Niedziela,  17 lutego 2019 r.imieniny:  Donata, Gizeli, Łukasza
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2009/2010

Semestr II 2009/2010

 

8 lutego 2010 - Konkurs "Legendy lubuskie"
Są już wyniki konkursu Legendy Lubuskie. Nadesłano 41 prac, z których jury wybrało najciekawsze.  Tematyka prac konkursowych była związana z regionem, miejscem zamieszkania lub urodzenia uczestnika konkursu, a treścią opowiadania - legendy znane lub wykreowane przez piszącego, dotyczące zabytku (np. zamek, pałac, dom), miejsca (np. jezioro, staw, góra, jaskinia, mogiła) lub osoby. Jury w ocenie kierowało się  oryginalnością prezentowanych treści , brało pod uwagę walory literackie oraz wartość dokumentacyjną. Wyniki konkursu zamieszczamy TUTAJ. Uroczyste zakończenie konkursu literackiego Legendy Lubuskie odbędzie się 16 lutego 2010 r. /wtorek/ o godz. 13:00 w sali Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze.

10 lutego 2010 - Bal karnawałowy
Ostatki to ostatnie dni karnawału, gdy urządza się huczne zabawy. W naszej szkole w czasie tym Samorząd Szkolny również wykazał wiele inicjatyw. Były kiermasze ciast na rzecz fundacji Zdążyć z pomocą, wspaniałą pocztę walentynkową przygotowała klasa IVa wraz z panią Lucyną Pałką, był też kiermasz ostatkowy przygotowany przez klasę Vb i panią Annę Wojewodę. Jednak najmilsze wspomnienia zostaną po balu karnawałowym. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami postarali się o oryginalne przebrania, bal prowadziła pani Cecylia Pyrka i pan Mirosław Augustyniak, oprawę muzyczną przygotowali państwo Danuta i Tomasz Jaworniccy. Na obu balach (dla klas młodszych i starszych) wybrano króla i królową balu. Wszyscy dobrze się bawili, co widać na zdjęciach.
 
           

3 marca 2010 - Szkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej
1marca odbył się Szkolny Festiwal Piosenki Niemieckiej „Ich singe gern”. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z klas I-III. Jury wyróżniło Julię Kidawę z klasy IIc i Antka Chruścińskiego z klasy IIc. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Gratulujemy zwycięzcom, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!
 
    

16 marca 2010 - Nasza uczennica laureatem miejskiego konkursu graficznego!
W Miejskim Konkursie Graficznym na kartkę walentynkową organizowanym przez Katolickie Gimnazjum Niepubliczne w Zielonej Górze wzięło udział 11 szkół podstawowych, z których to wpłynęło 95 prac. Spośród nich komisja konkursowa przyznała tytuł laureata naszej uczennicy z klasy Va Aleksandrze Krauze, której na uroczystym podsumowaniu 15 marca w siedzibie organizatora wraz z opiekunem Jarosławem Twaróg wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!

25 marca 2010 - Warsztaty wielkanocne
Przed świętami odbyły się warsztaty językowo – plastyczne, podczas których uczniowie pod kierunkiem pani Anny Wojewody przygotowywali karty i ozdoby świąteczne, a od pani Natalii Szupieńko i Anny Zając dowiedzieli się, jakie są wielkanocne zwyczaje w Anglii i w Niemczech.
 
     

26 marca 2010 - Konkurs poezji angielskiej
Odbył się III Szkolny Konkurs Poezji Angielskiej „BUTTERFLIES”. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec uroczyście rozpoczęła konkurs i powitała uczestników, jury oraz publiczność. W konkursie wzięło udział 29 uczniów. Przygotowywały ich p. Anna Zając i p. Magdalena Bester. Laureatki konkursu: Hania Herba z klasy 1b, Angelika Stokłosiński z klasy 2a, Weronika Herba z klasy 3b oraz Aleksandra Kłosińska z klasy 4a będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Angielskiej, który odbędzie się 13 kwietnia w Szkole Podstawowej w Drzonkowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez panią dyrektor Elżbietę Iwaniec, Wydawnictwo Pearson Longman oraz nauczycielki języka angielskiego. Gratulujemy!

