Niedziela,  20 stycznia 2019 r.imieniny:  Fabioli, Miły, Sebastiana
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2007/2008

Semestr II 2007/2008

5 marca 2008 - Ia na wycieczce w Ochli
4 marca kl.1a pokonała pieszo kolejną trasę: Zielona Góra - Ochla – Zielona Góra. To kolejne kilometry niezbędne do tego, aby uzyskać odznakę PTTK „Siedmiomilowe buty”. Dzielnie maszerowaliśmy ponad 2 godziny. Podczas lekcji w muzeum dowiedzieliśmy się, jakie były sposoby zdobienia jaj wielkanocnych. Oglądaliśmy, zgromadzone w szklanych gablotach, wyroby rękodzielników z Zielonej Góry i Opola. Pani Barbara Łakoma zaprezentowała nam technikę batikową. Nauczyliśmy się nakładać na wydmuszkę kolejne warstwy gorącego wosku oraz zanurzać w odpowiednich barwnikach. Nasze prace były bardzo udane. Wiele z nich weźmie udział w konkursie na najpiękniejszą pisankę organizowanym przez SP 15 oraz Skansen w Ochli. Mamy nadzieję, że znajdą uznanie w oczach organizatorów.
 
     
 
6 marca 2008 - Kolejny sukces dzieci z oddziału przedszkolnego
6 marca nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w eliminacjach powiatowych turnieju „Bezpieczna zerówka” organizowanym przez policję. Do Komendy Głównej zgłosiło się ponad 20 ekip reprezentujących zielonogórskie przedszkola, zespoły edukacyjne, niepubliczne przedszkola oraz oddziały przedszkolne. Zadania były bardzo trudne – niektóre wchodziły w materiał klasy pierwszej. Nasi zerówkowicze zajęli drugie miejsce. Wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu BRD i pierwszej pomocy. Naprawdę niewiele zabrakło do pełni szczęścia, ale i tak się cieszymy. Jest to duże wyróżnienie i ogromny sukces naszych najmłodszych uczniów oraz pań, które przygotowywały dzieci do turnieju – Lidii Kolbuch (pielęgniarki) oraz Aldony Twaróg (wychowawcy klasy).
 
     

7 marca 2008 - Dzień Patrona Szkoły
5 marca społeczność szkoły obchodziła Dzień Patrona – Jana Brzechwy. Nadanie imienia szkole miało miejsce w 2004 roku, od tej chwili datuje się także przyjęcie ceremoniału, który jest opisem przeprowadzenia uroczystości z udziałem sztandaru szkolnego i samej celebracji sztandaru. Ceremoniał szkolny jest pomocny w organizowaniu ślubowań, przyrzeczeń i innych uroczystości szkolnych. Stanowi integralną część z przyjętą tradycją szkolną i harmonogramem uroczystości i imprez szkolnych oraz ze Statutem Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze.
Uroczysty apel z okazji Dnia Patrona został przygotowany przez uczniów klasy V b, którzy wcielili się w postacie z bajek i wierszyków Jana Brzechwy. Nie zabrakło także naszych najmłodszych wychowanków oddziału przedszkolnego, którzy przedstawili inscenizację bajki o królu. Był także pokaz mody szkolnej, którą prezentowali uczniowie klas Ib i IIb. Na zakończenie wystąpili uczniowie Szkoły Tańca Fart, prowadzonej przez panią Jolantę Bechyne. Pokaz bardzo podobał się uczniom i był dodatkową atrakcją tego ważnego dla całej społeczności szkolnej dnia.
 
