukces odnieśli uczniowie oddziału przedszkolnego naszej szkoły w IV edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego "Wspominamy wakacje" organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 19 w Zielonej Górze. Laureatami zostali: Dominika Karkoszka, Cindy Staniek oraz Tomek Grab. Otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z wychowawczynią Aldoną Twaróg oraz wartościowe nagrody.

           


26 października 2007 - Dzień Zdrowia w naszej szkole

25 października to Dzień Zdrowia w SP8. Tego dnia uczniowie naszej szkoły częstowani byli sokami, owocami, mogli podziwiać rośliny dyniowate o niesamowitych kształtach. Dzieci z młodszych klas brały udział w warsztatach plastycznych pod hasłem "Wdzięczne owoce z polskich sadów". Rozstrzygnięto również konkurs na najoryginalniejsze hasło dotyczące zdrowia - wysoki poziom rywalizacji i aż 8 nagrodzonych osób. Nad wszystkim czuwały Aldona Halczak i Grażyna Krawczyk.

     

 

1 listopada 2007 - Halloween w oddziale przedszkolnym SP 8

31 października w oddziale przedszkolnym naszej szkoły obchodzono Halloween. Tego dnia zaroiło się w zerówce od dziwacznych stworzeń. Były więc nie tylko duchy, czarownice i wampiry, ale również kościotrupy, straszne potwory, chochliki i wróżki. Na stołach pojawiło się mnóstwo słodyczy, ufundowanych przez rodziców dzieci. Odbyło się dużo konkursów oraz bal przebierańców.

     

12 listopada 2007 - Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

8 listopada nasza szkoła świętowała otwarcie nowej sali gimnastycznej. Jest to nowoczesny obiekt o powierzchni 800 metrów kwadratowych z trybunami na 160 miejsc. Efekty dopełniają elektronicznie opuszczane kosze i kotary, podgrzewana podłoga oraz tablica elektroniczna sterowana pilotem. Za salą utworzono boisko ze sztuczną nawierzchnią. Na uroczystości byli obecni przedstawiciele władz miasta – pan Prezydent Janusz Kubicki, z-ca Prezydenta Wioleta Haręźlak, przedstawiciele Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych z naczelnikiem panem Jerzym Gawłem, a także przedstawiciele Rady Miasta, Lubuskiego Kuratorium Oświaty z wicekuratorem panem Ferdynandem Sańko, dyrektorzy szkół, rodzice, uczniowie i nauczyciele. Uroczystego poświęcenia dokonał biskup Adam Dyczkowski. Otwarcie sali uświetniły występy uczniów naszej szkoły, a także wspaniałe pokazy zaproszonych gości: grupę tańca akrobatycznego Mega Dance, sekcji ju-jitsu „Samuraj”, Zielonogórskiego Klubu Sportowego „Akrobata” oraz zespołu tanecznego z Gimnazjum nr 3.

           
           
           

23 listopada 2007 - Miejskie Przedszkole nr 13 w naszej szkole

Dnia 21.11.2007 r. gościliśmy grupę sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Zielonej Górze. Gospodarze – klasa Ia i oddział przedszkolny – zaproponowali zawody sportowe w nowej sali gimnastycznej. Wszyscy świetnie się bawili, a nagrodami były dyplomy uznania za sportową postawę. Następnie sześciolatki z obu grup przedszkolnych spotkały się na warsztatach plastycznych. Dzieci wykonywały kartki świąteczne – choinki ozdobione kolorowymi żelami brokatowymi. Praca ta dała im wiele satysfakcji, powstały wspaniałe, kolorowe, mieniące się obrazki. Na koniec dzieci z oddziału przedszkolnego w naszej szkole wystąpiły w przedstawieniu patriotycznym.

           

25 listopada 2007 - Wycieczka do Wolsztyna

Do Wolsztyna, 23 listopada, wybrały się klasy Ia i VIb. W programie znalazło się zwiedzanie parowozowni, która jest skansenem i słynie przede wszystkim z udostępniania lokomotyw, pociągów sprzed 100 lat dla potrzeb kina. Z okazji święta kolejarza otrzymaliśmy w prezencie prawdziwy kolejarski gwizdek, którego gwizd zagłuszy nawet dźwięk pędzącej lokomotywy. Kolejnym punktem programu było zwiedzenie Fabryki Bombek i Ozdób Choinkowych. Jest to miejsce, gdzie 20 osób produkuje i ozdabia przez cały rok ok. 4 milionów bombek. Zapoznaliśmy się z poszczególnymi etapami ich produkcji. Korzystając z okazji zakupiliśmy wiele bombek. Najbardziej podobały nam się te, na których były napisane nasze imiona.

