Wtorek,  11 grudnia 2018 r.imieniny:  Biny, Damazego, Waldemara
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr I 2008/2009

Semestr I 2008/2009

1 września 2008 - Inauguracja roku szkolnego 2008/2009
1 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec powitała wszystkich uczniów, kadrę nauczycielską i licznie zgromadzonych rodziców życząc  wysokich wyników w nauce i w zachowaniu. Inaugurację uświetnił iluzjonista, który przeniósł widzów w świat magii.

18 września 2008 - Nasi uczniowie i nauczyciele z wizytą w szkole partnerskiej w Weiβwasser
16 września uczniowie naszej szkoły wyjechali do Grundschule w Weiβwasser w ramach tzw. wymiany. Już na granicy czekały uczestników wycieczki wielkie atrakcje – policja niemiecka poinformowała ich, że poszukiwany jest groźny przestępca, który okrada przedszkola i szkoły w Niemczech. Przez przypadek nasza grupa stała się świadkiem kradzieży samochodu i uczestniczyła w akcji łapania przestępcy i jego wspólników. Cała akcja zakończyła się oczywiście pomyślnie – złapano złodzieja. Niemieckie policjantki poinformowały uczestników pościgu o niebezpieczeństwach i sposobach radzenia sobie z nimi. Na koniec okazało się, że była to zaplanowana zabawa. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, a teraz czekamy na niemieckich kolegów, którzy odwiedzą nas pod koniec roku.
 
           

19 września 2008 - Sprzątanie świata w naszej szkole
Tradycyjnie wzięliśmy udział w akcji sprzątania świata. Po uroczystym apelu ruszyliśmy na akcję. Oczyszczaliśmy lasy wokół cmentarza aż do zalewu w Ochli. Z roku na rok jest coraz mniej śmieci. Najbardziej zanieczyszczony był rejon w okolicy dzikiego zalewu Ochla. Pomimo zakazu wyrzucania śmieci i dbałości gospodarza akwenu, ciągle jest tam dużo nieczystości. Mamy nadzieję, że w kolejnej akcji Dnia Ziemi nie będziemy mieli już tak dużo pracy!
 
           

23 września 2008 - Bezpieczny w ruchu drogowym
Dziś odwiedziła zerówkę i klasy pierwsze pani policjantka. Przeprowadziła zajęcia w świetlicy w ramach programu BEZPIECZNY W RUCHU DROGOWYM. W programie szczególną wagę przywiązuje się do nauki bezpiecznych zachowań dzieci na drodze, dlatego nasi uczniowie trenowali bezpieczne przechodzenie przez ulicę i omawiali zachowania, których należy się wystrzegać.
 
     

3 października 2008 - Ślubowanie uczniów klas pierwszych
Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na uczniów naszej szkoły i złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Uczniowie klas Ia, Ib i Ic zaprezentowali swoje umiejętności, jakie zdobyli przez miesiąc nauki. Zdawali egzamin pozytywnie i decyzją wszystkich widzów zostali przyjęci do grona uczniów. Pani Dyrektor pasowała ich wielkim ołówkiem, a wychowawczynie wręczyły dyplomy pasowania. Dzieci potwierdziły swoją przynależność do zespołu klasowego odciskiem kciuka na tarczy szkolnej.
 
           

13 października 2008 - Dzień Edukacji Narodowej
Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczystość Dnia Nauczyciela właściwie i poprawnie - Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty obchodzone w dniu 14 października - rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Obecni byli wszyscy pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście – Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych – pan Jerzy Gaweł, przedstawiciel związków zawodowych ZNP – pani Marzena Ryczkowska oraz byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 – panie: Zofia Malinowska i Stanisława Klikowicz oraz wieloletni dyrektor szkoły pan Roman Wiatrowski (patrz Historia szkoły), którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły. Do życzeń przyłączyła się dyrektor szkoły – Elżbieta Iwaniec.
Przedstawienie z okazji Dnia Nauczyciela przygotowała klasa V b, a walory imprezy wydajnie podniósł pokaz mistrzów Polskiej Akademii ju-jitsu. Pokaz zainteresował szczególnie najmłodszych, a pan Eugeniusz Sikora – prezes Akademii - serdecznie zapraszał na zajęcia.
 
