Niedziela,  17 lutego 2019 r.imieniny:  Donata, Gizeli, Łukasza
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr I 2009/2010

Semestr I 2009/2010

24 września 2009 - Nasi uczniowie w zaprzyjaźnionej niemieckiej szkole
17 września dzieci z naszej szkoły odwiedziły uczniów z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły w Weiβwasser. Po wspólnym śniadaniu pojechaliśmy zobaczyć z wysokiej wieży kopalnię odkrywkową węgla brunatnego. Ponadto zwiedzaliśmy w 4 mieszanych grupach ogród botaniczny  w  Nochten, wykonując określone zadania. Zmierzyliśmy ogromny głaz
(8 dzieci musiało podać sobie ręce, aby go objąć),  namalowaliśmy z najwyższego wzniesienia otaczający nas krajobraz, a także każdy uczestnik spotkania zobowiązany został do obiegnięcia znajdującego się tam jeziora. Zadania zostały wykonane pomyślnie, a na zakończenie świetnie razem bawiliśmy się na placu zabaw.
 
           

25 września 2009 - Wycieczka do Biskupina
Uczniowie klasy III a oraz klas czwartych wyjechali na wycieczkę do Biskupina. Po drodze pan przewodnik ciekawie opowiadał o mijanych miejscowościach. W Biskupinie uczniowie zwiedzili prasłowiańską osadę, zapoznali się z zajęciami ludzi w niej niegdyś zamieszkałymi, zwiedzili muzeum archeologiczne, biskupiński zwierzyniec i leśnictwo. Wielką atrakcją była oferta rękodzielników wielu krajów - chłopcy zainteresowali się szczególnie prastarym orężem, a dziewczęta – ozdobami i biżuterią.
 
     

13 października 2009 - Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie i rodzice, w osobie przewodniczącej Rady Rodziców Sylwii Lembowicz, złożyli nauczycielom naszej szkoły serdeczne i wzruszające życzenia.. Do życzeń przyłączył się Samorząd Szkolny, który wygłosił „Odę do nauczyciela” i złożył na ręce dyrekcji jesienne bukiety. Oprawę artystyczną przygotowała klasa V b wraz ze swą wychowawczynią panią Marzanną Szewczyk. Wiersze były wesołe, a muzyka dynamiczna, ale i tak niejeden nauczyciel przeżył łzy wzruszenia… Scenę ozdobiły portrety nauczycieli wykonane przez uczniów pod opieką pani Anny Wojewody. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec serdecznie podziękowała za te piękne chwile rodzicom i uczniom w imieniu wszystkich nauczycieli, pedagogów - emerytów i zaproszonych gości. Imprezę uświetnił także turniej Ju Jitsu dzieci o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze.
 
 
           

2 listopada 2009 - Szkolny Przegląd Piosenki Angielskiej
29 października odbył się Szkolny Przegląd Piosenki Angielskiej „Singing is fun”. Konkurs zorganizowany był już po raz trzeci. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec uroczyście rozpoczęła konkurs i powitała uczestników, jury oraz publiczność. Piosenki angielskie cieszą się dużym powodzeniem w naszej szkole: w sumie zaśpiewało w nim 23 uczniów. Przygotowywały ich p. Anna Zając i p. Magdalena Bester. Uczestnicy zmagali się w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Jury w składzie: p. Marzanna Szewczyk, Anna Zając i p. Magdalena Bester oceniało piosenki w 5 różnych kategoriach. Swoje głosy oddawała także licznie zgromadzona publiczność. W młodszej kategorii wiekowej zwyciężyła Nikola Stankowiak z klasy III b, drugie miejsce przypadło Milenie Wasiak i Marcie Bodych z klasy III a, natomiast trzecie Kindze Lembowicz z klasy II a. W klasach starszych najlepsza okazała się Magda Piłat. Przed nagrodzonymi osobami ciężka praca. Będą one reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym. Impreza odbędzie się 26 listopada w Urzędzie Marszałkowskim.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez panią dyrektor Elżbietę Iwaniec, Wydawnictwo Pearson Longan oraz nauczycielki języka angielskiego. Gratulujemy zwycięzcom, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!
 
