Niedziela,  20 stycznia 2019 r.imieniny:  Fabioli, Miły, Sebastiana
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2018/2019
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2012/2013

Semestr II 2012/2013

3 lutego 2013 - Warsztaty plastyczne w MP nr 13
1 lutego uczniowie klasy IIIb wybrali się do Miejskiego Przedszkola nr 13. Trzecioklasiści przygotowali różne bajki w których bohaterami były zwierzęta. Odczytali młodszym kolegom poszczególne fragmenty, a później wspólnymi siłami namalowali piękne prace. Celem tego spotkania był konkurs plastyczny pt. ,,Zwierzęta bohaterami bajek" organizowany w naszej szkole, w którym przyszli uczniowie klas pierwszych mogli uczestniczyć.
 
     

12 lutego 2013 - Bal karnawałowy

Dzisiaj odbył się bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczniowie postarali się o oryginalne przebrania. Oprawę muzyczną przygotowali  Tomasz Jawornicki i Mirosław Augustyniak. Na obu balach (dla klas młodszych i starszych) wybrano najlepiej przebranych uczniów. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za pomoc i obecność podczas zabawy.  <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

15 marca 2013 - Szkolny konkurs recytatorski
12 marca odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III. Komisja wysłuchała interpretacji wierszy przedstawionych przez 58 uczniów. Po trudnym wyborze przyznano trzy nagrody główne dla: Anny Zgaińskiej, Karoliny Rubczewskiej i Zuzanny Lustygman, oraz wyróżnienia dla: Hani Florkowskiej IIc, Zosi Bytkowskiej Ib, Franka Hebisza Ia, Julii Wójcik Ic. Gratulujemy!

15 marca 2013 - Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
13 marca w Szkole Podstawowej nr 15 w Zielonej Górze odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla uczniów klas I – III szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 20 dzieci z klas I – III z ośmiu zielonogórskich szkół podstawowych: SP 1, SSP 1, SP 6, PSP 7, SP 8, SP 15, SP 18 i SP 21. Wszyscy uczniowie włożyli w swoje występy wiele pracy (stroje, układy taneczne itp.). Oprócz śpiewania piosenek uczestnicy musieli wykazać się znajomością treści wybranych utworów i zilustrować je. Wszyscy wywiązali się z tego zadania znakomicie! W gronie laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły Liwia Baworowska i Marlena Sobalak z kl. II a  przygotowane przez panią Iwonę Macias. Zdobyły I miejsce w kategorii „piosenka w języku niemieckim”. Gratulujemy!

16 marca 2013 - Turniej wiedzy o wolontariacie

Dnia 15 marca uczennice naszej szkoły należące do koła małego wolontariusza „Nieustanna Pomoc” wzięły udział w III Turnieju Wiedzy o Wolontariacie zorganizowanym przez Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze. Drużyna w składzie: Martyna Glegoła kl V b, Natalia Strzępek kl V c i Weronika Herba kl VI b zajęła trzecie miejsce. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą na temat cech i zadań wolontariuszy, organizacji charytatywnych w szczególności UNICEF oraz zaprezentowały akcje wolontaryjne Szkoły Podstawowej nr 8.

19 marca 2013 - Tydzień zdrowia
W dniach od 4 do 8 marca w naszej szkole odbył się cykl "Tydzień zdrowia", przygotowany przez uczniów klas II pod kierunkiem wychowawców. Rozpoczęliśmy od warsztatów kulinarnych dla najmłodszych "Kubusiowe smakołyki" w ramach Dnia Otwartego szkoły. Kolejne imprezy to: kolorowe dni - kl. I - zielony, kl. II - żółty, kl. III - czerwony, w czasie których uczyliśmy się przygotowywać i spożywać zdrowe posiłki. Przez cały tydzień trwały międzyklasowe turnieje sportowe. Odbył się również konkurs wiedzy o zdrowiu. Kolejny konkurs to plakat o tematyce zdrowotnej. Wszystkie klasy wykazały się wielkim zaangażowaniem i ciekawymi pomysłami. Uczestnicy wszystkich konkurencji zostali nagrodzeni na apelu podsumowującym całą akcję. A punktem finałowym była wspólna gimnastyka przy muzyce, którą poprowadziła Pani Aldona Twaróg.
 
           

25 marca 2013 - Finał Miejskiego Konkursu "Las i jego skarby"
22 marca odbył się finał Miejskiego Konkursu "Las i jego skarby", w którym udział wzięła reprezentacja klas II naszej szkoły, pod kierunkiem Małgorzaty Pituły. Nasza ekipa w składzie: Jagna Masternak (IIc), Kaja Łotysz (IIc) i Tomasz Ciągło (IIb) zajęła wysokie IV miejsce (na 13 szkół). Dzieci wykazały się ogromną wiedzą o lesie, rozwiązały test ortograficzny i zdobyły punkty w rywalizacji sportowej. Natomiast Zosia Nowak z klasy IIe zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pod tym samym tytułem. Zachęcamy do udziału w tym konkursie w przyszłym roku.
 