           

28 października 2008 - Akcja charytatywna SERCE
Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym, również obecnie uczniowie naszej szkoły wykazują wiele inicjatyw w zakresie działań charytatywnych. W tym roku przeprowadzili już akcję SERCE, która przyniosła 150 zł zysków. Pieniądze te wpłacimy na dwie fundacje charytatywne – „Serce – na pomoc chorym dzieciom” oraz „Pomóż i TY”. Uczniowie zbierali także maskotki na rzecz szpitala w Wolsztynie (we współpracy z SP14 w Zielonej Górze) oraz zabawki edukacyjne, które podarowali dzieciom z oddziału przedszkolnego i świetlicy w naszej szkole oraz materiały plastyczne i zabawki, które zawieźli do Pogotowia Opiekuńczego w Zielonej Górze. Obecnie klasy: VB, IVA i IIA zaproponowały nową akcję charytatywną – zbiórkę obroży, smyczy, misek, pokarmu, koców i pieniążków na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze.
 
           

3 listopada 2008 - Halloween w oddziale przedszkolnym SP 8
30 października w oddziale przedszkolnym naszej szkoły obchodzono Halloween. Tego dnia zaroiło się w zerówce od dziwacznych stworzeń. Były więc nie tylko duchy, czarownice i wampiry, ale również kościotrupy, straszne potwory, chochliki i wróżki. Na stołach pojawiło się mnóstwo słodyczy, ufundowanych przez rodziców dzieci. Odbyło się dużo konkursów oraz bal przebierańców.
 
           

4 listopada 2008 - Nasze sześciolatki laureatami Miejskiego Konkursu Plastycznego!
Ogromny sukces odnieśli uczniowie oddziału przedszkolnego naszej szkoły w V edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego "Wspominamy wakacje" organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 19 w Zielonej Górze. Laureatami zostali: Natalia Pieczewska, Wiktoria Kryńska oraz Zuzanna Przybyło. Otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z wychowawczynią Aldoną Twaróg oraz wartościowe nagrody.
 
     

8 listopada 2008 - Obchody 11 listopada
11 listopada obchodzimy 90 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Z tej okazji 7 listopada 2008r. w naszej szkole obchodziliśmy 90 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Piękną i wzruszającą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie kl. V a. Uroczystość ta była okazją do manifestowania naszej polskości i przywiązania do ważnych dla nas wartości.
 
     

10 listopada 2008 - Dzieci "zerówki" i klasy IIIb na występie w Domu Opieki Społecznej oraz w MP nr 13 w Zielonej Górze
Dnia 6 listopada uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy IIIb przedstawili program artystyczny z okazji Święta Niepodległości dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej oraz Miejskiego Przedszkola nr 13 w Zielonej Górze. Dzieci recytowały teksty patriotyczne, zaśpiewały pieśni niepodległościowe w pierwszej części koncertu. Druga połowa to gra na instrumentach, wiersze, piosenki o tematyce jesiennej. Kombatanci bardzo ciepło przyjęli występy dzieci, wspominali dawne lata, nie kryjąc wzruszeń, natomiast dla przedszkolaków koncert był piękną lekcją historii.
 
           

21 listopada 2008 - Nasi uczniowie w schronisku dla bezdomnych zwierząt
Akcja charytatywna na rzecz schroniska dobiegła końca. Uczniowie klas II a i IV a zebrali i przekazali na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt 130 zł oraz smycze, obroże, karmę, które przynosili uczniowie całej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się do akcji, dzięki tej pomocy uda się uratować wiele chorych, porzuconych zwierząt. Porzucone psy i koty ze schroniska nadal serdecznie proszą o wsparcie – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zwraca się do wszystkich, z gorącym apelem o pomoc w zbieraniu środków pieniężnych na preparaty uodparniające psy przebywające w schronisku. 

22 listopada 2008 - Andrzejki w „zerówce”
Dzisiaj w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa. Jak co roku, na dzieci czekało wiele atrakcji. Były wróżby z tradycyjnym laniem wosku, konkursy, tańce i konsumpcja pysznych ciast.
 