     

3 grudnia 2007 - Szkolne Andrzejki

Nasze szkolne Andrzejki, jak co roku, upłynęły przy wielu atrakcjach. Były wróżby z ciastkami, kolorami, kwiatami, datami urodzin oraz tradycyjne lanie wosku. W trakcie wróżb był poczęstunek oraz dyskoteka. Czas minął bardzo przyjemnie. Wszyscy świetnie się bawili.

           

4 grudnia 2007 - Klasa Ib na uroczystości górniczej

4 grudnia to święto wszystkich górników, zwane popularnie Barbórką. Klasa I B miała okazję uczestniczyć w uroczystościach zorganizowanych przez naszych górników z Zielonogórskiego Zakładu Górnictwa Nafty i Gazu w Zielonej Górze. Największą radość sprawił dzieciom przemarsz ulicami miasta razem z górnikami przy dźwiękach muzyki granej przez orkiestrę górniczą.

5 grudnia 2007 - Klasa Ib i IIb na wycieczce edukacyjnej Jeziorach Wysokich

Jesień to piękna pora roku. Po wspaniałą przygodę udaliśmy się do Jezior Wysokich na leśną ścieżkę edukacyjną (klasa Ib i IIb). W stylowej leśniczówce z 1926 roku zwiedzaliśmy pięć sal wystawowych: hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, użytkowania lasu i kulturotwórczej roli lasu. Dzieci mogły tu podziwiać m.in. kolekcję szyszek z różnych stron świata, eksponaty zwierząt (bielik, bóbr, jelonek rogacz), dawne i współczesne narzędzia służące do pracy w lesie i wiele innych, interesujących eksponatów. W sali konferencyjnej ośrodka, która wyposażona jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny, liczne pomoce dydaktyczne, biblioteczkę oraz leśną filmotekę uczniowie mieli okazję rozwiązywać różne zadania, zagadki przyrodnicze. Atrakcją wycieczki była murowana wieża przeciwpożarowo-widokowa o wysokości 41m, zbudowana na wzór latarni morskiej. Po pokonaniu 176 schodów mogliśmy podziwiać z tarasu widokowego wieży walory krajobrazowe okolicy. Na koniec piekliśmy kiełbaski i zajadaliśmy się przepysznymi rogalikami przygotowanymi przez mamę Agatki Krzych.

           

7 grudnia 2007 - W Mikołajki dzieci z Ia na projekcji filmowej w kinie Nysa
6 grudnia klasa Ia wybrała się do kina na film pt. „Film o pszczołach”. Bardzo im się podobała historia pszczoły, która nie chce przez całe swoje krótkie życie robić tego samego. Uczniowie wiele się dowiedzieli o życiu tych pożytecznych owadów. Podczas spaceru po kolorowym deptaku spotkali Mikołaja, który złożył im życzenia świąteczne.

8 grudnia 2007 - Mikołaj w zerówce

Do naszych najmłodszych uczniów oddziału przedszkolnego zawitał 6 grudnia prawdziwy Mikołaj. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami i ku przestrodze "aby zawsze były grzeczne" otrzymały również symboliczną rózgę! Dla Mikołaja najmłodsi przygotowali piosenki, wiersze oraz wspólne z Mikołajem tańce. Radości nie było końca!

           

8 grudnia 2007 - Mikołajki w klasie Ib i IIb

6 grudnia do uczniów klasy IB i IIB przyszli w odwiedziny wspaniali goście: Święty Mikołaj – biskup i Święty Mikołaj w czerwonym kożuszku. Podczas spotkania dzieci słuchały legend i opowieści związanych z życiem obu MIKOŁAJÓW, rysowały ich postacie oraz słuchały piosenek śpiewanych przez Mikołaja w czerwonym kożuszku. Bardzo ciekawe zajęcia teatralne oparte na treściach z życia Świętego Mikołaja pozwoliły dzieciom lepiej poznać postać biskupa Mikołaja. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane prezentami w postaci słodyczy i koszem pełnym orzechów z niespodziankami.

           

9 grudnia 2007 - Klasa IIIa na Miejskim Strojeniu Choinek

6 grudnia b.r. odbyło się Miejskie Strojenie Choinek koło ratusza. Tym razem naszą szkołę reprezentowała klasa III a. Dzieci zawiesiły wykonane przez siebie dekoracje oraz spotkały się z Mikołajem, który wręczył im wielką torbę cukierków. Dzieci miały także okazję spotkać się z Panią Prezydent W. Haręźlak oraz pełniącą w tym szczególnym dniu rolę jednodniowego prezydenta 8-letnią Agatką.

