Niedziela,  20 stycznia 2019 r.imieniny:  Fabioli, Miły, Sebastiana
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr I 2011/2012

Semestr I 2011/2012

 

1 września 2011 - Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

1 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec powitała wszystkich uczniów, kadrę nauczycielską i licznie zgromadzonych rodziców życząc  wysokich wyników w nauce i w zachowaniu.

2 września 2011 - Miejska inauguracja roku szkolnego 2011/2012
1 września 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze odbyła się miejska inauguracja nowego roku szkolnego. Na boisku szkoły zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych województwa i Miasta oraz poczty sztandarowe i dyrektorzy większości placówek oświatowych Zielonej Góry. Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki nagrodził szkoły za świetne wyniki w egzaminach sprawdzających. Miło nam poinformować, że także nasza szkoła została nagrodzona. Otrzymaliśmy czek na 10 000 zł. za wyniki ubiegłorocznego sprawdzianu w klasach szóstych. Jeszcze raz gratulujemy naszym absolwentom i życzymy im wielu sukcesów w nowych szkołach.

4 października 2011 - "Bezpieczeństwo w szkole poprzez edukację prawną"
21 września w Zielonej Górze rozpoczęła się kampania społeczna "Bezpieczeństwo w szkole poprzez edukację prawną", organizatorem której jest Urząd Miasta Zielonej Góry i Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa dzieci w szkole w aspekcie zagrożeń i rosnącej przestępczości. Nasi uczniowie uczestniczyli w pierwszym spotkaniu z prawnikiem, w którym prowadzący chciał uczulić na kwestie przestrzegania prawa, świadomości popełnianych czynów i zachowań oraz ich konsekwencji. Chcemy także zachęcić wszystkich do otwartej dyskusji i rozmowy o zagrożeniach takich jak: rozboje, kradzieże, pobicia, wymuszenia, zastraszanie i znęcanie. W czasie spotkań dzieci z prawnikiem, będziemy uczyć jak reagować w sytuacji kiedy jesteśmy świadkami napadu, pobicia, kradzieży, oraz kogo prosić o pomoc w sytuacji zagrożenia. Chcemy także nauczyć dzieci rozpoznawania i identyfikowania przestępstw, aby to, co wydaje się im niewinnym wygłupem, zostało właściwie ocenione i usankcjonowane odpowiedzialnością prawną. Kolejnym etapem będą warsztaty z zakresu edukacji prawnej.

5 października 2011 - „Pola nadziei”
1 października uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Pola Nadziei” wspólnie zasadzili żonkile pod zielonogórską filharmonią. Sadzenie „Pól Nadziei” odbywa się na placach miast,przed urzędami, szkołami i na działkach prywatnych. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Cebulki żonkili można zakupić w holu szkoły. Dochód w całości przeznaczony jest na potrzeby zielonogórskiego hospicjum.
 
        

27 października 2011 - "Pola nadziei" w naszej szkole
25 października uczniowie zasadzili żonkile przed naszą szkołą. W ramach akcji „Pola Nadziei” ze sprzedaży cebulek żonkili uzyskaliśmy kwotę 750 złotych, która w całości została przekazana zielonogórskiemu hospicjum.
Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji, dzięki której mogliśmy pomóc ludziom chorym i cierpiącym.
 
  

1 listopada 2011 - Ib zwiedza radio Index
Z cyklu „POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY” w październiku Ib udała się na wycieczkę do Studenckiego Radia INDEX. Dzieci chciały poznać bliżej pracę dziennikarza radiowego. Oglądały dokładnie wszystkie urządzenia, pytały się o każdy przycisk. Najwięcej pytań miał Maks. W nagrodę mógł razem z dziennikarzem zapowiedzieć czas i pogodę na antenie. Może i on będzie kiedyś pracować w radiu.

1 listopada 2011 - Konkurs na najpięknięjszy różaniec
W październiku odbył się konkurs na najpiękniejszy, własnoręcznie zrobiony różaniec. Celem konkursu było przybliżenie wartości płynących z rozważania tajemnic różańcowych i zachęcenie uczniów do odmawiania tej niezwykłej modlitwy. W konkursie wzięło udział 58 uczniów. Na ostatnim nabożeństwie różańcowym odbyło się losowanie nagród. Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy.
 
