Niedziela,  17 lutego 2019 r.imieniny:  Donata, Gizeli, Łukasza
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2011/2012

Semestr II 2011/2012

 

4 lutego 2012 - Słuchamy bajek
W dniu 2 stycznia klasa Ib zaprosiła na lekcję „Słuchamy bajek” babcię Kacperka panią Alinę Kruk. Gość przeczytał dzieciom bajkę o gąsce, którą napisał pradziadek Kacpra. Okazało się, że ojciec pani Aliny pisał poezję. Dzieci były pierwszymi słuchaczami bajki i może przygotują do niej ilustracje.

7 lutego 2012 - Międzyszkolny konkurs „Muzyka dookoła nas”.
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze odbył się muzyczno-językowy międzyszkolny konkurs „Muzyka dookoła nas”. Uczniowie naszej szkoły: Kinga Lembowicz, Michał Kmiećkowiak i Cezary Szczesny zajęli II miejsce. Uczniów przygotowywała p. Magda Bester. Konkurs obejmował m.in. wiedzę na temat angielskich nazw instrumentów muzycznych, umiejętność pracy ze słownikiem oraz zagadnienia związane z muzyką współczesną. Oprócz tego należało też: rozpoznać wykonawców różnych gatunków muzyki, uzupełnić piosenkę angielskimi słowami oraz opisać obrazki w języku angielskim.
 
     

10 lutego 2012 - Bal karnawałowy
9 lutego odbył się bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczniowie postarali się o oryginalne przebrania. Oprawę muzyczną przygotowali państwo Danuta i Tomasz Jaworniccy. Na obu balach (dla klas młodszych i starszych) wybrano najlepiej przebranych uczniów. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pomoc i obecność podczas zabawy.   <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

8 marca 2012 - Dzień Kobiet, Dzień Kobiet…
Mimo zimy, która znów powróciła, w naszej szkole było dziś ciepło i wesoło. Z okazji Dnia Kobiet wszyscy panowie (mali i duzi) składali życzenia Paniom (małym i dużym). Samorząd Szkolny wręczył wszystkim nauczycielkom urocze laurki, zorganizował także słodki poczęstunek. Dziewczynki otrzymały kwiatki od kolegów, a niektóre klasy wybrały się na wycieczki do kina i teatru.

23 marca 2012 - Warsztaty plastyczne
W pierwszym dniu wiosny uczniowie klas IIa i IIIa wzięli udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. Teresę Zatwarnicką, która na stałe współpracuje ze skansenem w Ochli. Pod fachowym okiem znanej twórczyni ludowej, z gałązek bukszpanu, wiosennych bazi, kolorowej bibuły i papierowych kwiatków wyczarowały świąteczne palmy wielkanocne.

2 kwietnia 2012 - Wielkanocne warsztaty z rodzicami w IIb
Dnia 29 marca, podczas wielkanocnych warsztatów z udziałem rodziców, gościliśmy panią Ewę Zatwarnicką, która pokazała nam jak w prosty sposób wykonać ekologiczną ozdobę wielkanocną. Sianko, bawełniana nić, ziarenka kawy i pieprzu to wszystkie materiały potrzebne do wykonania wielkanocnego zajączka. Wszyscy z wielkim zapałem wykonaliśmy tak wspaniałego zająca, który będzie ozdobą w naszych domach podczas Wielkanocnych Świąt.
 
     

4 kwietnia 2012 - W poszukiwaniu zajączka
Zajączek wielkanocny to jeden z symboli Wielkanocy. Według polskiej tradycji, chodzi z koszyczkiem i rozdaje słodycze w pierwszy dzień Świąt. My jednak postanowiliśmy wcześniej wybrać się do lasu i go poszukać. Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, szybko wpadliśmy na jego ślady. Okazało się, że zając nie zapomniał o IIB i zostawił nam w koszyczkach, słodką niespodziankę, którą ukrył pośród drzew. Szukanie czekoladowych smakołyków było dla nas świetną zabawą. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
 
     

22 kwietnia 2012 - Dzień Ziemi w naszej szkole

20 kwietnia tradycyjnie wzięliśmy udział w akcji sprzątania z okazji Dnia Ziemi. Oczyszczaliśmy lasy wokół cmentarza aż do zalewu w Ochli. Z roku na rok jest coraz mniej śmieci. Pomimo zakazu ich wyrzucania ciągle jest tam dużo nieczystości. Mamy nadzieję, że w kolejnej akcji Sprzątania Świata nie będziemy mieli już tak dużo pracy!

