Wtorek,  11 grudnia 2018 r.imieniny:  Biny, Damazego, Waldemara
MENU
Historia aktualności
    Semestr I 2017/2018
    Semestr II 2017/2018
    Semestr I 2016/2017
    Semestr II 2016/2017
    Semestr I 2015/2016
    Semestr II 2015/2016
    Semestr I 2014/2015
    Semestr II 2014/2015
    Semestr I 2013/2014
    Semestr II 2013/2014
    Semestr I 2012/2013
    Semestr II 2012/2013
    Semestr I 2011/2012
    Semestr II 2011/2012
    Semestr I 2010/2011
    Semestr II 2010/2011
    Semestr I 2009/2010
    Semestr II 2009/2010
    Semestr I 2008/2009
    Semestr II 2008/2009
    Semestr II 2007/2008
    Semestr I 2007/2008
    Semestr I 2006/2007
    Semestr II 2006/2007
Strona główna » Historia aktualności » Semestr II 2014/2015

Semestr II 2014/2015

2 marca 2015 - Konkurs piosenki angielskiej
Po raz ósmy mieliśmy przyjemność zorganizować w naszej szkole konkurs piosenki angielskiej ‘Little stars’. Konkurs przeprowadzony został 4 lutego w świetlicy szkolnej. Celem konkursu jest prezentacja umiejętności językowych oraz wokalnych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki, motywowanie do rozwijania umiejętności językowych jak również propagowanie idei wspierania zdolnych uczniów. Kandydaci ćwiczyli wymowę, dykcję i umiejętność prezentacji z nauczycielami języka p. Magdaleną Bester i p. Anną Zając oraz p. Miłoszem Czają. W konkursie udział wzięło 27 uczniów w większości solistów, ale również duety. Podczas eliminacji w  kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajął duet: Pola Gabler, Natalia Znamirowska drugie miejsce Weronika Kłopotowska, Kinga Struzik trzecie miejsce Mikołaj Dróbka, Jacek Wolski. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsca wywalczyli: Hanna Wojciechowska, drugie miejsce Iza Krzystek oraz 3 miejsce Jagna Masternak . Nagrody ufundowali Rada Rodziców, Wydawnictwo Pearson, oraz fundatorzy, którzy prosili o aminowość. Wszystkim uczestnikom, fundatorom oraz gościom dziękujemy za miłą zabawę i ducha walki - Anna Zając. Składam również ogromne podziękowania przyjaciołom naszego konkursu którzy pomogli w organizacji, oprawie i dekoracji oraz przeprowadzeniu konkursu: p.Danuta Jawornicka, p. Tomasz Jawornicki, p. Marzanna Szewczyk oraz p. Agnieszka Znamirowska.    <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>
 
10 marca 2015 - Akcja charytatywna klasy IVa
Z okazji Dnia Babci i Dziadka Klasa IVa zorganizowała akcję charytatywną "Kup kwiatka dla Babci i Dziadka". Za zebrane pieniądze kupiliśmy kosz ze słodkościami i przekazaliśmy panu dyrektorowi Domu Kombatanta, który wraz z trzema paniami odwiedził nas na lekcji wychowawczej.
 
     
 
20 marca 2015 - Spotkanie z artystą - rysownikiem
19 marca w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z artystą Szymonem Telukiem - rysownikiem, karykaturzystą, twórcą komiksów, postaci i ilustracji. Zainicjowana przez p. Danutę i Tomasza Jawornickich wizyta gościa przybrała formę warsztatów plastycznych pod hasłem "Kreacja bohatera fikcyjnego". Uczniowie w pierwszej ich części zostali zainspirowani do wymyślenia postaci, jej dziejów i charakteru, a następnie zyskali wskazówki - jak z podstawowych figur, krok po kroku wydobyć, nakreślić postać, co stanowiło naukę patrzenia i tworzenia "od ogółu do szczegółu". Ostatnim etapem było dodanie hybrydycznym "stworkom" atrybutów. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze z dużą dozą humoru, a uczestnicy wykazali się nie tylko znajomością bajek i ich ekranizacji, ale także fantazją i śmiałością kreski. Dziękujemy p. Szymonowi Telukowi za wprowadzenie w świat rysunku i komiksu.   <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>
 
21 marca 2015 - Zielony Dzień w SP 8

20 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, Samorząd Uczniowski ogłosił Zielony Dzień. Uczniowie postarali się o zielone akcenty w stroju, przedstawiciele Samorządu ocenili wiosenny wystrój klas. a na "Zielonym Kiermaszu" można było wzmocnić osłabione zimą siły "zielonymi" kanapkami, sałatkami, galaretkami i ciastami. Smakołyki przygotowali uczniowie klasy IV C, IV D, VI B oraz V A i V B. Dziękujemy im i ich rodzicom za smakowite rozpoczęcie wiosny! 
 