     

2 listopada 2011 - Mistrzostwa Polski Ju Jitsu
29 października odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Polski Ju Jitsu. Sekcja Szkoły Podstawowej nr 8 gościła przedstawicieli z Jerzmanic, Złotoryi, Słupska, Jeleniej Góry, Wymiarek, Krosna Odrzańskiego, Szprotawy, Świebodzina oraz sekcję Ishing i Caro z Zielonej Góry. Ogółem było ok. 200 osób w tym 135 zawodników. Honorowym gościem był sam Prezydent Polskiej Akademii Ju Jitsu Eugeniusz Sikora (10° DAN). Złoto zdobyła nasza uczennica Katarzyna Oniszczuk z klasy 6a oraz brązowe: Natalia Rybińska i Daniel Mirończyk–Leśniak z klasy 4c, Nikodem Gapiński z 1d oraz Jakub Świgło z 5b. 
Serdecznie gratulujemy!
 
           

4 listopada 2011 - Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej ‘Little Stars’
3 listopada w obecności p. Dyrektor Elżbiety Iwaniec, organizatorów - nauczycieli języka angielskiego oraz rodziców odbyła się w szkolnej świetlicy kolejna edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej ‘Little Stars’. Jak co roku konkurs cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 35 uczestników. Przesłuchania odbyły się w 2 kategoriach wiekowych. Na ocenę jury, w skład którego weszły p. Marzanna Szewczyk, p. Anna Zając oraz p. Magda Bester, miały wpływ następujące czynniki: poprawność językowa prezentowanego utworu, muzykalność i poczucie rytmu, interpretacja piosenki, ogólne wrażenie artystyczne oraz stopień trudności piosenki. Laureatami zostały: Izabela Krzystek z klasy 2c i Nikola Stankowiak z klasy 5b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dnia 22 listopada nasi laureaci wezmą udział w zmaganiach regionalnych. Odbędą się one w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
 
     

9 listopada 2011 - "Dzień Zdrowego Śniadania"
8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania. Klasa Ib w tym dniu wzięła udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". Nauczyciel razem z dziećmi i zaproszonymi gośćmi zjedli wspólnie uroczyste, zdrowe śniadanie. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat zdrowego żywienia. Wszystkim dopisały apetyty.
 
  

21 listopada 2011 - „Cała Polska czyta dzieciom”
Z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom” w klasie I B dzieci słuchają bajek czytanych przez różnych zaproszonych gości. W październiku bajkę czytał tata Adriana Koseńczuka, który jest zawodowym żołnierzem. Odświętnie ubrany i z całym wojskowym ekwipunkiem przybył na lekcję, aby przy okazji bajki opowiedzieć o pracy w wojsku. Najbardziej zainteresowanym był Oskar. W listopadzie zaś zaproszenie przyjęła policjantka, dzielnicowa z Jędrzychowa. Na słuchaniu bajek była również II B. Policjantka przyniosła ze sobą do pokazania różne przedmioty niezbędne w jej codziennej pracy. Dzięki takim spotkaniom dzieci oprócz rozwijania słuchania ze zrozumieniem, to także poznają ciekawe zawody. Następnym gościem będzie strażak.
 
     

22 listopada 2011 - Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej
22 listopada w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbył się Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej „Singing is fun”. Konkurs, jak co roku został zorganizowany przez: Społeczną Szkołę Podstawową Nr 1 STO w Zielonej Górze, Samorządowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia w Zielonej Górze oraz Punkt Europe Direct Zielona Góra. Naszą szkołę reprezentowały laureatki konkursu szkolnego: Iza Krzystek z klasy 2c i Nikola Stankowiak z klasy 5b. W grupie wiekowej klas 1-3, I miejsce zajęła Iza Krzystek. Gratulujemy!

27 listopada 2011 - Nasi uczniowie w finale wojewódzkiego konkursu brd!

Ogromny sukces odnieśli nasi uczniowie, którzy podczas zawodów rejonowych 26 listopada w Szkole Podstawowej w Górzynie zajęli trzecie miejsce na 40 drużyn startujących z województwa lubuskiego i awansowali do ścisłego finału Lubuskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym "W Europie jeździmy bezpiecznie" pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. Drużynie przyszło się zmagać z testami z zakresu brd oraz z jazdą praktyczną na rowerowym torze przeszkód. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy poszczególnych klas IV-VI eliminacji szkolnych: Michał Kmiećkowiak z kl. IVb, Weronika Herba z Vb oraz Aleksandra Kłosińska z VIa. Do konkursu przygotowywała ich pani Aldona Twaróg. Gratulujemy!

