Niedziela,  17 lutego 2019 r.imieniny:  Donata, Gizeli, Łukasza
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2008/2009

Semestr II 2008/2009


4 marca 2009 - Dzień Otwartych Drzwi
Stało się już tradycją, że wiosną każdego roku w naszej szkole organizujemy Dzień Otwartych Drzwi. Podwoje placówki stoją otworem dla przyszłych uczniów oraz ich rodziców, którzy mają możliwość zdobycia informacji o klasach pierwszych i zerówce. W tym dniu wszyscy mają również okazję zobaczyć szkołę „od wewnątrz”, poznać nauczycieli, sale lekcyjne i ich wyposażenie. Tak więc i w tym roku, 3 marca pani dyrektor Elżbieta Iwaniec wraz z gronem pedagogicznym zapraszała wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach i prezentacjach, udzieliła  informacji na temat funkcjonowania szkoły, zajęć dodatkowych, osiągnięć uczniów, oferty edukacyjnej w klasach pierwszych oraz bezpieczeństwa uczniów w szkole. Wielu przybyłych gości zatrzymywało się, by obejrzeć przygotowaną specjalnie na ten dzień prezentację multimedialną  „O naszej szkole”, odpocząć w przygotowanej dzięki uprzejmości Rady Rodziców kawiarence. Dzieciom podobały się warsztaty plastyczne, pokazy tańca hip hop i zespół taneczny klas I-III. Cieszymy się z tak licznych odwiedzin i dziękujemy wszystkim przybyłym gościom.
 
           

7 marca 2009 - Kolejny sukces dzieci i wychowawcy oddziału przedszkolnego!
5 marca nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Turnieju „Bezpieczna zerówka” organizowanym przez policję. Wśród wielu przedszkoli powiatu zielonogórskiego w finale nasi zerówkowicze zajęli drugie miejsce. Zadania były bardzo trudne – niektóre wchodziły w materiał klasy pierwszej. Wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu BRD i pierwszej pomocy. Jest to duże wyróżnienie i ogromny sukces naszych najmłodszych uczniów oraz wychowawcy klasy - Aldony Twaróg, która przygotowała dzieci do turnieju. 
Dzień wcześniej pani A. Twaróg została laureatem Lubuskiego Konkursu na Konspekt Ratowniczy. Na posiedzeniu Lubuskiej Rady BRD odebrała nagrodę, którą wręczył Marszałek Województwa Lubuskiego - Marcin Jabłoński oraz otrzymała podziękowania i gratulacje od Wicewojewody Lubuskiego - Jana Świrepo.
 
           

22 marca 2009 - Tydzień zdrowia w naszej szkole
Od 16 do 20 marca obchodziliśmy w naszej szkole kolorowy „Tydzień zdrowia” pod hasłem „Powitajmy wiosnę zdrowo i radośnie”. Każdy dzień miał inny kolor i inne zadania do wykonania. Poniedziałek – dzień czerwony – degustacja owoców przygotowana przez klasy piąte.Wtorek – dzień pomarańczowy – degustacja różnych wyrobów z warzyw. Przygotowały to klasy szóste. Środa – dzień biały – degustacja serów białych o różnych smakach i dodatkach w wykonaniu klas czwartych. Czwartek - dzień zielony – kolorowe kanapki i szaszłyki warzywne zostały przygotowane przez klas drugie i trzecie. Piątek – dzień żółty – degustacja serów żółtych i owoców w tym kolorze. Do tego przygotowały się klasy pierwsze.
Z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły zaprzyjaźnione przedszkola na rozgrywki sportowe pod hasłem „Witamy wiosnę zdrowo, kolorowo i radośnie”. W rozgrywkach brały udział cztery drużyny: Miejskie Przedszkole Nr 13, Niepubliczne Przedszkole przy ulicy Szczekocińskiej, oddział przedszkolny z SP 8 i klasa Ic z SP 8. Po wesołych zawodach sportowych wszystkie przedszkolaki zostały zaproszone na poczęstunek wykonany przez starszych kolegów. Ta impreza została przygotowana i przeprowadzona przez p. Annę Podhorecką i p. Cecylię Pyrka. Nasze zabawy można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.
 