        

26 marca 2013 - Konkurs na Wielkanocną Palmę
Dnia 24 marca, w Niedzielę Palmową w kościele pw. Świętego Ducha został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą wielkanocną palmę, zorganizowany przez Stowarzyszenie pro Cultura et Musica pod patronatem biskupa diecezjalnego, Stefana Regmunta. W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. W gronie laureatów znalazły się klasy Ic, IIa i IIIa – zdobyły równorzędne II miejsce. Otrzymały dyplomy oraz nagrody. Gratulacje!
 
           

26 marca 2013 - Konkurs „Jan Paweł II - Niezwykły Świadek Wiary”

25 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Jan Paweł II - Niezwykły Świadek Wiary” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 21 im. Karola Wojtyły w Zielonej Górze. Uczeń kl I b Kajetan Rosak zajął II miejsce, a Natalia Znamirowska z kl I c - III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

28 marca 2013 - Sukces naszych uczniów w Lubuskim Konkursie Grafiki Komputerowej

25 marca w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji Lubuskiego Konkursu Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Moje marzenie”. Tytuł Laureata konkursu otrzymało troje uczniów naszej szkoły - w kategorii wiekowej klas I-III: Maja Pawicka (kl. 2c) i klas starszych: Maja Jarosińska (kl. 5a) i Ida Kozieł (kl. 4b) przygotowani przez panią Aldonę Twaróg. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pamięci przenośne. Gratulujemy!

29 marca 2013 - Konkurs wielkanocny
Zgodnie z naszą szkolną tradycją, również w tym roku, odbył się konkurs "Wielkanocne ozdoby". Wzięło w nim udział 35 uczniów naszej szkoły, zarówno z klas młodszych, jak i starszych. Prezentowaliśmy te dzieła na wystawie w holu szkoły. W środę, 27 marca dokonaliśmy podsumowania konkursu i wręczyliśmy dyplomy i nagrody. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pięknie wykonane.
 
     

5 kwietnia 2013 - Sukces naszych uczniów w V Międzyszkolnym Turnieju Papieskim

Dnia 3 kwietnia drużyna w składzie: Karolina Krzyż kl IV b, Julia Krajewska kl IV b, Hanna Herba kl IV b prezentowały naszą szkołę na V Międzyszkolnym Turnieju Papieskim. W Roku Wiary tematem przewodnim była postać Świętej Faustyny Kowalskiej i jej wiara. Uczennice miały do przygotowania prezentację multimedialną na temat powstania obrazu Jezusa Miłosiernego oraz musiały wykazać się wiedzą na temat samej Świętej. Dziewczynki spisały się znakomicie zajmując I miejsce.

12 kwietnia 2013 - IIe w muzeum
W środę 10 kwietnia klasa II E z wychowawczynią była w Muzeum Ziemi Lubuskiej na warsztatach pt. Inspiracje muzealne. Dzieci obejrzały Muzeum Wina, Muzeum Zielonej Góry, Salę Zegarową zwiedziły galerie i oglądały figury sztuki sakralnej. Po zwiedzaniu odbyły się zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały prace pt. Moja przygoda w muzeum.
 
        

19 kwietnia 2013 - Międzyszkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych ‘The USA’
19 kwietnia 2011 w Szkole Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze odbył się II etap eliminacji konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, ‘The USA’. Pierwszy etap eliminacji odbył się indywidualnie w Szkołach Podstawowych z rejonu miasta i gminy Zielona Góra. W drugim etapie udział wzięły drużyny, wyłonione w drodze eliminacji szkolnych.
Do drugiego etapu konkursu przystąpiło 18 uczestników z pięciu szkół. Pani dyrektor Elżbieta Iwaniec powitała uczniów biorących udział w konkursie oraz ich opiekunów. Konkurs rozpoczął się krótkim programem artystycznym – wystąpiły laureatki konkursu piosenki angielskiej. Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Amerykanina – Jeremiego. Końcowym etapem spotkania był quiz, który wyłonił tegorocznych zwycięzców. Zmagania uczestników obejmowały pytania dotyczące kultury, tradycji i obyczajów panujących w Stanach Zjednoczonych.Konkurs miał na celu zainspirować oraz rozwinąć zainteresowania uczniów krajami anglojęzycznymi, rozbudzić ciekawość na inne kultury oraz zmotywować uczniów do nauki języka angielskiego.
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez, Urząd Miasta w Zielonej Górze, księgarnię Polanglo oraz Wydawnictwo Pearson Longman. Uczniów tegorocznego konkursu przygotowała p. Anna Zając.