     

29 listopada 2011 - Andrzejki
W poniedziałek 28 bm. uczniowie naszej szkoły bawili się na Andrzejkach. Impreza dla klas 0-III odbywała się na sali gimnastycznej wraz z wychowawczyniami klas młodszych. Dzień później w zabawie uczestniczyli uczniowie klas starszych w swoich klasach wraz z wychowawcami i rodzicami. Jak wiadomo Andrzejki to wieczór wróżb, dlatego w dobre wróżki zamieniły się tego dnia mamy naszych uczniów. Stołówka, do której dzieci udawały się na wróżby, wyglądała jak zaczarowany pałac. Mamy nadzieję, że wszystkie dobre wróżby się spełnią, a rodzicom – szczególnie z Rady Rodziców - bardzo dziękujemy za przygotowanie poczęstunku i atrakcyjne zajęcia, które zorganizowali dzieciom.    <<GALERIA ZDJĘĆ>>

2 grudnia 2011 - Wyróżnienie w konkursie plastycznym
30 listopada rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Unia Europejska to..." organizowany przez Lubuski Punkt Informacyjny Europe Direct i Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli. Uczniowie naszej szkoły zgłosili do konkursu 25 prac wykonanych różnymi technikami. Komisja przyznała wyróżnienie za pracę wykonaną przez Julię Krześniak z klasy 1d. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy!

3 grudnia 2011 - Akcja „Psu na budę” zakończona
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do VIII zbiórki charytatywnej na rzecz bezdomnych zwierząt pod nazwą „Psu na budę”. Celem akcji była pomoc zwierzętom z zielonogórskiego schroniska. Wspólnymi siłami zebraliśmy dużo darów w postaci karmy, ryżu, zabawek, smyczy, a także kwoty pieniężnej 225,50zł. Mamy nadzieję, że pomoże to zwierzakom przetrwać zimę. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się do akcji.

6 grudnia 2011 - Jestem widoczny - jestem bezpieczny
5 grudnia w Teatrze Lubuskim odbył się finał kampanii edukacyjnej „Jestem widoczny - jestem bezpieczny”. Podczas spotkania wręczono nagrody i upominki uczestnikom konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły”. Z naszej szkoły 84 uczniów z klas I - IV namalowało kolorowe, czytelne i estetyczne prace. Nasi uczniowie otrzymali w nagrodę książki i odblaski. Na spotkaniu delegacja uczniów z klasy IIIb wraz z p. Anną Podhorecką mogła obejrzeć przedstawienie teatru edukacyjnego Trójkąt pt. „Złota kaczka”. Kilka tygodni wcześniej uczeń klasy IIIb Oskar Urbaniak otrzymał wyróżnienie za wiedzę w konkursie „Żyjmy bezpieczniej”.

8 grudnia 2011 - Zawody mikołajkowe w MOSiR
Tradycyjnie 7 grudnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze odbyły się zawody mikołajkowe. Naszą szkołę reprezentowało 14 uczniów z klas 1-3 pod opieką p. Aldony Twaróg. Dzieci startowały w 12 konkurencjach i zostały nagrodzone brązowymi medalami oraz paczkami mikołajkowymi. W przerwie odbył się pokaz gry w ping ponga wielokrotnego mistrza olimpijskiego Lucjana Błaszczyka. Zagrał z nim również nasz uczeń klasy 3b Ignacy Nowakowski.
 
           

16 grudnia 2011 - Bożonarodzeniowe Warsztaty Plastyczne
Dnia 15 grudnia w klasie II b odbyły się Bożonarodzeniowe Warsztaty Plastyczne pod hasłem „Wspólnie wykonujemy ozdoby i stroiki Świąteczne”. W ciągu godziny powstało bardzo dużo pięknych dekoracji świątecznych .Zarówno dzieci jak i rodzice bardzo aktywnie zaangażowali się w swoje dzieła. Wszystkim przybyłym rodzicom serdecznie dziękujemy!
 
     

20 grudnia 2011 - Śpiewanie kolęd przy choince
Dnia 19 grudnia uczniów klasy II b, odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola ,,Kraina baśni”. Celem spotkania było wspólne śpiewanie kolęd przy choince. Uczniowie klasy drugiej Jan Farnicki oraz Konrad Kubiak zagrali na organach kolędy, które zachęciły dzieci do wspólnego śpiewu. Oprócz kolędowania przy choince, gospodarze czytali przedszkolakom różne ciekawostki związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci rozwiązywały także quiz i zagadki świąteczne. Dzień upłynął w miłej i świątecznej atmosferze.
 
        

22 grudnia 2011 - Uczniowie II B w Muzeum Etnograficznym w Ochli
21 grudnia klasa IIb wybrała się do Muzeum w Ochli na lekcję pt. ,,Jasełkowy teatr cieni” połączoną z warsztatami plastyczno-teatralnymi, którą prowadziła pani Małgorzata Wower. Podczas zajęć mieli okazję wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi. Każdy wycinał z kartonu postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Punktem kulminacyjnym było przedstawienie jasełkowe, podczas którego uczniowie wykorzystali wykonane postacie na podświetlanym ekranie. Oprócz tego śpiewali kolędy, które towarzyszyły poszczególnym scenkom teatralnym.
 