     

17 grudnia 2007 - Zimowe warsztaty plastyczne

Dzieci z klasy 0, Ib i IIb spotkały się na warsztatach plastycznych, aby przypomnieć wszystkim o nadchodzącej kalendarzowej zimie. Świetnie się bawiły, tworząc zimowe krajobrazy, a nawet „Panią Zimę”. Wernisaż odbył się w holu szkoły i cieszył się dużym zainteresowaniem.

           

19 grudnia 2007 - Sukces naszych uczniów w miejskim konkursie ekologicznym

17 grudnia w Miejskim Centrum Edukacji Ekologicznej rozstrzygnięto konkurs dla szkół podstawowych na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe z surowców wtórnych. Z naszej szkoły dyplomy i nagrody odebrali: Kacper Marcinkowski z II a, Marcin Kielar z II b i Paulina Kliczkowska z V a. Ponadto uczestnicy konkursu złożyli przysiegę i otrzymali certyfikat "Zielonej Damy i Rycerza" dbającego o środowisko naturalne.

           

8 stycznia 2008 - Ponownie nasze sześciolatki laureatami Miejskiego Konkursu Plastycznego!

Ogromny sukces odnieśli uczniowie oddziału przedszkolnego naszej szkoły w Miejskim Konkursie Plastycznym "Bożonarodzeniowe kartki świąteczne" organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 8 w Zielonej Górze. Laureatami zostali: Nicola Załuska, Jadzia Kuncewicz, Krzysztof Kuczyński, Hubert Krzych, Daniel Mirończyk-Leśniak, Jakub Dzikowski, Cindy Staniek oraz Tomek Grab. Otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z wychowawczynią Aldoną Twaróg oraz wartościowe nagrody.

     

19 stycznia 2008 - Bal karnawałowy klas IV-VI

W czwartek odbyła się druga część balu karnawałowego organizowanego przez Radę rodziców. Tym razem bawili się starsi uczniowie z klas IV-VI. W trakcie imprezy rodzice zadbali o poczęstunek i inne atrakcje. Wszyscy świetnie się bawili! Doceniając wkład i zaangażowanie naszych rodziców i nauczycieli na ręce organizatorów dyrektor szkoły złożyła podziękowanie:

„Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno,
na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego,
dlatego szuka i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją.”

           Składam z głębi serca płynące  podziękowania Rodzicom, Radzie Rodziców za organizację i przebieg balu karnawałowego oraz  Nauczycielom  za opiekę i czuwanie nad bezpieczeństwem uczniów naszej  szkoły.

             Takimi działaniami dajemy możliwość naszym uczniom kolejną szansę poznania siebie nie tylko sytuacjach edukacyjnych. Winniśmy pamiętać, że naszym wspólnym zadaniem rodziców jak i szkoły jest przygotowanie uczniów do życia i samodzielności.

Z wyrazami szacunku
Elżbieta Iwaniec

Klasa IV a   Klasa IV b   Klasa V a   Klasa V b   Klasa VI a
Klasa VI b           

24 stycznia 2008 - Dzień babci w klasach I b i II b
22 stycznia dzieci z klasy Ib i IIb zorganizowały dla swoich Babć spotkanie pod hasłem: WSZYSTKIE BABCIE NASZE SĄ. W części artystycznej zaprezentowały wierszyki, piosenki, skecze, grę na różnych instrumentach muzycznych, a nawet wykonały akompaniament do „Piosenki dla Babci i Dziadka” na instrumentach wykonanych przez samych siebie. Na zakończenie koncertu złożyły życzenia i wręczyły podarki wykonane własnoręcznie. Po występach zaprosiły wszystkie Babcie do sali, gdzie były przygotowane stanowiska pracy i produkty do zrobienia sałatki warzywnej. Przygotowały ją w całości pod czujnym okiem Babć. Następnie zaprosiły wszystkich gości do degustacji sałatki i różnych słodyczy. Po przerwie wnukowie uczestniczyli wraz z Babciami w wielu konkurencjach, takich jak:
- szybkie obieranie ziemniaków
- najdłuższa skórka jabłka
- układanie puzzli
- odbijanie piłeczki
- zwijanie piłeczki
- oddzielanie wymieszanych ziaren.
Spotkanie Babć z wnukami w naszej szkole przebiegało w miłej, rodzinnej i radosnej atmosferze. Babcie stwierdziły, że niespodzianka przygotowana przez dzieci była najlepszym prezentem jaki otrzymały z okazji „Dnia Babci”.
 
           

25 stycznia 2008 - Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym

Dzień Babci i Dziadka odbył się tradycyjnie w oddziale przedszkolnym naszej szkoły. Maluchy z zerówki zaprezentowały część artystyczną z poczęstunkiem. Koniec uroczystości zwięczył wspólny walczyk z zaproszonymi seniorami.

     Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 10:57:51  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|