22 kwietnia 2013 - Lekcja ekologiczna

Dzisiaj z okazji Święta Ziemi klasa II e z wychowawcą wybrała się do zielonogórskiego ZGKIM-u na lekcję ekologiczną. Dzieci brały udział w pogadance na temat czystości i segregacji śmieci oraz wykonały prace plastyczne dotyczące recyklingu.

 

     

24 kwietnia 2013 - Obchodzimy Dzień Ziemi
22 kwietnia tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasa V a przeprowadziła uroczysty apel. Uczniowie mogli się dowiedzieć o historii tego dnia, sposobu segregowania odpadów, ochrony środowiska. Na koniec odbył się pokaz mody ekologicznej.    <<<GALERIA ZDJĘĆ>>

25 kwietnia 2013 - Konkurs poezji
23 kwietnia w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze odbyło się spotkanie z poezją dziecięcą w języku angielskim i niemieckim „Rymes for Littre Ones- Children Reciting Poems”/ „Reime fur die Kleinen”.
W konkursie wzięli udział uczniowie z zielonogórskich szkół podstawowych oraz szkół z gminy Zielona Góra. Celem konkursu było: popularyzowanie języka angielskiego i niemieckiego, propagowanie anglojęzycznej i niemieckojęzycznej poezji dla dzieci, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań poetyckich, rozwijanie zainteresowań poetyckich oraz integracja dzieci z klas I-III szkół podstawowych w Zielonej Górze i gminie Zielona Góra.
Uczestnicy byli oceniani w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie klas I, uczniowie klas II i uczniowie klas III, osobno w języku angielskim i języku niemieckim. Konkurs miał na celu przede wszystkim dobrą zabawę, dlatego też jednego laureata z każdego poziomu wyłoniło jury składające się obecnych nauczycieli językowców. Uczennica naszej szkoły Jagna Masternak z klasy II c recytowała poezję niemiecką i otrzymała nagrodę w swojej kategorii wiekowej. Przygotowywała ją p. Barbara Skibińska
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

12 maja 2013 - "Parada Schumana"
9 maja to Dzień Europy. Klasa Ib wraz z wychowawczynią Anną Podhorecką uczestniczyła tego dnia w „Paradzie Schumana” wędrując zielonogórskim deptakiem oraz niosąc europejskie flagi i hasła: „Jestem Europejczykiem”, „Mieszkam w Europie”. Uczniowie przygotowali kolorowe prace plastyczne na ten temat i odpowiadali na pytania konkursowe. Dostali wiele nagród, wiedzę zdobywali na kółku europejskim pod hasłem „wiedza się opłaca”.
 
           

17 maja 2013 - VI edycja Szkolnego Konkursu Poezji Angielskiej „Butterflies”
15 maja w odbyła się VI edycja Szkolnego Konkursu Poezji Angielskiej „Butterflies”. Organizatorem konkursu są nauczyciele języka angielskiego. Wzięło w nim udział 15 uczestników.
Celem konkursu jest: promowanie poezji wśród dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na piękno poezji i języka angielskiego oraz jego odmienny od języka polskiego rytm jak również nabywanie doświadczenia w wystąpieniach publicznych. Na ocenę jury w składzie: pani dyrektor Elżbieta Iwaniec, Sylwia Kwiatkowska, Violetta Skorulska, Anna Zając, Magdalena Bester, miały wpływ następujące czynniki: dobór wiersza dostosowanego do wieku dziecka, interpretacja utworu, poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Laureatami zostali: Ula Kwaśniewska kl. 3b, Sara Walczyńska-Góra kl. 4a, Sara Biknierska kl. 4b, Hania Herba kl. 4b oraz Ola Rzyman z kl.6b. Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. 23 maja nasi laureaci wezmą udział w zmaganiach gminnych, które odbędą się w Szkole Podstawowej w Drzonkowie.

21 maja 2013 - Uroczyste podsumowanie Miejskiego konkursu o Janie Pawle II

20 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Miejskiego konkursu "Jan Paweł II autorytetem w drodze ku przyszłości" - VII edycji  pod hasłem: „Jan Paweł II papieżem rodziny”. Dyrektor szkoły Elżbieta Iwaniec wręczyła nagrody 8 laureatom oraz 18 wyróżnionym uczniom w pracach plastycznych i literackich. Pamiątkowe dyplomy otrzymali również nauczyciele - opiekunowie zwycięzców. Wzruszające przedstawienie o Janie Pawle II przygotowali uczniowie klas IIc i IId pod kierunkiem Kingi Ochockiej i Honoraty Rejtan. <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