1 kwietnia 2010 - Sukces naszych uczniów w VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckiej
30 marca w Szkole Podstawowej nr 15 w Zielonej Górze odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckiej dla uczniów klas I- III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 23 dzieci ze szkół w Zielonej Górze, Smardzewa, Cigacic i Sulechowa. Wszystkie dzieci włożyły w swoje występy wiele pracy (stroje, układy taneczne). Zespół uczniów z naszej szkoły w składzie Martyna Woltyńska, Antoni Chruściński i Jakub Namysł przygotowani przez panią Iwonę Macias zajął III miejsce. Gratulujemy!
 
        

10 kwietnia 2010 - Ośmiu Wspaniałych – konkurs miejski
Uczennica klasy Va Anita Czyż oraz Va – Hanna Hebisz i Iga Musielak zostały laureatkami konkursu dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Mała Ósemeczka”. Uroczystość wręczenia odznaczenia Ośmiu Wspaniałych odbyła się w Sali Ślubów zielonogórskiego ratusza. Uczestnicy konkursu podejmują wiele działań m. in.: organizują „Święto Pluszowego Misia", zbierają zabawki dla dzieci biednych, biorą udział w akcji „Psu na budę" oraz akcjach charytatywnych „I ty możesz zostać świętym Mikołajem” oraz „Chusta Weroniki”, a także „Każdy znaczek wspiera misje”. Konkurs „Mała Ósemeczka" kończy się na etapie miejskim.

12 kwietnia 2010 - W hołdzie zmarłemu Prezydentowi
Uczniowie naszej szkoły zebrali się w dniu 12.04.2010 by uczcić pamięć Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego , który 10 kwietnia 2010 roku, w drodze na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął wraz z Małżonką Marią Kaczyńską oraz uczestnikami polskiej delegacji i załogą samolotu. Apel rozpoczął się od hymnu narodowego, następnie zabrała głos pani Wiesława Grzybowska, pani dyrektor Elżbieta Iwaniec i ks. Marek. Uczniowie uczcili minutą ciszy pamięć ofiar tragedii. Poczet sztandarowy uczestniczył również w uroczystościach miejskich, poświęconych pamięci zmarłych.
 
           

19 kwietnia 2010 - Rozstrzygnięcie konkursu „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości”
Konkurs „Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości” został rozstrzygnięty. Jury wybrało nagrodzone prace w kategorii wiersz, praca plastyczna, album i prezentacja. Prosimy o zapoznanie się z protokołem posiedzenia jury.  Uroczyste podsumowanie  konkursu odbędzie się  26 kwietnia 2010 r. /poniedziałek/ o godz. 10:00 w szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze.

24 kwietnia 2010 - Tydzień zdrowia w naszej szkole
W dniach 19 – 23 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy TYDZIEŃ ZDROWIA. Degustowaliśmy każdego dnia innego koloru produkty żywnościowe. W poniedziałek były produkty żółte, we wtorek próbowaliśmy żywność białą, a we środę było wszystko do jedzenia co czerwone i zielone. Do stosowania zdrowego stylu życia zachęciliśmy też przedszkolaków z sąsiednich placówek przedszkolnych. Dzieci brały udział w zajęciach sportowych i zdegustowały smaczne i kolorowe warzywa przygotowane przez starszych kolegów. W piątek wzięliśmy udział w akcji „sprzątania świata” zbierając śmieci w pobliskim lesie, aż do zalewu w Ochli. Podczas obchodów DNIA ZIEMI mogliśmy obejrzeć wystawę nt. „Żyjmy na zdrowej Ziemi”.
 
