Wtorek,  11 grudnia 2018 r.imieniny:  Biny, Damazego, Waldemara
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr I 2012/2013

Semestr I 2012/2013

 

3 września 2012 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013

3 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec powitała wszystkich uczniów, kadrę nauczycielską i licznie zgromadzonych rodziców życząc  wysokich wyników w nauce i w zachowaniu.

28 września 2012 - Cała Polska czyta dzieciom
W czwartek 27 września w II e odbyło sie spotkanie z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom". Na lekcję Słuchamy bajek wychowawczyni Małgorzata Budynek zaprosiła Panią Policjantkę, która z ogromną przyjemnością zabrała dzieci do cudownej krainy książek. Uczniowie z zainteresowaniem i uwagą wysłuchali bajek pt. "Trzy małe świnki" i "Rumpelsztynkiel". Do następnego opowiadania!

29 września 2012 - Klasa Ib z wizytą w Miejskim Przedszkolu nr 13
28 września kl. Ib wraz ze swoją wychowawczynią Anną Podhorecką udała się na wycieczkę do Miejskiego Przedszkola nr 13 „Leśne skrzaty”. Dzieci przygotowały taniec w kręgu i zaprosiły do zabawy swoich młodszych kolegów. Dziewczynki prosiły do tańca chłopców z okazji Dnia Chłopca. Po wesołej zabawie „pierwszak” przeczytał wszystkim dzieciom bajkę „Kot w butach”.
 
           

30 września 2012 - "Pola nadziei" w zielonogórskim hospicjum
29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji - POLA NADZIEI. Zanim zasadzili cebulki żonkili przy zielonogórskim hospicjum, mogli wysłuchać wypowiedzi pani Anny Kwiatek - dyrektor hospicjum, która opowiedziała o celach akcji, wielkiej życzliwości ludzi pomagających nieuleczalnie chorym oraz o dużym zaangażowaniu szkół i przedszkoli. W naszej szkole także można nabyć cebulki żonkili. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony jest na potrzeby zielonogórskiego hospicjum.
 
          

30 września 2012 - Uroczystość z okazji Dnia Chłopca
Dnia 28 września w klasie I c odbyła się pierwsza klasowa uroczystość z okazji Dnia Chłopaka, podczas której uczniowie malowali balony, wykonali „wesołe klasowe buzie” swoich kolegów i koleżanek. Nie zabrakło też nauki – dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce przyrodniczej i matematycznej. Na koniec były prezenty i słodki poczęstunek. Wszystko to udało się dzięki zaangażowaniu i wsparciu rodziców z trójki klasowej. Dziękujemy – było wspaniale!
 
           

8 października 2012 - "Pola nadziei" w naszej szkole
W pierwszych dniach października zasadziliśmy przy naszej szkole cebulki żonkili. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie włączyli się do akcji. Uzbieraliśmy kwotę 454 zł, którą w całości przekazaliśmy na potrzeby zielonogórskiego hospicjum. Mamy nadzieję, że na wiosnę przy szkole zakwitną „POLA NADZIEI”, które przypomną nam o ludziach chorych i o naszej pomocy wszystkim cierpiącym.
 
           

18 października 2012 - Międzynarodowy Dzień Zwierząt
2 października to Międzynarodowy Dzień Zwierząt, dlatego z tej okazji II e wraz z wychowawczynią Małgorzatą Budynek przygotowała akcję SZARLOTKA DLA KOTKA. W środę 17 października dzieci sprzedawały szarlotki, upieczone przez mamy i zbierały pieniądze na dokarmienie  zwierzątek przebywających w zielonogórskim schronisku. Wszyscy przez dwa dni chwalili smaczne wypieki.

23 października 2012 - Klasa IIe w schronisku bezdomnych zwierząt
 Z tych okazji dzieci z klasy II E z wychowawczynią Małgorzatą Budynek wybrały się 22 października do schroniska bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze, aby zaadoptować pieska i stać się jego wirtualnym opiekunem. Dzieci oglądały psy i koty, widziały jak wygląda życie opuszczonych zwierzątek. Uczniowie polubili suczkę o nazwie Holka, która niedawno miała wypadek, ma ranę na głowie, jest cała czarna, ale mimo tego bardzo cieszyła się na widok dzieci. Klasa przez cały rok będzie pomagać finansowo w opiece nad Holką. W wolnych chwilach dzieci mogą z rodzicami przyjść i wyprowadzić ulubieńca na wymarzony spacer. Holka jest przyjaznym i pogodnym pieskiem. Może znajdzie prawdziwy dom?
 