23 marca 2015 - Kolejne spotkanie z absolwentem naszej szkoły
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie dla uczniów klas szóstych promujące wybór szkoły ponadpodstawowej. Tym razem gościliśmy p. Annę Polewską – nauczycielkę j. angielskiego wraz z uczniami Jakubem Borowier i naszym absolwentem – Jakubem Nowakiem, którzy przedstawili klasom szóstym swoją szkołę – Gimnazjum nr 10 w Zielonej Górze. Uczestnicy otrzymali foldery o szkole wraz z informacjami rekrutacji na przyszły rok szkolny.
 
27 marca 2015 - Podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych 2014/2015

26 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015. Podczas uroczystości Lubuski Kurator Oświaty Bogna Ferensztajn oraz Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski wręczyli laureatom stosowne zaświadczenia oraz nagrody książkowe. W gronie laureatów znaleźli się trzej nasi uczniowie: Sara Walczyńska-Góra laureat konkursu przedmiotowego z matematyki, Izabela Czajkowska i Magdalena Czajkowska laureaci konkursu przedmiotowego z przyrody. Listy gratulacyjne z upominkami odebrali również przygotowujący ich nauczyciele: Piotr Rudek (nauczyciel matematyki) oraz Jarosław Twaróg (nauczyciel przyrody).

           

 
1 kwietnia 2015 - Sprawdzian szóstoklasisty
Sprawdzian szóstoklasisty 2015 wg nowych zasad za nami. W tym roku egzamin składał się z dwóch części. Pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki. Uczniowie na ich rozwiązanie mieli 80 minut. Po części pierwszej nastąpiła prawie godzinna przerwa. Po niej uczniowie rozpoczęli drugą część sprawdzianu - egzamin z języka angielskiego, który trwał 45 minut.
O rezultatach sprawdzianu uczniowie dowiedzą się najpóźniej do 29 maja. Jest to termin, do którego okręgowe komisje egzaminacyjne powinny przesłać do szkół wyniki. W dniu zakończenia roku szkolnego - 26 czerwca wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej uczniowie otrzymają wydane przez CKE zaświadczenia o wynikach. Wyrażone w procentach będą osobno podane z części pierwszej (z wyszczególnieniem wyniku dla zadań z języka polskiego i matematyki) i osobno z drugiej – języka nowożytnego.
 
        
 
3 kwietnia 2015 - IVa ponownie w Domu Kombatanta
Już po raz drugi uczniowie klasy IVa spotkali się z Mieszkańcami Domu Kombatanta, a wszystko to w ramach współpracy, którą rozpoczęliśmy organizując w szkole akcję charytatywną z okazji Dnia Babci i Dziadka - "Kup kwiatka dla Babci i Dziadka". Teraz odwiedziliśmy naszych przyjaciół przed Świętami Wielkanocnymi. Złożyliśmy życzenia od całej szkoły i przekazaliśmy prezenty świąteczne wykonane przez nas oraz dzieci ze szkolnej świetlicy.
 
9 kwietnia 2015 - Wernisaż w WiMBP
Kilkunastu uczniów z klasy 2 c naszej szkoły tworzy podstawę grupy plastycznej, którą prowadzi pani Ewa Balawajder. Są to dzieci, które rozwijają swoje talenty artystyczne od dwóch lat, doskonaląc jednocześnie umiejętności współdziałania w grupie. Wykonują prace dekorujące szkołę, ich prace prezentowane są w galerii SP 8 w pobliskim sklepie Intermarche, biorą też udział w konkursach plastycznych. Podejmują kolejne zadania z entuzjazmem i radością tworzenia.
9 kwietnia w Oddziale dla dzieci WiMBP odbył się wernisaż wystawy ich prac "Czarno - białe, biało - czarne..." zorganizowany przez Zielonogórski Ośrodek Kultury, którego instruktorem jest p. E. Balawajder. Zapraszamy do zwiedzania wystawy.
 