23 kwietnia 2012 - Międzyszkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych
19 kwietnia 2012 w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze odbył się II etap eliminacji konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, edycja IV –Anglia ‘Who are the English. Pierwszy etap eliminacji odbył się indywidualnie we wszystkich Szkołach Podstawowych z rejonu miasta Zielona Góra. W drugim etapie wzięli udział reprezentanci, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych.
Do drugiego etapu konkursu przystąpiło 29 uczestników z ośmiu szkół. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec powitała uczniów biorących udział w konkursie oraz ich opiekunów. Zmagania uczestników obejmowały pytania dotyczące kultury, tradycji i obyczajów panujących w Anglii. Konkurs miał na celu zainspirować oraz rozwinąć zainteresowania uczniów krajami anglojęzycznymi, zwłaszcza Irlandią Północną, rozbudzić ciekawość na inne kultury oraz zmotywować uczniów do nauki języka angielskiego.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 22 kwietnia o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej SP8. Uroczystość rozdania nagród uświetnił swoją obecnością przedstawiciel narodu Wielkiej Brytanii, pan James Henderson, zespół taneczny z klas I w choreografii p. Honoraty Rejtan oraz uczniowie klasy 6- Anna Semik oraz Julia Smyrak zagrały walca angielskiego.
Wszyscy obecni zostali zaproszeni na krótki program artystyczny, przygotowany przez gospodarzy konkursu. Pan James Henderson opowiedział zgromadzonym historię swojego miasta, następnie uczniowie i nauczyciele mieli możliwość zadawania pytań i rozmowy z gościem.Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Zielonej Górze oraz Wydawnictwo Pearson Longman. Poczęstunek przygotowali rodzice.
Wyniki konkursu:
1 miejsce - Julia Strehl SP 22, Anna Semik SP8
2 miejsce - Julia Bugajska SP17, Dominika Gawara SSP1
3 miejsce Zuzanna Lazaruk PSP7, Julia Wiśniewska PSP Drzonków

1 maja 2012 - „Szkolna Podróż Muzyczna”
Uczniowie klasy 4 ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze zostali zaproszeni do udziału w realizacji projektu „Szkolna Podróż Muzyczna” w Chocianowie w dniach 23.04-28.04.2012r. Realizacja muzycznej podróży po krajach UE zbiega się z obchodami Dnia Unii Europejskiej 9 maja. Podczas spędzonego czasu w gospodarstwie Stary Młyn przygotowaliśmy musikal pod tytułem „Gdzie jest Zuzia?”, w fabule którego przemierzaliśmy balonem przestworza Europy. W poszukiwaniu zaginionej dziewczynki odwiedziliśmy Niemcy, Anglię, Francję, Czechy, Polskę. Prawdziwa scena, mikrofony, światła reflektorów i efekty specjalne pomogły nam poczuć się aktorami. Fachowa praca instruktorów tańca, śpiewu i gry aktorskiej sprawiły, że rodzice z radością i dumą oglądali nasze występy.
 
        

10 maja 2012 - Lekcja europejska
7 maja klasy II i III w świetlicy szkolnej uczestniczyły w lekcji europejskiej, na której zapoznali się z monetami i banknotami euro. Zaproszonym gościem była p. Ewelina Mąka – pracownik Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Zielonej Górze. Sprawdzianem wiedzy dla uczniów był konkurs o nazwie WIEDZA SIĘ OPŁACA. Dzieci losowały pytania z różnej dziedziny nauki, za poprawną odpowiedź uczennice kl. IIIb wręczały im 10 euro. Każdą klasę reprezentowało 2 dzieci, wszyscy otrzymali dyplomy, natomiast bogaci w wiedzę uczniowie dostali ciekawe nagrody książkowe. Konkurs przygotowały dzieci z koła europejskiego prowadzonego przez p. Annę Podhorecką.
 