           
 

7 marca 2008 - Dzień Otwarty
W ramach promocji Szkoły Podstawowej nr 8 nauczyciele, uczniowie i rodzice szkoły zorganizowali „dzień otwarty”. Ta impreza była adresowana przede wszystkim do pierwszoklasistów (oraz ich rodziców), oraz uczniów oddziału przedszkolnego, którzy w roku szkolnym 2008/2009 rozpoczną edukację w naszej szkole.
Było bardzo kolorowo i wesoło. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem pani dyrektor Elżbiety Iwaniec. Następnie zwiedzający mogli podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów oraz bogatą kolekcję kronik SP 8. Dla przyszłych pierwszaków w sali gimnastycznej uczniowie klasy IIIa przedstawili inscenizację bajki „Dwanaście miesięcy”, a klasa Ib i IIb – pokaz mody szkolnej na różne okazje. Sześciolatki przygotowały inscenizację „Bajki o królu” Jana Brzechwy.
            Zwiedzającym bardzo podobały się poszczególne klasy i pracownie. Przyszli uczniowie klas pierwszych mieli możliwość wziąć udział w zajęciach otwartych w poszczególnych klasach i w sali komputerowej oraz gimnastycznej. Wielu rodziców już w tym dniu zapisało swoje pociechy do naszej szkoły. Wszystkim Gościom, uczniom oraz opiekunom pani dyrektor Elżbieta Iwaniec wraz z całym gronem pedagogicznym serdecznie dziękuje za przybycie i zaprasza do współpracy w nowym roku szkolnym 2008/2009.
 
           

15 marca 2008 - Warsztaty wielkanocne
14 marca 2008 r. w świetlicy szkolnej poczuć już można było Święta Wielkanocne. Wtedy właśnie odbyły się warsztaty plastyczne pt. „Pisanki z kolorowej krepiny”. Zwijaną w rulonik krepinę naklejaliśmy na wydmuszki. Było przy tym dużo zabawy i twórczych poszukiwań. Warsztaty prowadziła pani Anna Wojewoda.
 
     

5 kwietnia 2008 - Pamiętamy - trzecia rocznica śmierci Jana Pawła II w naszej szkole
„A ponieważ człowiek winien chwalić Boga przede wszystkim własnym życiem, nie zapominajcie o tym, co dwunastoletni Jezus powiedział swojej Matce i Józefowi w Świątyni jerozolimskiej: „Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca?” (Łk 2,49). Człowiek chwali Boga przez to, że idzie w życiu za głosem swego powołania.” (…) Módlcie się, drodzy chłopcy i dziewczęta, abyście rozpoznali, jakie jest wasze powołanie, i abyście mogli później iść wielkodusznie za jego głosem.” ( List do dzieci- Jan Paweł II)
 
W trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II, Wielkiego Polaka 2 kwietnia odbył się apel szkolny poświęcony temu wydarzeniu. Podczas apelu uczniowie z nauczycielami wysłuchali pieśni „ Barka” i „Wadowice – moje Miasto”, a poprzez prezentację wykonana przez ks. Adama Żygadło przypomnieli sobie o historii życia Wielkiego Polaka. Zasłuchanie i przeżywanie przez  uczniów tych wydarzeń przedstawiają poniższe zdjęcia.
 
     

13 kwietnia 2008 - Nagroda dla naszej uczennicy w konkursie literackim „Baju, baju”
Jury konkursu literackiego "Baju, baju" na najpiękniejszą bajkę pozbawioną elementów przemocy w drodze głosowania postanowiło spośród 80 utworów nadesłanych na konkurs przyznać tytuł laureata autorom czterech najlepszych prac w kategorii szkół podstawowych. Jednym z nich jest Maja Nieśpiał – uczennica klasy V b, która otrzymała nagrodę za bajkę "Okulary". Uroczystość wręczenia nagród, odbyła się dnia 12 kwietnia 2008 r. o godz. 11.00 w Gimnazjum nr 7 przy ulicy Zachodniej 63. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami byli bardzo szczęśliwi. Na zdjęciu – laureaci i wyróżnieni w konkursie – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

19 kwietnia 2008 - Nasi uczniowie wyróżnieni w konkursie „Ośmiu wspaniałych”
Uczennice: Natalia Adamirowicz, Natalia Dąbrowska, Zuzanna Grzybowska, Karina Żulik, Kaja Korczyńska, Julia Czaplińska i Kinga Traczyk zostały wyróznione na konkursie miejskim „Ośmiu wspaniałych”. Celem konkursu „Ośmiu wspaniałych” jest promowanie pozytywnych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia: grupy rówieśniczej, sąsiadów, osiedla, szkoły, klasy oraz upowszechnianie zachowań życzliwości na co dzień, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Konkurs jest organizowany w 85 miastach całej Polski. W 2002 roku po raz pierwszy reprezentacja Wspaniałych powiększyła się o przedstawicieli szkół podstawowych. Nagrodzona "Ósemeczka", choć nie może pochwalić się ani dorosłym wiekiem, ani słusznym wzrostem, ani wielkimi dokonaniami, z pewnością jednak imponuje hartem ducha i wrażliwością serca.
 