           

27 listopada 2008 - Wycieczka do kopalni 26 listopada 2008
Wypracowanie uczennicy kl. 2 b Agaty Krzych
Nasza pani zabrała nas na wycieczkę klasową do kopalni ropy naftowej. W wycieczce uczestniczyliśmy my - klasa 2b i nasi koledzy z klasy 2c z SP15. Pan przewodnik-górnik, którego tam poznaliśmy, oprowadził nas po kopalni. Na wycieczce mieliśmy okazję zobaczyć świeżo wydobytą ropę naftową, która jest przerabiana na olej napędowy do samochodów i innych urządzeń. Ogromne wrażenie zrobiła na nas leżąca świeczka, która nigdy nie gaśnie i wypalają się w niej gazy. Na placu kopalni znajdowała się również ogromna pompa zwana żurawiem i mnóstwo różnego rodzaju zaworów. Po tych ciekawostkach pojechaliśmy na ciepły i smaczny posiłek do chaty myśliwskiej. Na koniec spotkania dostaliśmy prezenty od górników, a w zamian wręczyliśmy im podarunki zrobione własnoręcznie przez nas. Do domu powróciliśmy z głową pełną miłych wrażeń..
 
           

28 listopada 2008 - Warsztaty plastyczne w klasie IIIa

Dzisiaj pani Julita Kłosińska przeprowadziła w klasie IIIa warsztaty plastyczne. Uczniowie wyrabiali z gliny ozdoby świąteczne - aniołki, które będą sprzedawać na kiermaszu bożonarodzeniowym w szkole.

           


30 listopada 2008 - Andrzejki
W tym roku, podobnie jak w poprzednich, wspaniale udały się spotkania andrzejkowe. Andrzejki w szkole przebiegały pod znakiem wróżb. Rada Rodziców zorganizowała wspaniałą zabawę wszystkim tym, którzy lubią magię. Wstępując do  "namiotu czarownic" można było dowiedzieć się wielu ciekawych przepowiedni lub lejąc wosk wyczarować sobie świetlaną przyszłość. Był też poczęstunek w klasach i tańce w sali gimnastycznej. Wszystkim, którzy troskliwie przygotowali imprezę serdecznie dziękujemy.
 
        

2 grudnia 2008 - Wizyta pracownika kolei w oddziale przedszkolnym
25 listopada gościem 6-latków był kolejarz-konduktor, który ciekawie opowiadał o swojej pracy. Zainteresowane dzieci zadawały mnóstwo pytań. Na zakończenie otrzymały prezenty, a gościowi wręczyły przygotowane przez siebie laurkę i pracę graficzną. 1 grudnia przedstawiciele klasy pojechali do siedziby PKP z podziękowaniem i wykonanymi na zajęciach upominkami. Zostały ciepło przyjęte przez dyrektora Przewozów Regionalnych w Zielonej Górze Grzegorza Dwojaka oraz pracowników działu marketingu.
 
           

4 grudnia 2008 - Barbórka 2008
3 grudnia klasa 2b wzięła udział w uroczystościach barbórkowych, które odbyły się na zielonogórskim deptaku. Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się od dłuższego czasu. Najpierw poznały pracę górników w Kopalni Ropy Naftowej Kije. Podczas spotkania z górnikami miały okazję zapoznać się z tradycjami i elementami stroju górniczego. Następnie samodzielnie wykonały czapki górnicze oraz przepiękne, kolorowe kwiaty. W czasie uroczystości uczniowie klasy 2b wraz z górnikami przemaszerowały ulicami miasta.
 
           

5 grudnia 2008 - Z wizytą w Muzeum Etnograficznym w Ochli
Uczniowie klas pierwszych wybrali się dzisiaj do Muzeum Etnograficznego w Ochli, by poszukać Mikołaja i znaleźli … aż dwóch! Jeden to Mikołaj, którego można spotkać wszędzie – w sklepach, autobusach, na ulicy, a drugi to prawdziwy święty Mikołaj z Miry, który zasłynął jako cudotwórca, ratował żeglarzy i uratował miasto od głodu. Dzieci odgrywały scenki z życia świętego, śpiewały piosenki, rysowały i dobrze się bawiły. Nie zabrakło też symbolicznego słodkiego upominku – jednym słowem była i nauka, i zabawa.

6 grudnia 2008 - Dekorowanie choinek przy Ratuszu
5 grudnia o godz. 10.45 - na Starym Rynku wokół Ratusza - odbyło się spotkanie dzieci z zielonogórskich przedszkoli i szkół podstawowych z Mikołajem, który przygotował dla nich słodkie niespodzianki. Dzieci udekorowały choinki wokół Ratusza własnoręcznie wykonanymi ozdobami oraz zaśpiewały kolędy wprowadzając tym samym świąteczny nastrój w mieście. Impreza odbywa się od kilku lat i wpisała się już na stałe w kalendarz miejskich uroczystości.