           

3 kwietnia 2009 - Konkurs „Jan Paweł II autorytetem w drodze”
Nasza szkoła po raz czwarty zaprosiła uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w konkursie „Jan Paweł II autorytetem w drodze”. Tematem tegorocznego konkursu była „Przyroda w nauce Ojca Świętego Jana Pawła II”. Konkursowi patronowali: ks. Biskup Stefan Regmunt, pan Prezydent Miasta Janusz Kubicki, pani Dyrektor Elżbieta Iwaniec, NSZZ SOLIDARNOŚC, Ksiądz Proboszcz Parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy Krzysztof Skokowski i ks. Katecheta SP 8 Adam Żygadło. Komisja nagrodziła i wyróżniła prace plastyczne i literackie. Nad jakością oraz terminowością pracy Szkolnej Komisji Konkursowej czuwał koordynator – pani Magda Otto - Dudek, a uczniowie pod opieką pani Marzanny Szewczyk przygotowali koncert literacko - muzyczny.
 
           

7 kwietnia 2009 - Konkurs międzyszkolny „Wielkanocne ozdoby”
Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie zorganizowanym przez panią Małgorzatę Pitułę i Grażynę Krawczyk – Wielkanocne ozdoby. Nadeszły piękne prace – kudłate baranki, ceramiczna kaczka, mnóstwo kolorowych pisanek różnych wielkości, zdobionych rozmaitymi technikami, śliczne stroiki, bukiety i wielkanocne palmy. Wszystkie prace zostały nagrodzone, a 7 z nich otrzymało I miejsce. W dobie masowej produkcji gadżetów świątecznych, warto pokusić się, by samemu zrobić niepowtarzalną ozdobę świąteczną – taki był cel konkursu i z pewnością uczestnikom udało się przekonać wszystkich, że to, co niepowtarzalne i unikalne, a także samodzielnie wykonane, jest najpiękniejsze.  

        


23 kwietnia 2009 - Wycieczka klas pierwszych
Klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę. Uczniowie zwiedzili Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, które jest jedną z najstarszych tego typu placówek w Polsce. Mieści się w dawnym zborze ewangelickim z 1763 roku. W Muzeum znajduje się około 4-tysiące eksponatów dokumentujących tradycje i historię Straży na terenie Wielkopolski . Następnie zwiedzili Muzeum Parowozów w Wolsztynie. Byli także w pobliżu Górska, gdzie mieszczą się dwa rezerwaty przyrody: Wyspa Konwaliowa oraz Święte Jezioro, miejsce występowania rośliny owadożernej - rosiczki. Oglądali także prace rzeźbiarza na terenie galerii i jeździli bryczką. Wycieczka była bardzo ciekawa i wszyscy wrócili zadowoleni.
 
           

24 kwietnia 2009 - Konkurs 8 Wspaniałych
W czwartek, 23 kwietnia w Ratuszu odbyła się gala "Ośmiu Wspaniałych". Jest to konkurs, polegający na wyławianiu wśród młodzieży osób zajmujących się wolontariatem, poświęcających swój wolny czas, siły i umiejętności dla innych. Odznaki, nagrody i dyplomy wręczała wyróżnionym Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra Wioleta Haręźlak. Pani prezydent powiedziała - Udowadniacie, że człowiek jest wart tyle ile zrobił dobrego. Oprócz ośmiu wspaniałych, jury wyróżniło także "małą ósemeczkę" - dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej angażujące się społecznie. Z naszej szkoły były aż cztery laureatki – Natalia Dąbrowska, Kaja Korczyńska, Maria Sawka i Karina Żulik. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

25 kwietnia 2009 - Sukces uczennicy oddziału przedszkolnego w Miejskim Konkursie Recytatorskim

23 kwietnia odbyła się  w Miejskim Przedszkolu nr 30 w Zielonej Górze III edycja Miejskiego Przeglądu Recytatorskiego wierszy Juliana Tuwima pt. Zwierzęta. Wśród wielu uczestników tytuł laureata  za wiersz "Spóźniony słowik" zdobyła uczennica "zerówki" Zuzanna Przybyło przygotowywana przez wychowawcę klasy Aldonę Twaróg. Gratulujemy!