           

 

5 listopada 2009 - Olimpiada z języka angielskiego
Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość przetestowania swojej wiedzy na poziomie ogólnopolskim z języka angielskiego. Dnia 4 listopada do olimpiady przystąpiło 24 uczniów klas czwartych i szóstych. Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, komunikacji, słownictwa i gramatyki. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. W sprawnym przeprowadzeniu olimpiady w tym roku pomogli nam rodzice – wolontariusze z klasy czwartej pod kierunkiem Anny Zając. Organizator konkursu zobowiązuje się do ogłoszenia wyników testu do 1 stycznia 2010.

10 listopada 2009 - Uroczystość z okazji Odzyskania Niepodległości
W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami apelu była klasa V a wraz z wychowawcą – panem Mirosławem Augustyniakiem. Apel miał na celu przypomnienie uczniom o losach tych, którzy przelewali krew dla naszej przyszłości, „by Polska była Polską!”, państwem niepodległym i wolnym. Lekcja historyczna, wiersze i piosenki przybliżały nam realia panujące w tamtych czasach.
W środę, 11.11, sztandar naszej szkoły wyruszył na miejskie obchody Święta Niepodległości - na mszę świętą i uroczystości pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

12 listopada 2009 - Miejski Turniej Szachowy
11 listopada w Gimnazjum nr 2 odbył się Miejski Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości – UKS „Dwójka” Gimnazjum nr 2. Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Dominika Karkoszka, Adam Grab, Piotr Pasiński oraz Maciej Gorockiewicz zdobyli III miejsce. GRATULUJEMY!!!

28 listopada 2009 - Konkurs piosenki angielskiej
26 listopada już po raz drugi odbył się konkurs piosenki angielskiej „Singing is fun”. Imprezę zorganizowała Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze, Samorządowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia oraz Lubuski Punkt Informacyjny Europe Direct Zielona Góra. Do Urzędu Marszałkowskiego przyjechało wielu uczestników z różnych szkół w województwie lubuskim. Reprezentująca naszą szkołę Nikola Stankowiak z klasy 3a otrzymała wyróżnienie, a Magda Piłat z klasy 5a zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!!!

2 grudnia 2009 - Spotkanie z górnikiem
Barbórka to szczególny dzień dla każdego górnika, pielęgnowany w tradycji od wielu pokoleń. W szkole uczymy się o tym, jak ważna jest praca górników i z tej okazji 2 grudnia gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela rodziny górniczej pana Zbigniewa Wantucha. Opowiedział nam o zawodzie górnika i o wydobyciu ropy naftowej. Z pewnością taka wiedza pozostanie w naszych głowach bardzo długo.
 
        

3 grudnia 2009 - Finał miejskiego konkursu: „Jestem widoczny - bezpieczna droga do szkoły”.
1 grudnia 2009 r. odbył się finał kampanii i konkursu: „Jestem widoczny - bezpieczna droga do szkoły”. Projekt objął uczniów klas 0-3. Uwieńczeniem programu był konkurs plastyczny. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, a honorowy patronat objął Prezydent m. Zielonej Góry. W konkursie zostały wyróżnione z naszej szkoły 33 osoby z klas: Ib, IIIa i IIIb. Trzecie miejsce i nagrodę rzeczową o wartości 200zł. zajęła Marta Bodych  z kl. IIIa a specjalne wyróżnienie otrzymał Tomek Dobrucki. Koordynatorem konkursu w szkole była pani Aldona Twaróg - rzecznik ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla klas młodszych.

5 grudnia 2009 - Dekorowanie choinek przy Ratuszu

4 grudnia o godz. 10:45 - na Starym Rynku wokół Ratusza - odbyło się spotkanie dzieci z zielonogórskich przedszkoli i szkół podstawowych z Mikołajem, który przygotował dla nich słodkie niespodzianki. Nasi najmłodsi uczniowie oddziału przedszkolnego udekorowały choinki wokół Ratusza własnoręcznie wykonanymi ozdobami oraz zaśpiewały kolędy wprowadzając tym samym świąteczny nastrój w mieście.