           

23 kwietnia 2008 - Zielonogórzanie sprzątają po swoich psach
Uczennice klasy VI a propagowały wśród rodziców akcję Urzędu Miasta Zielonej Góry Zielonogórzanie sprzątają po swoich psach. Celem konkursu jest zainteresowanie mieszkańców Zielonej Góry, a w szczególności dzieci i młodzieży, działaniami mającymi na celu zachęcanie zielonogórzan do sprzątania po swoich psach.
Uczennice zademonstrowały techniki sprzątania po czworonożnych ulubieńcach oraz rozdawały ulotki i formularze zgłoszenia do konkursu. Spośród zgłoszonych w konkursie haseł zostanie wybrane jedno zwycięskie, które zostanie wykorzystane na plakatach, ulotkach i w spocie reklamowym stworzonych w ramach kampanii "Zielonogórzanie sprzątają po swoich psach".
Nagrodą w konkursie jest notebook o wartości około 3 000 zł.
 
     

25 kwietnia 2008 - Dzień Ziemi w naszej szkole
Tradycyjnie wzięliśmy udział w akcji sprzątania z okazji Dnia Ziemi. Po uroczystym apelu ruszyliśmy na akcję. Oczyszczaliśmy lasy wokół cmentarza aż do zalewu w Ochli. Z roku na rok jest coraz mniej śmieci. Najbardziej zanieczyszczony był rejon w okolicy dzikiego zalewu Ochla. Pomimo zakazu wyrzucania śmieci i dbałości gospodarza akwenu, ciągle jest tam dużo nieczystości. Mamy nadzieję, że w kolejnej akcji Sprzątania Świata nie będziemy mieli już tak dużo pracy!
 
           

28 kwietnia 2008 - Sukces naszych uczniów w Miejskim Konkursie o Zielonej Górze
Reprezentanci klas III naszej szkoły: Ola Sobich, Alan Starovoitov i Mateusz Wiszniowski zajęli II miejsce w Miejskim Konkursie o Zielonej Górze „Moja mała ojczyzna” organizowanym w SP 14 (startowało 11 szkół). Grupę przygotowała Małgorzata Pituła. Ponadto, uczennica kl. IIIa - Ola Sobich zdobyła I miejsce w konkursie literackim „Legenda o Zielonej Górze”. Gratulujemy!
 
     

1 maja 2008 - Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym
30 kwietnia w naszej „zerówce” odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy, który był podsumowaniem prowadzonych zajęć z tego zakresu w roku szkolnym 2007/2008. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Dzieci odpowiadały na pytania obejmujące podstawowe zasady ruchu drogowego, wykazywały się znajomością znaków drogowych i uczestniczyły w pokazie prawidłowego przechodzenia przez ulicę. Drugim etapem konkursu była znajomość opatrywania ran i bandażowania. Dzieci zostały podzielone na grupę ratowników i poszkodowanych (grupy zamieniały się rolami). Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieli zastosować w praktyce. Honorowym patronem oraz sponsorem nagród jest Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży.
 
           

9 maja 2008 - Dzień Europy w SP 8
Nasi uczniowie chcieli uczcić Dzień Europy i przygotowali prezentacje niektórych państw należących do Unii Europejskiej. Było przy tym dużo śmiechu i niezapomnianych wrażeń. Wszystkim bardzo smakowały przysmaki greckie, niemieckie cukierki, duńskie ciasteczka i hiszpańskie koreczki. Krzysztof Kolumb (Mateusz Rudek) na nowo odkrył Europę, a Dodina Elektrodina (Zuzia Grzybowska) wygrała konkurs piosenki włoskiej. Prawie przyjechał angielski autobus z dziećmi mówiącymi po angielsku oraz samochody niemieckie od wyboru do koloru. Imprezę uświetniła swoją obecnością pani Irena Lew, dyrektor Muzeum Etnograficznego w Ochli, która opowiedziała nam o kulturze naszego regionu. Ciekawe co wymyślą za rok...
 