8 grudnia 2008 - Mikołajki na sportowo

Mikołajki na sportowo to zawody sportowe dla dzieci klas I-III Szkół Podstawowych w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze w dniu 6 grudnia. Celem Igrzysk była rekreacja, rywalizacja oraz zabawa. W trakcje turnieju rozegrano osiem konkurencji, był także konkurs plastyczny – dzieci rysowały na temat "Dyscyplina sportowa, jaka jest uprawiana w Zielonej Górze". Mikołajki na sportowo to ciekawy sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego wraz z rodzicami, ważne jest też to, że wszyscy wyszli z hali czując się zwycięzcami, bowiem wszyscy uczniowie otrzymali medale.

           


10 grudnia 2008 - Kochasz dzieci, nie pal śmieci
Koło ekologiczne (opiekun p. A. Wojewoda) rozpoczęło walkę o czyste powietrze, przyłączając się do akcji Fundacji Ekologicznej Arka Kochasz dzieci – nie pal śmieci! Akcja będzie trwała przez cały okres grzewczy, aż do wiosny. Najpierw przygotowano plan batalii, gazetkę informacyjną w hallu szkoły i sali przyrodniczej. Następnie uczniowie klasy IV b przekazali zebrane informacje rodzicom w czasie wywiadówek. Uczestnicy koła prowadzą też hodowlę roślin, przyczyniając się choć symbolicznie do produkcji tlenu na Ziemi. W najbliższym czasie będą roznosić ulotki informacyjne, by dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców naszego osiedla oraz rozpropagują film edukacyjny, przekazany naszej szkole przez Fundację.
 
     

16 grudnia 2008 - Wystawa w Intermarche
Wraz ze zmianą pory roku zmieniają się wystawy w Galerii Edukacyjnej SP 8 w kawiarence Interrmarche. Zapraszamy do obejrzenia najnowszej. „Śnieg” to prace uczniów oddziału przedszkolnego, klasy III a i IV a. Kolorowe rysunki i wydzieranki będą nam zapewne musiały zastąpić prawdziwy śnieg na święta.
 
      

17 grudnia 2008 - Spotkanie z policjantami dla klas I
Dziś odbyło się spotkanie z policjantami dla klas pierwszych na temat bezpieczeństwa w czasie ferii świątecznych. Uczniowie wysłuchiwali rad i wskazówek policjanta oraz zadawali wiele pytań  - czy  można otwierać drzwi w czasie nieobecności rodziców w domu, czym może grozić zabawa petardami, dlaczego nie można zbliżać się do bezpańskich psów, dlaczego nie należy ufać obcym ludziom. co zrobić, by zimowe zabawy były bezpieczne.
 
     

17 grudnia 2008 - Mikołajki w świetlicy
Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie w akcję przeprowadzaną tradycyjnie przez p. pedagog Wiesławę Grzybowską I Ty możesz zostać świętym Mikołajem. Inwencja uczniów w zbieraniu datków na paczki świąteczne nie zna granic - dzieci kwestowały na wywiadówkach, zorganizowały kiermasz ozdób świątecznych i wypieków domowych ,a za uzyskaną kwotę zostały zakupione słodycze. Uczniowie przygotowali także część artystyczną spotkania mikołajkowego, na którym stworzono prawdziwie świąteczną atmosferę.
 
     

17 grudnia 2008 - Wielki Kiermasz Ozdób Świątecznych
Już od tygodnia trwa Wielki Kiermasz Świąteczny w naszej szkole. W szkole można kupić różnorodne ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów, są tam ozdoby z gliny, wypalanej w specjalnym piecu, z masy solnej, świece w zapachowych „kołderkach” z cynamonu i anyżku, piękne karty świąteczne, ozdoby papierowe do zawieszenia w oknie i na choince. Kiermasz przygotowali uczniowie klas I a (p. Małgorzata Pituła), IIa (p. Aldona Halczak), III a (p. Grażyna Krawczyk) oraz klasy IV –VI (p. Anna Wojewoda). Pieniądze ze sprzedaży ozdób zostały przeznaczone na akcję I Ty zostań świętym Mikolajem oraz na potrzeby klasowe.
 