     


27 kwietnia 2009 - Sukces naszych uczniów w finale Konkursu BRD
25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze odbył się finał VII edycji konkursu „Bezpieczny w ruchu drogowym, z przepisami za pan brat”. W finale wzięło udział 12 szkół z Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego. Uczniowie rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, udzielania pomocy przedmedycznej oraz w miasteczku ruchu drogowego i torze przeszkód sprawdzali swoje umiejętności jazdy rowerem. Ogromny sukces odnieśli nasi uczniowie. W konkursie plastycznym kl. 0-2: „Odblaskowe dzieciaki – blask nie byle jaki” drugie miejsce zajęła Ida Kozieł, a trzecie Iza Malinowska - obie z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. W kategorii indywidualnej Turnieju BRD II miejsce zajęła Aleksandra Kłosińska z klasy IIIa, a w ogólnej klasyfikacji drużynowo (Aleksandra Kłosińska, Sara Loba i Michał Dubicki - wszyscy z IIIa) zajęliśmy III miejsce. Dzieci otrzymały wartościowe upominki, a szkoła 1680 zł nagrody (bony edukacyjne) wręczone przez naczelnika Wydziału Oświaty J. Gawła oraz dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego I. Plechana. Wszystkim reprezentantom oraz przygotowującej do konkursu p. Aldonie Twaróg serdecznie gratulujemy!
 
           

29 kwietnia 2009 - Szkoła bez przemocy
W ramach kampanii Szkoła bez przemocy uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach warsztatowych o prawach dziecka, które odbyły się pod hasłem „Na pewno je masz, ale czy je znasz?” Podczas pracy w grupach dzieci wspólnie omawiały wiersz M. Brykczyńskiego o prawach dziecka, poznały podstawowe prawa człowieka, dyskutowały o tym, co można, a co jest zabronione. Podsumowaniem zajęć był konkurs plastyczny, w którym wzięło udział 30 uczniów z klas I a i c oraz III b. Jego rozstrzygnięcie odbyło się w świetlicy szkolnej 28 kwietnia. Dyplomy i nagrody otrzymali: Joanna Kuczak z III b, Alicja Cęcek i Natalia Rybińska z I a oraz Emilia Sirocka z I c. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki. Prace uczniów można oglądać na wystawie pokonkursowej w świetlicy do 8 maja.
 
           

30 kwietnia 2009 - Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja
Dziś odbył się w naszej szkole apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Całą uroczystość przygotowała klasa IV b , scenariusz i oprawę muzyczną - pani Marzanna Szewczyk. Uczniowie przenieśli widzów w czasy XVIII wieku oraz odśpiewali piękne patriotyczne pieśni. 3 maja 1791 uchwalono przez Sejm Wielki pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą, po amerykańskiej, na świecie.
 
           

8 maja 2009 - Sukces uczniów klasy III b w konkursie plastycznym
7 maja podczas konferencji z okazji 10 lat działalności Lubuskiego Komitetu Europejskiego oraz Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Zielonej Górze nastąpiło wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego na zaprojektowanie wzorów polskich monet euro. Miło nam poinformować, że Joanna Kuczak uczennica naszej szkoły z klasy III b zajęła I miejsce i Szymon Rutowicz także z kl. III b zajął III miejsce w kategorii szkoły podstawowe. Zadaniem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych było wykonanie dowolną techniką rewersu monety o nominale 1 i 2 euro. Serdecznie gratulujemy!
 
     

15 maja 2009 - Klasa IIb i IIIb na trzydniowej wycieczce
11 maja klasa IIb i IIIc pojechały na trzydniową wycieczkę krajoznawczą. Pierwszego dnia dzieci zwiedziły kopalnię soli w Wieliczce: kaplicę Świętej Kingi, korytarze wykute w soli, jeziorka, komory eksploatacyjne i postacie które przedstawiały jak dawniej pracowano w kopalni. Drugi dzień wyjazdu poświęcony został zwiedzaniu Krakowa. Uczniowie mieli okazję m.in. zobaczyć Wawel, Kościół Mariacki, Barbakan oraz słynne krakowskie Sukiennice. W ostatnim dniu pojechali do Wadowic, gdzie zwiedzili Dom Rodzinny Jana Pawła II i kościół, w którym miał I Komunię Świętą oraz do Klasztoru na Jasnej Górze w Częstochowie. Pełni wrażeń wrócili bardzo zadowoleni! 
 