           

25 maja 2008 - Występ dzieci "zerówki" z okacji Dnia Matki
Z okazji Dnia Mamy i zarazem przyśpieszonego Dnia Taty (obchodzi się 23 czerwca – wakacje) dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ artystyczny, w którym przedstawiły okazyjne wiersze i piosenki. Zaproszeni rodzice w trakcie przedstawienia oglądali prezentację multimedialną prac swoich pociech wykonanych na zajęciach informatycznych. Na zakończenie dzieci wręczyły prezenty - zdjęcia oglądanych prac oraz serduszka wykonane na zajęciach plastycznych. Cała uroczystość odbyła się w miłej atmosferze przy suto zastawionych stołach, gdzie lody, ciasta i inne słodkości ufundowali rodzice "zerówki".
 
           

26 maja 2008 - Podsumowanie konkursu "Zakręcone przysłowia"
Oddział dla Dzieci WiMBP w Zielonej Górze zaprosił wszystkich uczniów do udziału w konkursie literackim „Zakręcone Przysłowia”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności literackiej wypowiedzi, poszerzanie wiedzy dzieci o kulturze i tradycjach ojczystych, wzbogacanie rodzimego języka o tradycyjne wyrażenia. Zadaniem uczestnika konkursu było napisanie zabawnego opowiadania o tematyce wiosennej z użyciem jak największej liczby przysłów. W konkursie laureatkami zostały nasze piątoklasistki - Zuzanna Grzybowska (III miejsce), Pamela Blicharz i Maja Nieśpiał (wyróżnienia). Gratulujemy!

29 maja 2008 - Konkurs „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości” rozstrzygnięty
Nasza szkoła po raz trzeci zaprosiła uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w konkursie „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”. Tematem tegorocznego konkursu była „Ojczyzna w nauce Ojca Świętego Jana Pawła II”. Słowa Papieża Polaka o miłości do ziemi ojców, stały się podstawą refleksji i działania artystycznego dla autorów 97 prac plastycznych i 26 prac literackich z 12 zielonogórskich szkół i przedszkoli, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Sponsorami konkursu byli: ks. Biskup Stefan Regmunt, pan Prezydent Miasta Janusz Kubicki, pani Dyrektor Elżbieta Iwaniec, NSZZ SOLIDARNOŚC, Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy Krzysztof Skokowski i ks. Katecheta SP 8 Adam Żygadło. Komisja nagrodziła i wyróżniła 18 prac plastycznych i 6 prac literackich. Nagrodzeni byli także uczniowie z naszej szkoły - w konkursie plastycznym nagrodę otrzymała Agata Chyb, a w literackim zostały wyróżnione uczennice Zuzanna Grzybowska, Katarzyna Łuś i Julia Zendek. Wszystkim uczestnikom konkursu, ich opiekunom i nauczycielom serdecznie gratulujemy, dziękujemy także naszym szacownym patronom i sponsorom za wspaniałe nagrody i zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.
 
     

30 maja 2008 - Uczniowie i nauczyciele ze szkoły partnerskiej w Weiβwasser w SP8
30 maja gościliśmy w naszej szkole uczniów z partnerskiej IV Grundschule z Weiβwasser. Zwiedziliśmy z nimi Ogród Botaniczny, braliśmy udział w warsztatach sportowych (hip-hop) i plastycznych ("Smacznie i zdrowo"). W programie był także wernisaż wystawy "Byłem i widziałem w Europie" oraz udział w koncercie zespołu FEEL w Amfiteatrze.
 
     

1 czerwca 2008 - Gala sportów walki w naszej szkole

W sobotę i niedzielę w sali gimnastycznej odbyła się wielka gala dalekowschodnich  sportów walki. W imprezie wzięli udział przedstawiciele wszystkich sztuk walki, ogółem kilkuset uczestników. Gospodarzem był Eugeniusz Sikora, założyciel Zielonogórskiego Ośrodka Ju Jitsu Kobudo.