        

23 grudnia 2011 - Jasełka

Jasełka na stale wpisały się w kalendarz uroczystości szkolnych. W tym roku dzieci wzruszająco opowiedziały bożonarodzeniową historię, a obok głównych postaci Maryi i Józefa, Heroda, diabła, występowali również pastuszkowie, aniołowie i królowie, w których role z dużym talentem wczuwali się uczniowie klasy IVa. Na spotkaniu gościliśmy Księdza Proboszcza Krzysztofa Skokowskiego oraz rodziców uczniów. Życzenia wszystkim gościom, uczniom i pracownikom szkoły złożyła pani dyrektor Elżbieta Iwaniec. Jasełka i kolędy przypominały o tym, że te jedyne w roku święta są już blisko…

           

3 stycznia 2012 - Wystawa prac plastycznych
Podczas jesiennych dni uczniowie z klas I – III czytali różne bajki i poszukiwali pozytywnych bohaterów, a potem postarali się przedstawić je plastycznie na dużych kartkach. Pięknych prac wpłynęło bardzo dużo, zebrane tematycznie, możemy oglądać obok biblioteki szkolnej. Do czytania bajek zachęcały przedszkolaków dzieci z kl. IIIb. Były u nich z wizytą i samodzielnie, poprawnie i ze zrozumieniem przedstawiły im pozytywnych bohaterów. Czytelne i estetyczne prace znalazły się w galerii naszej szkoły w Intermarche, którą przygotowały p. Ewa Balawajder i p. A. Podhorecka. Można tam obejrzeć prace Zuzanny Twardowskiej, Radosława Chruścińskiego z klasy I a, Danuty Kędzierskiej z I b, Emilii Dubickiej,   Martyny Hensel, Mikołaja Limanówki z III a oraz Idy Kozieł, Oliwii Stadniczuk i Oliwii Pater z IIIb. Znalazła się tam również praca najmłodszego uczestnika konkursu z Niepublicznego Przedszkola Zosi Zaborowskiej. Wystawę uzupełniały prace zbiorowe uczniów z klasy III a.
 
           

23 stycznia 2012 - Dzień Babci i Dziadka
Z okazji Święta Babci i Dziadka w kl. IIIb odbyła się uroczysta lekcja z udziałem zaproszonych gości. Dla licznie przybyłych uczniowie zaśpiewali solo i zespołowo, jednocześnie przygrywając na instrumentach perkusyjnych. Ponadto zatańczyli walczyka i przedstawili humorystyczne scenki, do życzeń dołączyli własnoręcznie wykonane kwiaty i książeczki z niespodziankami. Na podsumowanie zajęć pani A. Podhorecka sprawdziła wiedzę wnuków podczas turnieju rodzinnego, który wypadł znakomicie, bo wszystkie nagrody zostały rozdane. Na zakończenie dzieci przygotowały kolorowe koreczki i przeniosły świętowanie do swoich domów.
 
           

30 stycznia 2012 - Pamiętamy o Babci i Dziadku
26 stycznia w klasie IIb odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie przygotowali wierszyki, piosenki. Punktem kulminacyjnym imprezy było przedstawienie pt. "Jak to z Babcią i Dziadkiem było". Młodzi aktorzy przedstawili kilka scen z ich życia. Wcielili się w role przedszkolaków, uczniów, nastolatków w dyskotece, a także pary młodej. Taniec dzieci przy piosence pt. "Nie liczę godzin i lat" zabrał gości w podróż wspomnień do ich młodzieńczych lat. Po części artystycznej i odśpiewaniu,"Sto lat" dzieci złożyły życzenia, wręczając podarunki, które wcześniej przygotowały. Po występie czekał na wszystkich słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy. Wszystkim bardzo się podobało, a Babcie i Dziadkowie nie ukrywali radości i zadowolenia ze swoich wnuków.
 
           
31 stycznia 2012 - Serce dla Babci i Dziadka
Laurki z wielkim sercem, ciekawy program artystyczny i  poczęstunek przygotowała klasa II c wraz z wychowawczynią p. Cecylią Pyrką z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie i Babcie byli bardzo wzruszeni, a wnukowie i wnuczki bardzo dobrze się bawili. Taka impreza ma też duży walor wychowawczy, bo uczy pamiętać o swoich bliskich oraz okazywać uczucia. Więcej zdjęć można obejrzeć na http://www.mmzielonagora.pl/fotogaleria/serce-dla-babci-i-dziadka
 
           Ostatnia aktualizacja: 2019-01-17 14:32:55  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|