           

26 października 2012 - Lekcja przyrody
25 października w nasze szkole zawitała pani leśniczy z Nadleśnictwa w Przytoku, która poprowadziła lekcję przyrody dla dzieci z klas II. Temat dotyczył warstw lasu, rodzajów drzew, mieszkańców lasu i nadchodzącej zimy. Spotkanie zorganizowały nauczycielki Barbara Skibińska i Małgorzata Budynek.
 
     

26 października 2012 - Cała Polska czyta dzieciom
Przyszedł czas na kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. 25 października dla dzieci z klasy I B i II E bajki czytała pani leśniczy z Nadleśnictwa Przytok. Gość bardzo ładnie przeczytał przygody wróbelka Elemelka, który tak jak leśniczy przebywa często w lesie. Był też czas na poznanie zawodu leśniczego, obejrzenie munduru i zadawanie pytań. Spotkanie zorganizowała Małgorzata Budynek.

26 października 2012 - Dzień kundelka
26 października to DZIEŃ KUNDELKA. II e wybrała się z wizytą do lecznicy dla zwierząt "Help" w Zielonej Górze. Dzieci obejrzały prawdziwą salę operacyjną, laboratorium, dowiedziały się jak się robi prześwietlenie zwierzątek. Weterynarz pan Koliński odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez zaciekawione dzieci. Potem klasa odwiedziła sklep zoologiczny i prawdziwym SPA dla psów.
 
           

27 października 2012 - Rozwiązanie konkursu „Zachowaj trzeźwy umysł”
Miło nam poinformować, że laureatem ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj trzeźwy umysł” został uczeń klasy Va Tymoteusz Szczepański. Nagrodę odebrał Tymek na uroczystości lokalnego posumowania kampanii w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych z rąk Pełnomocnika ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Renaty Teodroczyk  oraz przedstawiciela Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta - Lidii Gryko.

30 października 2012 - Podsumowanie konkursu ”Maryja w moim życiu”
Na ostatnim nabożeństwie różańcowym, zwycięzcy konkursu ”Maryja w moim życiu” otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
 
  

1 listopada 2012 - Porządkowanie grobów

W miesiącu październiku uczniowie Szkolnego Koła Małego Wolontariusza uporządkowali zaniedbane i opuszczone groby na jędrzychowskim cmentarzu. Wspólna praca przyniosła wszystkim wiele satysfakcji i zadowolenia z wykonanego dzieła. 

           

7 listopada 2012 - Przedstawienie teatralne
W naszej szkole powstała we wrześniu grupa teatralna w klasach I-III pod nazwą FIGURAKI. We wtorek 6 listopada dzieci zaprezentowały swój pierwszy występ dla  rodziców i dziadków pod tytułem Dary Jesieni. Goście wyszli zadowoleni, a Figuraki bisowali jesienne piosenki.

9 listopada 2012 - Dzień zdrowego śniadania
8 listopada został okrzyknięty DNIEM ZDROWEGO ŚNIADANIA. W naszej szkole dzieci w tym dniu razem z wychowawcą organizowały zdrowy posiłek. Dzień nosił hasło ŚNIADANIE DAJE MOC. Nauczycielki Karolina Fabijańczyk, Barbara Skibińska oraz Małgorzata Budynek przygotowały dla uczniów cykl spotkań z dietetyczką w celu omówienia zasad zdrowego odżywiania się.
 
           

10 listopada 2012 - Nasi uczniowie na wycieczce do jednostki wojskowej
Dnia 9 listopada klasa II b i klasa III a odwiedziły żołnierzy z 5 Pułku Artylerii w Sulechowie. Okazją do tego spotkania było święto tej jednostki. Obejrzeliśmy zbiórkę i defiladę wojskową oraz sprzęt wojskowy. Wróciliśmy pełni ciekawych wrażeń i nowych wiadomości.   <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