     

29 kwietnia 2010 - Międzyszkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych
15 kwietnia 2010 w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze odbył się II etap eliminacji konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, edycja II – Szkocja ”Playing the Bagpipes”. Pierwszy etap eliminacji odbył się indywidualnie we wszystkich Szkołach Podstawowych z rejonu miasta Zielona Góra. W drugim etapie wzięli udział reprezentanci, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych.
Do drugiego etapu konkursu przystąpiło 24 uczestników z ośmiu szkół. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec powitała uczniów biorących udział w konkursie oraz ich opiekunów. Zmagania uczestników obejmowały pytania dotyczące kultury, tradycji i obyczajów panujących w Szkocji. Konkurs miał na celu zainspirować oraz rozwinąć zainteresowania uczniów krajami anglojęzycznymi, zwłaszcza Szkocją, rozbudzić ciekawość na inne kultury oraz zmotywować uczniów do nauki języka angielskiego.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 28 kwietnia o godz. 10.45 w świetlicy szkolnej SP8. Uroczystość rozdania nagród uświetniła swoją obecnością przedstawicielka narodu szkockiego, pani Una Maclean, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Wszyscy obecni zostali zaproszeni na krótki program artystyczny, przygotowany przez gospodarzy konkursu. Wystąpiła Magdalena Piłat z klasy V z piosenką ‘Mamma do’, zespół taneczny pod opieką pani Wioletty Skorulskiej zaprezentował taniec angielski. Dodatkowo, uczniowie naszej szkoły wystąpili z inscenizacją wiersza ‘Mook”.
Pani Una Maclean opowiedziała zgromadzonym legendę o królu szkockim Robercie Bruce i pająku, następnie uczniowie i nauczyciele mieli możliwość nauczenia się tradycyjnego tańca szkockiego, pod kierunkiem szacownego gościa.
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Ambasadę Brytyjską, Urząd Miasta w Zielonej Górze oraz Wydawnictwo Pearson Longman. Konkursowi patronowała Ambasada Brytyjska.
 
           

30 kwietnia 2010 - Sukces naszych uczniów w Lubuskim Konkursie Grafiki Komputerowej

29 kwietnia w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych „Krajobrazy świata”. Tytuł Laureata konkursu otrzymało troje uczniów naszej szkoły w kategorii wiekowej klas I-III: Wiktoria Rubczewska, Maja Jarosińska oraz Marcin Bolechowski przygotowani przez panią Aldonę Twaróg. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, pamięci przenośne oraz wydany z tej okazji kalendarz z ich pracami autorskimi. Gratulujemy!

15 maja 2010 - EUROPA BEZ GRANIC – CZYLI FOLWARK ZWIERZĘCY
Dnia 14 maja 2010 roku odbyło się przedstawienie pt. „Europa bez granic – czyli folwark zwierzęcy”. Występy zostały przygotowane przez Justynę Borowik, Kingę Ochocką, Violettę Skorulską, Tomasza Jawornickiego i Honoratę Rejtan. W przygotowanej inscenizacji taneczno – teatralnej nawet zwierzęta rozprawiały, jak dostosować się do unijnych standardów. Podpowiadały, co może i powinno czynić młode pokolenie. Uczeń miał zrozumieć, że będąc Europejczykiem pozostaje się obywatelem swojego kraju.
 
           

28 maja 2010 - ZAKOCHANY KRÓLIK - przedstawienie taneczno – teatralne

Dnia 26 i 27 maja 2010 r. odbyło się przedstawienie taneczno – teatralne pt. ”Zakochany królik”, które zostało przygotowane przez panią Kingę Ochocką i panią Honoratę Rejtan. 40 młodych artystów śpiewało, tańczyło i recytowało dla rodziców i uczniów naszej szkoły. Bajka o Lisie Tonoszu to pełna humoru opowieść przedstawiająca mieszkańców Leśnego Miasta, których zawsze z opresji wyciąga pogodny i sympatyczny Lis Tonosz – kurier na rowerze, rozwożący przesyłki i listy, gotów bez zwłoki nieść pomoc potrzebującym.