           

17 maja 2009 - Sukces naszej uczennicy w konkursie literackim
W sobotę, 16 maja w Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom szkół podstawowych i gimnazjalnych w konkursie literackim na najpiękniejszą bajkę „Baju Baju”. Uczennica klasy IIb Aleksandra Rzyman (opiekun Cecylia Pyrka)   została laureatką tego konkursu – tytuł jej bajki, to „Baśń o spełnionych marzeniach”. Gratulujemy!

17 maja 2009 - Międzynarodowe Warsztaty Ju Jitsu

16 maja w naszej szkole odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Ju Jitsu prowadzone przez Prezydenta Polskiej Akademii Ju Jitsu Eugeniusza Sikorę (10° DAN). Zajęcia obejmowały kombinacje: technik Atemi, dźwigni, rzutów, kija krótkiego i długiego oraz tonfy w wykonaniu mistrzów. Odbyły się także pokazy sztuk walki sekcji z Polski, w tym naszej szkolnej.

           
           

28 maja 2009 - Występ dzieci "zerówki" z okazji Dnia Matki

Z okazji Dnia Mamy i zarazem przyśpieszonego Dnia Taty (obchodzi się 23 czerwca – wakacje) dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ artystyczny, w którym przedstawiły okazyjne wiersze i piosenki. Na zakończenie wręczyły wykonane przez siebie na zajęciach prezenty. Cała uroczystość odbyła się w miłej atmosferze przy suto zastawionych stołach, gdzie słodkości ufundowali rodzice "zerówki".

        


31 maja 2009 - Festyn szkolny
W sobotę odbył się festyn szkolny, na którym uczniowie zaprezentowali program artystyczny „Śpiewamy i gramy dla Taty i Mamy”. Była też kawiarenka, wspaniałe wypieki domowe, lody, napoje i … grochówka! Było wiele stoisk – prezentacja wojska, stoisko PKP, harcerze przeprowadzili akcję „Kropla wody dla Afryki”. Nie zabrakło też loterii, warsztatów plastycznych i aukcji książek. Mimo przelotnych opadów odbyły się rozgrywki piłkarskie, w których zwyciężyła klasa V a. Pod koniec festynu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literackiego dla rodziców oraz konkursu Klasa na szóstkę. W tym ostatnim  I miejsce otrzymała klasa VI b. Nagrodą był piękny puchar, ufundowany przez Radę Rodziców oraz „czek” na 300 zł. Na zakończenie odbył się pokaz działającego w naszej szkole koła ju jitsu. Festyn to wielki sprawdzian organizacyjny i sprawdzian odpowiedzialności. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy - Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie - zdali go na szóstkę.
 
           
           
           

1 czerwca 2009 - Dzieci z oddziału przedszkolnego na wycieczce w skansenie w Ochli
Z okazji Dnia Dziecka nasi najmłodsi uczniowie wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się na wycieczkę do skansenu w podzielonogórskiej Ochli. Mieli tam okazję poznać różne stare techniki rękodzielnictwa oraz bicia monet, usiąść w „starej klasie” uczestnicząc w sprzed wieku lekcji, przejechać się bryczką. Pełni wrażeń wrócili bardzo zadowoleni!
 
        

4 czerwca 2009 - „Zielona Szkoła” we Włoszech
Uczniowie naszej szkoły od 22 maja do 30 maja 2009r. mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach (pod opieką opiekunów: C. Pyrki - organizator i M. Augustyniaka), które pozwalały poznawać środowisko przyrodnicze innych krajów, ugruntować wiedzę szkolną z zakresu wielu przedmiotów nauczania, poprawić stan zdrowia i ogólną sprawność fizyczną. Bardzo ważną sprawą w czasie trwania „Zielonej Szkoły”, a może najważniejszą była „integracja” dzieci, młodzieży i nauczycieli ze szkół: SP8 z Zielonej Góry i PSP z Przylepu. Wspólny pobyt na „Zielonej Szkole” pozwolił na poznanie wielu interesujących miejsc:
Asyż – zajmuje jedno z pierwszych miejsc na świecie pod względem roli religijnej;
Wenecja - ze względu na swoją architekturę jak i nietypowe położenie, znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO;
San Marino - uważa się za najstarszą republikę świata, utworzoną w 301 roku przez utalentowanego chrześcijańskiego budowniczego, kamieniarza zwanego Świętym Marinusem;
Rimini - to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem;
Mirabilandia - to największy włoski park rozrywki, połączenie aquaparku, ekstremalnych rollercoasterów i spokojnych, dziecięcych karuzel.
 