14 listopada 2012 - Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
13 listopada w obecności p. Dyrektor Elżbiety Iwaniec, nauczycieli języka angielskiego oraz nauczyciela muzyki odbyła się VI edycja Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej ‘Little Stars’. Organizatorem konkursu są nauczyciele języka angielskiego. Jak co roku konkurs cieszył się ogromna popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Wzięło w nim udział 27 uczestników. Celem konkursu jest: propagowanie języka angielskiego oraz piosenek w języku angielskim, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań muzycznych, rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w mowie, jak również nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych.
Przesłuchania odbyły się w 2 kategoriach wiekowych. Na ocenę jury, w skład którego weszły p. Marzanna Szewczyk, p. Anna Zając oraz p. Magda Bester, miały wpływ następujące czynniki: poprawność językowa prezentowanego utworu, muzykalność i poczucie rytmu, interpretacja piosenki, ogólne wrażenie artystyczne oraz stopień trudności piosenki.
Laureatami zostały: Iza Krzystek z klasy 3c i Hania Wojciechowska z klasy 3a Nikola Stankowiak z klasy 6b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz wydawnictwo Pearson. Dnia 28 listopada nasi laureaci wezmą udział w zmaganiach regionalnych. Odbędą się one w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
 
           

16 listopada 2012 - Wizyta przedszkolaków z MP nr 13
15 listopada uczniowie klasy III B przygotowali przedstawienie pt. ,,Przygody krasnala Hałabały", na które zaprosili młodszych kolegów z MP nr 13, do którego sami kiedyś chodzili. Maluchy z wielkim zainteresowaniem oglądały, słuchały, a po przedstawieniu chętnie wypowiadały się na temat przygód krasnala. Na zakończenie trzecioklasiści obdarowali przedszkolaków zdrowym i smacznym jeżem wykonanym z gruszki i winogron.
 
           

28 listopada 2012 - Konkurs piosenki angielskiej
28 listopada w Urzędzie Marszałkowskim, w Sali Kolumnowej odbyła się piąta edycja Konkursu piosenki angielskiej "Singing is fun". W zabawie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych klas I-VI z miasta i regionu Zielona Góra. Konkurs ten, co roku przyciąga coraz więcej młodych wykonawców. Umiejętności językowe i muzyczne zapewniły naszym kandydatom 1 miejsce w kategorii klas 1-3 oraz wyróżnienie w klasach 4-6. Tak ogromnym talentem obdarzone są Hania Wojciechowska, która wykonała piosenkę „Rolling in the deep”, Nikola Stankowiak w piosence „Slow it down”„ oraz Iza Krzystek która wystąpiła poza konkursem z piosenką „Somewhere over the rainbow”.
 
     

1 grudnia 2012 - Akcja PSU NA BUDĘ
Dnia 30 listopada 2012 roku zakończyliśmy akcję „Psu na budę” na rzecz Schroniska w Zielonej Górze. Zebraliśmy 65 kg karmy dla psów i kotów, koce, poduszki, różne smakołyki, zabawki i smycze. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji, pomagając w ten sposób zwierzętom przetrwać zimę.

2 grudnia 2012 - Andrzejki

W środę 28 bm. uczniowie naszej szkoły bawili się na Andrzejkach. Impreza dla klas I-III odbywała się na sali gimnastycznej wraz z wychowawczyniami klas młodszych. Dzień później w zabawie uczestniczyli uczniowie klas starszych w swoich klasach wraz z wychowawcami i rodzicami. Jak wiadomo Andrzejki to wieczór wróżb, dlatego w dobre wróżki zamieniły się tego dnia mamy naszych uczniów. Mamy nadzieję, że wszystkie dobre wróżby się spełnią, a rodzicom – szczególnie z Rady Rodziców - bardzo dziękujemy za przygotowanie poczęstunku i atrakcyjne zajęcia, które zorganizowali dzieciom.   <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

4 grudnia 2012 - Spotkanie z górnikiem
Dnia 3 grudnia uczniowie klasy 3B i 3C zaprosili do szkoły górników z przedsiębiorstwa PGNiG. Górnicy opowiadali nam o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda ich strój w dni powszednie i od święta, a także co oznaczają kolory pióropusza. Na koniec w ramach podziękowań przygotowaliśmy wierszyki i laurki. Od górników również dostaliśmy fajne upominki w zamian za uważne słuchanie i wiedzę którą nabyliśmy w trakcie spotkania na temat ich pracy.
 
           

6 grudnia 2012 - Mikołajki
Z okazji ,,Mikołajek" klasy IIE, IIIB i IIIC wybrały się do Muzeum Etnograficznego w Ochli na lekcję muzealną pt. ,,ŚWIĘTY MIKOŁAJ JAKIEGO NIE ZNAMY". Mieliśmy okazję poznać barwne historie związane z postacią Biskupa z Miry czyli Świętego Mikołaja, który stał się symbolem dobroci i bezinteresowności. Mogliśmy również wykazać się swoimi umiejętnościami aktorskimi na scenie. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani słodkim upominkiem.
 