           

22 czerwca 2010 - Podsumowanie konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym w oddziale przedszkolnym SP 8

W oddziale przedszkolnym odbyło się podsumowanie IV edycji Konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonego przez p. Aldonę Twaróg. Konkurs obejmował: sprawdzenie wiadomości i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz sprawdzenie teoretycznej wiedzy w praktyce - udzielanie pierwszej pomocy. Wszyscy wykazali celującą wiedzę teoretyczną, którą umieją zastosować w praktyce. Honorowym patronem oraz sponsorem nagród było Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zielonej Górze.

     

23 czerwca 2010 - Stypendium Prezydenta Miasta Zielona Góra dla najlepszego ucznia
Natalia Kwapińska otrzymała stypendium Prezydenta Miasta dla najlepszego ucznia Szkoły Podstawowej nr 8 w roku szkolnym 2009/2010. Natalia jest wzorową uczennicą. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Cechuje ją życzliwość wobec innych. Potrafi stawać w obronie kolegów i koleżanek, zwłaszcza słabszych, akceptuje innych, potrafi odważnie wyrażać swoje zdanie i bronić go. Chętnie pomaga rówieśnikom w nauce, tłumaczy niezrozumiałe zadania. Jest odpowiedzialna, chętnie i z dużym zaangażowaniem podejmuje powierzone zadania, zawsze można na nią liczyć. Zna i chętnie rozwija swoje możliwości i zainteresowania. Brała udział w konkursach matematycznym i przyrodniczym.
Natalii życzymy wielu sukcesów w szkole gimnazjalnej!

25 czerwca 2010 - Zakończenie roku szkolnego
Już za nami ostatni dzwonek! W czwartek pożegnaliśmy szóstoklasistów. Nasi najstarsi uczniowie przygotowali piękną akademię, zabawne dialogi przeplatały piosenki pełne wakacyjnej radości i beztroski. Uczniowie klas piątych pożegnali starszych kolegów wielkim tortem, ponoć, by osłodzić im gorycz rozstania… A w piątek były już kwiaty, świadectwa i życzenia udanych, słonecznych wakacji.

25 lipca 2010 - Wyniki sprawdzianu po klasie VI w Zielonej Górze (na podst. danych OKE Poznań)
Tegoroczne wyniki sprawdzianu klas szóstych plasują naszą szkołę w gronie placówek, które osiągnęły najwyższe wyniki w mieście. Nasi szóstoklasiści osiągnęli średnio 27,4 punktów, co oznacza, że byli znów lepsi od rówieśników z innych szkół (średnia miejska 26,85 punkty) i Lubuskiego (średnia wojewódzka 24,06 punkty) oraz kraju 24,56. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy im, by w gimnazjach, do których się dostali nadal pracowicie rozwijali swoje umiejętności.
 
Szkoła
Adres
Średni wynik
  SP nr 7
  ul. Zielonogórska 5
30,40
  SP nr 18
  ul. Francuska 10
28,88
  SP SSP nr 1
  ul. Władysława IV 1
28,56
  SP 11
  ul. Spawaczy 3d
27,80
  SP 8
  ul. Kąpielowa 7
27.39
  SP 14
  ul. Jaskółcza 66
27,27
  ZE nr 1
  ul. Truskawkowa 12
27,21
  SP 21
  Osiedle Pomorskie 13
27,04
  SP nr 22
  ul. Francuska 25a
26,70
  SP 1
  ul. Wyszyńskiego 17
25,94
  SP nr 10
  ul. Wyspiańskiego 23
25,44
  SP 15
  ul. Lisia 37
24,55
  SP 17
  ul. Staffa 10
24,49
  SP 6
  ul. Moniuszki 19
20,10

28 sierpnia 2010 - Półkolonie letnie

W dniach od 16 – 27 sierpnia odbyła się w naszej szkole półkolonia letnia dla uczniów klas młodszych. Dzieci miały możliwość uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach: m.in. odbył się rejs statkiem po Odrze, lepienie z gliny w gospodarstwie agroturystycznym, zabawy w wiosce indiańskiej oraz wiele innych atrakcji.  

           Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 19:52:15  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|