25 maja 2013 - Międzyszkolny Konkurs Poezji Angielskiej „Poety Corner”
23 maja laureaci naszej szkoły kolejny raz zmierzyli się z poezją angielską w Gminnym Konkursie Poezji Angielskiej „Poety Corner” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Drzonkowie. Komisja konkursowa wyróżniła: Sarę Biknierską z kl. 4b, natomiast Hania Herba z kl. 4b oraz Ola Rzyman z kl. 6b zostały laureatkami. Wszyscy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
 
     

27 maja 2013 - Nowoczesne technologie w Urzędzie Marszałkowskim
Na zaproszenie Marszałka Województwa p. Elżbiety Polak klasa Va zwiedziła wystawę w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, gdzie rozpoczęło się w poniedziałek III Lubuskie Forum Samorządowe, którego tematem przewodnim są nowoczesne technologie. Uczniowie mieli możliwość przetestować szereg urządzeń informatycznych i telekomunikacyjnych. Nasz wyjazd został udokumentowany przez Gazetę Lubuską, który można obejrzeć TUTAJ.

8 czerwca 2013 - Tydzień Czytania
Od 1 czerwca do 8 czerwca trwał XII Ogólnopolski Tydzień Czytania w ramach kampanii Cała Polska czyta dzieciom. W naszej szkole klasa II e  oraz świetlica dołączyły się do tej akcji. Pani Barbara Skibińska czytała dzieciom przez cały tydzień po 20 minut dla przyjemności a pani Małgorzata Budynek zaprosiła na zajęcia Słuchamy bajek rodziców oraz babcie. Zaproszenie przyjęła mama Ani, Zosi, tata Daniela, babcia Paulinki oraz babcia Michała. Dorośli zabrali dzieci do krainy wierszy Tuwima oraz świata bajek i fantazji.
 
     

9 czerwca 2013 - Festyn szkolny

Tradycją naszej szkoły jest doroczny festyn, odbywający się około Dnia Dziecka. W tym roku impreza była równie udana, jak w latach poprzednich, a zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się na niej znakomicie Było wesoło, muzykalnie i tanecznie. Goście mogli posiedzieć w kawiarence, wziąć udział w loterii fantowej, konkurencjach sportowych, malowaniu twarzy i koszulek, lepić z gliny, pokazach straży pożarnej, kupić tanio interesujące książki. Finałem było losowanie wartościowych rzeczy, gdzie główną nagrodą był tablet. Dziękujemy rodzicom, sponsorom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

16 czerwca 2013 - Kolejny występ „Figuraków”
14 czerwca zespół teatralny Figuraki zaprezentował klasie 1 b przedstawienie pt. Kolorowe kredki. W spektaklu kredki bardzo się ze sobą  kłóciły aż w końcu zrozumiały, że lepiej jest żyć w zgodzie. Pierwszaki były zainteresowane przedstawieniem i podziękowały Figurakom dużymi brawami.  
 
     

17 czerwca 2013 - Pomoc dla dzieci z Afryki
13 i 14 czerwca klasa IId zorganizowała akcję charytatywną, której celem było zgromadzenie środków finansowych na wysłanie do Afryki nasion i produktów spożywczych, zebranych w ubiegłym roku szkolnym. Paczki o wadze 8 kilogramów zostały wysłane do placówki w Demokratycznej Republice Konga. Klasa VIa przekazała część środków finansowych.
 
           

21 czerwca 2013 - Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów

Poznaliśmy wyniki sprawdzianu szóstoklasistów. Miło nam pochwalić uczniów klas szóstych, którzy osiągnęli wysokie wyniki na tle województwa i kraju oraz zapewnili naszej szkole drugie miejsce wśród szkół publicznych w Zielonej Górze!

Wyniki sprawdzianu 2013 po klasie VI w Zielonej Górze
Źródło: OKE Poznań
 
Szkoły publiczne 
 
Szkoła
Adres
Średni wynik
SP 7
ul. Zielonogórska 5
30,11
SP 8
ul. Kąpielowa 7
28,65
SP 11
ul. Spawaczy 3d
28,36
SP 22
ul. Francuska 25a
28,07
SP 1
ul. Wyszyńskiego 17
27,53
SP 14
ul. Jaskółcza 66
26,04
SP 18
ul. Francuska 10
26,02
SP17
ul. Staffa 10
25,67
SP 15
ul. Lisia 37
25,47
SP 10
ul. Wyspiańskiego 23
25,07
Chrześcijańska Szkoła ,,Salomon"
Osiedle Pomorskie
24,50
SP 6
ul. Moniuszki 19
24,37
ZE nr 1 SP 5
ul. Truskawkowa 12
23,21
SP 21
Osiedle Pomorskie 13
23,08

 Ostatnia aktualizacja: 2019-01-17 14:32:55  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|