        
 
Ten dzień to dzień szczególny dla wszystkich dzieci. Również dla uczniów z klasy I c okazał się wyjątkowy.
Najpierw klasa miała okazję obejrzeć i wysłuchać wspaniały „KONCERT MIKOŁAJKOWY” przygotowany przez orkiestrę Zielonogórskiej Filharmonii. Oprócz muzyków i dyrygenta pojawił się na koncercie także Mikołaj. Odbył z dziećmi wspaniałą muzyczna podróż po świecie.
Nie była to jedyna niespodzianka tego dnia, ponieważ po powrocie do szkoły okazało się, że Mikołaj zostawił pod choinką w klasie worek z prezentami i bardzo długim listem. Mikołaj bardzo wiele wiedział o dzieciach. Nie ukryły się przed nim nawet drobne dziecięce przewinienia. Ale docenił też mocne strony uczniów i obdarzył ich wspaniałymi prezentami.

11 grudnia 2012 - Szlachetna paczka
SZLACHETNA PACZKA to projekt,  który co roku łączy wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy  z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia! I właśnie w tym roku klasa Va (wychowawca J. Twaróg) zaproponowała przyłączenie się naszej szkoły do tego projektu. Większość uczniów i ich rodziców zaangażowała się w działania na rzecz Szlachetnej Paczki – dzieci przynosiły wybranej przez klasę Va rodzinie potrzebne środki czystości, materiały piśmiennicze, wiele osób przy okazji świątecznych porządków zrobiło przegląd ubrań i przekazało niepotrzebne – potrzebującym. Dzieci oddawały część swoich prezentów mikołajkowych, przekazano wiele podstawowych produktów spożywczych, a pomysłodawcy – uczniowie klasy Va z zapałem piekli i sprzedawali pyszne ciasta i uzbierali 300 zł, za które zakupiono jeszcze więcej potrzebnych rodzinie produktów. W sumie zebraliśmy 9 wielkich paczek, które zostały przekazane do punktu Szlachetnej Paczki przy ulicy Staszica. Mamy nadzieję, że za rok również inne klasy wybiorą „swoje” rodziny i zrobią dla nich paczki na święta…

18 grudnia 2012 - Olimpiada Wiedzy Oxford Plus z języka angielskiego
Po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość przetestowania swojej wiedzy na poziomie ogólnopolskim z języka angielskiego. W październiku do Olimpiady Wiedzy Oxford Plus XX Edycja przystąpiło 51 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów przede wszystkim w zakresie słownictwa i gramatyki, ale również czytania ze zrozumieniem i komunikacji. Wynik olimpiady stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Laureatem I stopnia z wyróżnieniem został Bartłomiej Pająk z klasy IV c, który zdobył maksymalną liczbę punktów-100. Na poziomie klas V, laureatem I stopnia została Anita Chmielewska z klasy V a (96 punktów), natomiast na poziomie klas VI najwyższy wynik osiągnęła Nikola Stankowiak z klasy VI b (92 punkty).
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

19 grudnia 2012 - Finał Ogólnopolskich Zawodów w Dwuboju Nowoczesnym
W dniach 15-16 grudnia w Centralnym Ośrodku Sportu Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się Finał Ogólnopolskich  Zawodów w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci „Penta Day”. Organizatorami zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy „Atut” Częstochowa oraz Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego. W zawodach brały udział dzieci z roczników 2001, 2002 i młodsze. Zawodnicy i zawodniczki startowali w dwóch konkurencjach: pływanie-50 m stylem dowolnym i bieg-600m. Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły z klasy Va Karolina Stokłosiński i Angelika Stokłosiński zajęły kolejno 8 i 11 miejsce w tych prestiżowych zawodach.

22 grudnia 2012 - Jasełka
Jasełka na stale wpisały się w kalendarz uroczystości szkolnych. W tym roku dzieci wzruszająco opowiedziały bożonarodzeniową historię, którą przedstawili uczniowie klasy IVa. Życzenia wszystkim gościom, uczniom i pracownikom szkoły złożyła pani dyrektor Elżbieta Iwaniec. Jednocześnie wręczono wyróżnienia w konkursach szkolnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski.  <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 10:57:51  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|