     

8 czerwca 2008 - Wyniki ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji klas szóstych
28 maja poznaliśmy wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Miło nam pochwalić uczniów klas szóstych, którzy osiągnęli wysokie wyniki na tle województwa i kraju oraz zapewnili naszej szkole czwarte miejsce w Zielonej Górze. Gratulujemy!
 
Wyniki sprawdzianu po klasie VI w Zielonej Górze
 
Szkoła
Adres
Średni wynik
  SP nr 18
  ul. Francuska 10
30,3
  SP nr 7
  ul. Zielonogórska 5
30,1
  ZE nr 1
  ul. Truskawkowa 12
30,0
  SP 8
  ul. Kąpielowa 7
29,8
  SP 11
  ul. Spawaczy 3d
29,7
  SP nr 22
  ul. Francuska 25a
28,6
  SP SSP nr 1
  ul. Władysława IV 1
28,3
  SP nr 10
  ul. Wyspiańskiego 23
28,2
  SP 17
  ul. Staffa 10
28,1
  SP 1
  ul. Wyszyńskiego 17
27,5
  SP 14
  ul. Jaskółcza 66
26,5
  SP 21
  Osiedle Pomorskie 13
25,8
  SP 15
  ul. Lisia 37
25,1
  SP 6
  ul. Moniuszki 19
22,2

19 czerwca 2008 - Podsumowanie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym SP 8
19 czerwca w oddziale przedszkolnym odbyło się podsumowanie II edycji Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieją zastosować w praktyce. Honorowym patronem oraz sponsorem nagród było Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. W jego imieniu nagrody dzieciom oraz podziękowania dla pomysłodawcy i wychowawcy klasy Aldonie Twaróg wręczyła przedstawicielka Stowarzyszenia i zarazem z-ca dyrektora szkoły pani Małgorzata Krystek. Sześciolatki otrzymały: programy dydaktyczno-multimedialne, kalendarze oraz smycze z logo Stowarzyszenia. 
 

20 czerwca 2008 - Żegnamy naszych absolwentów!
19 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2007/2008 dla klas szóstych. Gratulacje za wysokie wyniki sprawdzianu kompetencji oraz życzenia na nowej drodze kolejnego etapu edukacyjnego złożyła dyrektor szkoły p. Elżbieta Iwaniec. Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIa Kinga Traczyk, która za osiągnięcia w nauce otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Zielonej Góry wręczone uroczyście w Palmiarni. Miano najlepszego absolwenta szkoły uzyskała z tej samej klasy Julia Czaplińska, której pamiątkową statuetkę wręczyła Pani Dyrektor. Podziękowania za wkład pracy nauczycielom złożyli uczniowie wraz z licznie przybyłymi rodzicami.
 
           

20 czerwca 2008 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego

20 czerwca odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego. Uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia klas oraz nagrody i wyróżnienia zakupione przez Radę Rodziców. Pani dyrektor podziękowała uczniom za włożony wysiłek, Rodzicom za wspieranie działań szkoły i nauczycielom za trud pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz życzyła wszystkim słonecznych wakacji. W przeddzień pożegnaliśmy uczniów klas szóstych, którzy z łezką w oku wspominali siedem lat spędzonych w naszej szkole. Podziękowaniom i życzeniom nie było końca.

     

21 czerwca 2008 - Nareszcie wakacje!!!

Za nami kolejny rok szkolny. Ten przyniósł wiele zmian. Przede wszystkim wzbogaciliśmy się o nową bazę dydaktyczną - w pełni wyposażoną salę gimnastyczną. Odnieśliśmy szereg sukcesów w konkursach wiedzy i na arenie sportowej. Nasi szóstoklasiści osiągnęli wysokie wyniki na tle województwa i kraju oraz zapewnili naszej szkole czwarte miejsce w Zielonej Górze. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!!!
Prosimy o zapoznanie się z obwieszczeniem Wojewody Lubuskiego nt. bezpiecznego wypoczynku.Ostatnia aktualizacja: 2019-01-17 14:32:55  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|