        
 
18 kwietnia 2015 - Spotkanie z rodzicami kandydatów do naszej szkoły
16 marca w progach naszej szkoły powitaliśmy przyszłych kandydatów na uczniów oraz ich rodziców. Na ten dzień uczniowie i nauczyciele zaplanowali wiele atrakcji. Gości powitała pani dyrektor Elżbieta Iwaniec, która opowiedziała, co ciekawego dzieje się w naszej szkole, jak można spędzić czas po lekcjach, jakie mamy koła zainteresowań, drużyny sportowe oraz wyniki nauczania. Zaprezentowali się także uczniowie klas III, a spotkanie z Rodzicami Kandydatów zakończyło przedstawienie Kopciuszka według Jana Brzechwy - pełna humoru wersja muzyczna, którą z dużym talentem aktorskim przygotowali uczniowie klasy IV c wraz z wychowawczynią panią Marzanną Szewczyk. Scenografia do bajki była dziełem pani Agnieszki Znamirowskiej, dużą pomocą służyły też panie z Rady Rodziców wraz z jej przewodniczącą p. Olgą Arcikiewicz-Mosiadz. Po raz kolejny udowodniliśmy, ze sukces w szkole to wynik współpracy pomiędzy uczniami, nauczycielami i rodzicami. Wszystkim gratulujemy, a za odwiedziny wszystkim Gościom dziękujemy.
 
           
 
18 kwietnia 2015 - Wystawa koła plastycznego SP 8

Zielonogórski Ośrodek Kultury zorganizował wystawę prac grupy plastycznej działającej w naszej szkole. Wystawa zatytułowana jest „... czarno – białe, biało – czarne ...” Wernisaż odbył się 9 kwietnia, wystawa będzie czynna przez miesiąc, wOddziale dla Dzieci WiMBP. Autorami prac są głównie uczniowie klasy 2 c (wychowawca – Grażyna Krawczyk), którzy przygotowali indywidualne projekty urządzeń do spełniania życzeń posługując się czernią, szarością i bielą z akcentem kolorystycznym. Wystawę dopełniają kwadraty różnobarwnych pasów umieszczone dla kontrastu z monochromatycznymi pracami. Opiekun grupy plastycznej – Ewa Balawajder.   <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>

 
22 kwietnia 2015 - 22 kwietnia - Dzień Ziemi!
Dzień Ziemi obchodzimy w naszej szkole juz od lat. a wraz z nami setki milionów ludzi na całym świecie.
"Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku Dzień Ziemi, znany też jako Światowy lub Międzynarodowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi." - tak na apelu porządkowym przed akcją sprzątania lasu mówili uczniowie klasy IV D.
"Sprzątanie świata" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy na całym świecie. W 1994 roku ideę „sprzątania świata” sprowadziła do Polski Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, w trzeci weekend września."
W tym roku Akcja Sprzątania Świata ruszyła już w kwietniu ! Uczniowie kl.IV D tak zachęcali do "wiosennych porządków" w lesie: "Zapraszamy do czynnego i solidnego udziału w sprzątaniu tego kawałka świata, w którym żyjemy. Postarajmy się by w naszym otoczeniu było czysto nie tylko dzisiaj, ale na co dzień! Rozmawiajmy o problemach ekologii z naszymi rodzinami i znajomymi. Postarajmy się, by każdy z nas i nasi najbliżsi zrozumieli, jak ważna dla naszego życia jest równowaga ekologiczna i niezanieczyszczone przez ludzi środowisko w którym żyją rośliny i zwierzęta."
 
27 kwietnia 2015 - Uczniowie klasy IVd w Straży Pożarnej
Uczniowie klasy IV D wraz z wychowawczynią p. Anną Wojewodą, odwiedzili Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 2, której nowy, wspaniale wyposażony budynek mieści się przy ul. Sulechowskiej. Podziwiali wspaniały sprzęt, wozy strażackie, łodzie, dźwigi i drabiny, ześlizg strażacki i zaplecze rekreacyjne, oraz zapasowe "centrum dowodzenia", które w każdej chwili (w razie np. awarii) może przejąć funkcje obecnie działającego przy ul. Kasprowicza.
Największą atrakcją okazała się jednak komora dymowa! To bardzo ważny element szkolenia strażaków. Po ciężkim wysiłku na bieżni, drabinie "bez końca" i ćwiczeniach z ciężarami, w pełnym stroju do akcji pożarniczej, strażak musi przejść przez labirynt klatek i ścian w ciemności, zadymieniu i w hałasie sygnałów z głośników. To ciężka próba. S za umożliwienie nam strażacy pozwolili przejść uczniom przez ten labirynt, ale.... bez gryzącego w oczy dymu i z ich pomocą i asekuracją, była to po prostu bardzo miła zabawa!
Oprócz mile spędzonego czasu, wycieczka była także okazją do poszerzenia wiedzy, na temat bezpieczeństwa w sytuacjach związanych z ogniem i innymi niebezpieczeństwami.
Dziękujemy Panu Komendantowi Rafałowi Szymońskiemu za umożliwienie zwiedzania, tej wspanialej Jednostki Państwowej Straży Pożarnej!   <<<GALERIA ZDJĘĆ>>>
 