           

5 grudnia 2009 - Andrzejki
W piątek uczniowie naszej szkoły bawili się na Andrzejkach. Impreza dla klas 0-III odbywała się na sali gimnastycznej i była prowadzona przez panią Cecylię Pyrkę wraz z wychowawczyniami klas młodszych. Muzykę taneczną przygotował pan Tomasz Jawornicki. Jak wiadomo Andrzejki to wieczór wróżb, dlatego w dobre wróżki zamieniły się tego dnia mamy naszych uczniów. Stołówka, do której dzieci udawały się na wróżby, wyglądała jak zaczarowany pałac. Mamy nadzieję, że wszystkie dobre wróżby się spełnią, a rodzicom bardzo dziękujemy za przygotowanie poczęstunku i atrakcyjne zajęcia, które zorganizowali dzieciom.
 
           

7 grudnia 2009 - Mikołajki w szkole
W poniedziałek tydzień zaczął się niezwykle atrakcyjnie. Już w progu szkoły witał uczniów cukierkami Mikołaj wraz z panią Dyrektor. Później Mikołaj odwiedził uczniów w klasach. Ten dzień był także inny ze względu na akcję Samorządu Szkolnego – uczniowie, którzy w poniedziałek przyszli do szkoły w czerwonej czapce Elfa, nie byli tego dnia pytani!!!

9 grudnia 2009 - Przedstawienie mikołajkowe
Dnia 7,8 i 9 grudnia 2009 r. odbyły się w szkole 4 przedstawienia mikołajkowe. Występy zostały przygotowane przez koło taneczne prowadzone przez Panią Honoratę Rejtan i koło teatralne pod kierunkiem Pani Kingi Ochockiej i chór z klasy II b. Na występy zostały zaproszone Panie Dyrektor z nauczycielami i uczniami naszej szkoły, nauczyciele i dzieci z innych szkół, a także rodzice i dziadkowie naszych młodych artystów.Każdy z widzów poczęstował się jednym z 500 pierniczków upieczonych na tą okazję.
 
           

15 grudnia 2009 - XX spotkanie grup kolędniczych i jasełkowych

Dnia 14 grudnia w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyły się występy taneczno – teatralne przygotowane przez dzieci uczęszczające na zajęcia koła teatralnego klas starszych prowadzonego przez Panią Justynę Borowik, koła teatralnego klas młodszych, którego opiekunem jest Pani Kinga Ochocka i koła tanecznego, które prowadzi Pani Honorata Rejtan, a także chór z klasy II b. Dzieci po występach były szczęśliwe, pełne wrażeń i zapału do dalszej pracy i wesołej zabawy.

           

17 grudnia 2009 - Wizyta przedszkolaków
Sześciolatki z MP13 „Leśne Skrzaty” uczestniczyły w zajęciach szkolnych razem z uczniami kl. IIc. Najpierw oglądały inscenizację przygotowaną przez uczniów, a następnie rozwiązywały zadania na kartach pracy. Na zakończenie zajęć, wg instrukcji starszych kolegów wykonały gitarę- zabawkę.
 Uczniowie kl. IIc zorganizowali konkurs rysunkowy dla uczniów klasy „0” z naszej szkoły i sześciolatków z MP13 pod tytułem:” Jak zwierzęta leśne szykują się do zimy”. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody.
 
           

23 grudnia 2009 - Zielonogórski Dzień Anioła w naszej szkole
22 grudnia nasza szkoła wzięła udział w I Zielonogórskim Dniu Anioła. Cała społeczność placówki przyszła ubrana na biało. Większość, wraz z dyrekcją i nauczycielami, przebrana była za anioły. Pani dyrektor i nauczyciele od rana witali swoich podopiecznych słodkimi niespodziankami. Każda z klas szukała własnych pomysłów na przeżycie tego dnia: sale zostały pięknie przystrojone, odbyła się wystawa prac plastycznych oraz nowoczesna interpretacja Jasełek przygotowana przez uczniów koła teatralnego pod kierunkiem p. Justyny Borowik. Całą akcję koordynował Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Violety Skorulskiej i Aldony Twaróg.
 
           

9 stycznia 2010 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole!
8 stycznia odbyło się podsumowanie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprzedano 205 serduszek, a do licytacji wystawiono ogromne serce, które wygrała Martyna Frąckiewicz z klasy Ic. Ogólnie uczniowie i rodzice szkoły przekazali Orkiestrze kwotę 1055 zł. Cała akcja

 Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 19:52:15  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|