           

5 czerwca 2009 - Pasowanie pierwszoklasistów
Uczniowie przyszłych klas pierwszych zdali pomyślnie pierwszy egzamin i zaczarowanym ołówkiem zostali pasowani przez panią dyrektor Elżbietę Iwaniec na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze! Wszyscy pierwszoklasiści przyrzekali, że będą się pilnie uczyć, wypełniać obowiązki i zadania ucznia tak, by przynieść zadowolenie sobie i rodzicom, a chlubę szkole. Dzieci obiecały godnie i kulturalnie się zachowywać, jak przystało na wzorowego ucznia naszej szkoły. Od tej pory pierwszoklasiści mogą poczuć się prawdziwymi uczniami. Każdy na pamiątkę zdarzenia otrzymał dyplom.
 
        

17 czerwca 2009 - Nasi uczniowie w zaprzyjaźnionej niemieckiej szkole
W poniedziałek 15 czerwca b.r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę w ramach wymiany polsko - niemieckiej. W Żarach spotkaliśmy się z naszymi kolegami ze szkoły partnerskiej w Weiβwasser. Poszliśmy popływać na basen i zrobiliśmy zawody pływackie. Następnie udaliśmy się do Pałacu Książęcego w Żaganiu. Zwiedziliśmy go zdobywając wiele wiedzy historycznej. W międzyczasie integrowaliśmy się z kolegami niemieckimi. Następne zrobiliśmy podsumowanie naszego spotkania i zdobyliśmy odznaki Małego Przewodnika Lubuskiego. Spotkanie było bardzo miłe i owocne.
 
     

17 czerwca 2009 - Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów
28 maja poznaliśmy wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Miło nam pochwalić uczniów klas szóstych, którzy osiągnęli wysokie wyniki na tle województwa i kraju oraz zapewnili naszej szkole pierwsze miejsce (ex aequo z SP 18) w Zielonej Górze. Gratulujemy!
 
Wyniki sprawdzianu po klasie VI w Zielonej Górze
(na podst. Gazeta Lubuska, Gazeta Wyborcza)
 
Szkoła
Adres
Średni wynik
SP nr 8
SP nr 18
ul. Kąpielowa 7
ul. Francuska 10
27,2
ZE nr 1
ul. Truskawkowa 12
26,8
SP 10
ul. Wyspiańskiego 23
26,5
SP nr 7
ul. Zielonogórska 5
26,4
SP 11
SP22
ul. Spawaczy 3d
ul. Francuska 25a
25,7
SP SSP nr 1
ul. Władysława IV 1
24,9
SP 15
ul. Lisia 37
24,6
SP 1
ul. Wyszyńskiego 17
24,5
SP 17
ul. Staffa 10
22,5
SP 6
ul. Moniuszki 19
21,1
SP 14
ul. Jaskółcza 66
brak danych
SP 21
Osiedle Pomorskie 13
brak danych

18 czerwca 2009 - Każdy znaczek wspiera misje – rozstrzygnięcie konkursu
Od 2004 r. nasza szkoła bierze udział w akcji Referatu Misyjnego Księży Werbistów „Każdy znaczek wspiera misje”. W tym roku efekty zbiórki znaczków na potrzeby misji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – uczniowie zebrali 30 000 znaczków pocztowych. Najwięcej zebrała klasa II b (12 000) i otrzymała tytuł PRZYJACIELA MISJI wraz ze słodkim upominkiem. Klasa I b – zebrała prawie 6 000 znaczków, a V b - 4072. Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

19 czerwca 2009 - Podsumowanie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym SP 8

W oddziale przedszkolnym odbyło się podsumowanie III edycji Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieją zastosować w praktyce. Honorowym patronem oraz sponsorem nagród było Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze.

     Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 19:52:15  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|