           

18 grudnia 2008 - Jasełka
Jasełka na stale wpisały się w kalendarz uroczystości szkolnych. W tym roku dzieci wzruszająco opowiedziały bożonarodzeniową historię, a obok głównych postaci Maryi i Józefa, występowali również pastuszkowie, aniołowie i królowie, w których role z dużym talentem wczuwali się uczniowie klasy IVa (wych. p. M. Augustyniak). Na spotkaniu gościliśmy Księdza Proboszcza Krzysztofa Skokowskiego oraz Rodziców uczniów. Okres Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny, to czas w którym wszyscy spotykamy się przy wigilijnym stole i składamy sobie wzajemnie najlepsze życzenia, łamiąc się opłatkiem. Pierwsza złożyła życzenia wszystkim gościom, uczniom i pracownikom szkoły pani dyrektor Elżbieta Iwaniec. Jasełka i kolędy  przypominały o tym, że te jedyne w roku święta są już blisko…
 
           

19 grudnia 2008 - Nasze sześciolatki ponownie laureatami Miejskiego Konkursu Plastycznego!
Kolejny ogromny sukces odnieśli uczniowie oddziału przedszkolnego naszej szkoły w Miejskim Konkursie Plastycznym "Witaj Święty Mikołaju!" organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 19 w Zielonej Górze. Laureatami zostali: Wiktoria Kryńska oraz Iza Malinowska. Otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z wychowawczynią Aldoną Twaróg oraz wartościowe nagrody. Uroczystość uświetnił występ jasełkowy gospodarzy przedszkola.
 
           

19 grudnia 2008 - Konkurs plastyczny w Miejskim Centrum Edukacji Ekologicznej
W MCEE odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Zabawka z surowców odpadowych”. Na konkurs wpłynęło 245 prac ze wszystkich szkół, 50 zostało nagrodzonych, w tym 9 nagród otrzymali uczniowie z SP8! Laureatami zostali: Jakub Mielczarek IIa (opiekun p. A. Halczak) Joanna Urbaniak IIIa (opiekun p. G. Krawczyk) oraz Michalina Pawłowska – IV a, Aleksandra Sobich, Wojciech Legutowski, Mariusz Olczyk – kl. IV b, Dominik Dowhan i Konrad Dziedzic –V a, Dariusz Pławski – V b (opiekun p. Anna Wojewoda). Uczniowie zostali pasowani na Zieloną Damę i Zielonego Rycerza, a także otrzymali dyplomy. Gratulujemy!
 
        

17 stycznia 2009 - Bale karnawałowe 2009
Dnia 15 i 16 stycznia w naszej szkole odbyły się bale karnawałowe dla uczniów naszej szkoły. Kosmiczny Bal Karnawałowy to tytuł balu dla uczniów klas I – III. Uczniowie dopisali liczebnością i pomysłowością strojów dlatego wybór króla i królowej balu był trudny. Z radością trzeba przyznać, że nasi uczniowie potrafią się prezentować i są w tym pomysłowi. Radość i dynamikę  zabawy, konkursów przedstawiają poniższe zdjęcia. Z kolei 16 stycznia w rytmach cza-czy, walca, twista bawili się uczniowie klas IV – VI. Spośród uczestników zostali wybrani król i królowa balu oznaczeni gustownymi koronami. Było naprawdę tanecznie i szampańsko. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pomoc i obecność podczas zabawy karnawałowej oraz prezentowanie pomysłów ciekawych strojów.
 
           

14 lutego 2009 - Walentynki
Dziś, mimo, że to piątek trzynastego, było w naszej szkole wesoło. Wszyscy cieszyli się, że to  ostatni dzień nauki przed feriami, a oczekiwanie na upragnioną ostatnią lekcję, skróciły obchody Święta Zakochanych. Uczniowie wykonali kartki walentynkowe, przygotowali prezenty i ciasta, które sprzedawali w hallu szkoły. Klasa VI b przy okazji przeprowadziła akcję charytatywną na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze i zebrała 100 złotych! Ale największą niespodzianką były lizaki, które każdy uczeń otrzymał w tym pięknym dniu od Rady Rodziców.Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 10:57:51  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|