        

18 maja 2012 - V edycja Szkolnego Konkursu Poezji Angielskiej „Butterflies”
15 maja w odbyła się V edycja Szkolnego Konkursu Poezji Angielskiej „Butterflies”. Organizatorem konkursu są nauczyciele języka angielskiego. Jak co roku konkurs cieszył się ogromna popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 50 uczestników.
Celem konkursu jest: promowanie poezji wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na piękno poezji i języka angielskiego oraz jego odmienny od języka polskiego rytm jak również nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych. Przesłuchania odbyły się w 2 kategoriach wiekowych. Na ocenę jury miały wpływ następujące czynniki: dobór wiersza dostosowanego do wieku dziecka, interpretacja utworu, poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny. W pierwszym etapie laureatami zostali uczniowie:
W klasach 1-3: Jagna Masternak, Ola Jędrychowska, Amelia Piątek i Hania Herba.
W klasach 4-6: Weronika Herba, Michał Dubicki, Ewa Myśliwiec, Ola Kłosińska oraz Angelika Stokłosiński.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Dnia 17 maja nasi laureaci wzięli udział w zmaganiach gminnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Drzonkowie. Laureatami następnego etapu zostali: Jagna Masternak z kl. 1 c oraz Hania Herba z kl. 3 b.
 
     

19 maja 2012 - Uroczyste podsumowanie Miejskiego Konkursu „Jan Paweł II autorytetem w drodze”
W tym roku główną myślą konkursu był „Humor w nauce Jana Pawła II”. Jury oceniło wiele prac plastycznych i literackich, wyłaniając zwycięzców. W kategorii literackiej I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Joanna Urbaniak (opiekun J. Borowik), natomiast w kategorii prac plastycznych Nina i Lena Chomicz z Zespołu Szkół Ekologicznych (opiekun s. Cecylia Zuber) oraz Emilia Sirocka także z naszej szkoły (opiekun J. Twaróg). W uroczystym wręczeniu nagród brała udział siostra urszulanka Maria Piętak – przedstawicielka Kurii Biskupiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, gościliśmy także panią Elżbietę Grudzińską - przedstawicielkę NSZZ „Solidarność”. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Zielona Góra – a konkurs patronatem objęła Wioleta Haręźlak.   <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

26 maja 2012 - Spotkanie ze strażakami
W piątek 25 maja wychowawczyni z I B zaprosiła na lekcję  strażaków. W maju strażacy mają swoje święto i z tej okazji odwiedzili naszych pierwszaków. Największym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki. Dzieci chętnie rozmawiały z gośćmi na temat bezpieczeństwa i o odpowiedzialnej pracy strażaka.  Oprócz tego w klasie I B z cyklu " Cała Polska czyta dzieciom" pani strażak przeczytała dzieciom lekturę dla klasy I "Jak Wojtek został strażakiem". Może kiedyś ktoś z pierwszaków też zostanie strażakiem?

31 maja 2012 - Dzień Mamy
Z okazji Dnia Mamy w dniu 23 maja IB przygotowała program pt. "Dla najpiękniejszych mam na świecie". Dzieci zaśpiewały piosenki, powiedziały wiersze i wręczyły swoim kochanym mamom kwiatki oraz prezenty.
 
       
 
31 maja również uczniowie klasy IIB postanowili zaprosić swoje mamy, aby podziękować im za codzienną troskę i trud w wychowaniu. Przygotowali wesoły program artystyczny, skromny upominek, a także słodki poczęstunek. Wszystko to sprawiło zarówno mamom i dzieciom dużo radości. Dziękujemy gościom za przybycie do szkoły.
 
        

30 czerwca 2012 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

28 czerwca odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego dla klas szóstych, a 29-go dla pozostałych uczniów. Gratulacje za wysokie wyniki sprawdzianu kompetencji oraz życzenia na nowej drodze kolejnego etapu edukacyjnego złożyła dyrektor szkoły p. Elżbieta Iwaniec. Szczególne wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIa Aleksandra Kłosińska, która za osiągnięcia w nauce otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Zielonej Góry. Miano najlepszego absolwenta szkoły uzyskała z tej samej klasy Kaja Namysł, której pamiątkową statuetkę wręczyła Pani Dyrektor. Statuetkę najlepszego ucznia szkoły przyznano Aleksandrze Kłosińskiej. Pani dyrektor podziękowała uczniom za włożony wysiłek, rodzicom za wspieranie działań szkoły i nauczycielom za trud pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz życzyła wszystkim słonecznych wakacji. Żegnający się ze szkołą uczniowie klas szóstych zaprezentowali część artystyczną i złożyli podziękowania za wkład pracy nauczycielom wraz z licznie przybyłymi rodzicami.Ostatnia aktualizacja: 2019-02-08 19:52:15  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|