30 kwietnia 2015 - „Świnka” na wystawie w ZOK
28 kwietnia w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Magia teatru – maski i lalki". Na konkurs wpłynęło 561 prac indywidualnych oraz 2 prace zespołowe z całej Polski. Jury do wystawy zakwalifikowało 168 najciekawszych prac, wśród nich „Świnkę” wykonaną przez Michalinę Kempę z kl. Id.   Prace można oglądać do dnia 15 maja w HydroGalerii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
 
4 maja 2015 - Konkurs Poezji Obcojęzycznej
30 kwietnia w odbył się Konkurs Poezji Obcojęzycznej „Butterflies”. W tym roku konkurs miał nieco zmienioną formułę - uczestnicy deklamowali nie tylko poezję angielską, ale również francuską i niemiecką. Uczestników przygotowywali nauczyciele uczący języków obcych: p. Magda Bester, p. Ewa Balawajder, p. Miłosz Czaja, p. Iwona Macias, p. Anna Zając.
Celem konkursu było: popularyzowanie nauki języków obcych, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań poetyckich oraz ćwiczenie umiejętności wystąpień publicznych.
Jury w składzie: p. Ewa Balawajder (język francuski), p. Iwona Macias (język niemiecki), p. Beata Świtek (język angielski) - przedstawiciel wydawnictwa Pearson, oceniało przede wszystkim poprawność językową, ale również interpretację utworu, wrażenie artystyczne oraz stopień opanowania utworu. W konkursie wzięło udział 30 uczestników, którzy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych.
W klasach 1-3: I miejsce zdobył duet Pola Gabler i Natalia Znamirowska z kl. 3 C (poezja francuska), II miejsce zdobyła Klara Dróbka z kl. 2 A (poezja angielska), III miejsce Zuzanna Wojciechowska z kl. 1 D (poezja niemiecka). Wyróżnienie otrzymali: Filip Wójcik z kl. 2 C oraz Celina Kowalska z kl. 1 B.
W klasach 4-6 wszyscy laureaci deklamowali poezję anglojęzyczną:  I miejsce zdobyła Karolina Krzyż z kl. 6 B, II miejsce Julia Lewandowska z kl. 4 B, III miejsce Anna Rajca z kl. 4 C. Wyróżnienie otrzymali: Danuta Kędzierska z kl. 4 B oraz duet Oksana Szkoda i Maria Sierachan z kl. 4 C.
Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców i wydawnictwo Pearson. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom, serdecznie gratulujemy udziału oraz zdobytych dyplomów i nagród.
26 maja w Szkole Podstawowej w Drzonkowie odbędzie się etap międzyszkolny poezji angielskiej „Poetry Corner". Naszą szkołę będzie reprezentować 6 laureatów.
 
4 maja 2015 - Wiosenny Konkurs plastyczny 2015
Podczas uroczystego otwarcia wystawy 24 kwietnia, został rozstrzygnięty konkurs organizowany cyklicznie przez Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” zatytułowany „Wszystkie kolory wiosny-lata-jesieni i zimy”. Laureatami tego konkursu zostali m.in. uczniowie naszej szkoły Nagrodę otrzymała Ida Kozieł (kl. 6 b), wyróżnienie Karolina Jacukowicz (kl. 6 b). Laureatów przygotowała Ewa Balawajder.
 
        
 
29 maja 2015 - Międzyszkolny Konkurs Poezji Angielskiej
W dniu 26 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs Poezji Angielskiej  –  ‘Poetry Corner’ w Drzonkowie. Konkurs został podzielony na dwie kategorie – klasy 1 – 3 oraz klasy 4- 6. Do konkursu przystąpili najlepsi uczniowie wyłonieni w konkursach szkolnych. Z naszej szkoły udział wzięli: Celina Kowalska 1B, Filip Wójcik 2C, Anna Rajca 4C, Roksana Szkoda 4C, Maria Sierachan 4C, Danusia Kędzierska 4B oraz Julia Lewandowska 4B. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalnie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Z naszej szkoły dwójka uczestników otrzymała wyróżnienia: w klasach 1-3 Celina Kowalska, w klasach 4-6 Julia Lewandowska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy – w imieniu nauczycieli j. angielskiego Anna Zając.
 
3 czerwca 2015 - Przedstawienia klasy IIIc
Dnia 2 czerwca odbyła się premiera przedstawienia przygotowanego przez klasę IIIc  pt. „Jaś i Małgosia w wersji ekologicznej”. Spektakl przyszły obejrzeć także dzieci z przedszkola przy ul. Szczekocińskiej (potem zwiedziły naszą szkołę). Po południu na przedstawienie zaproszeni byli rodzice i najbliżsi uczniów klasy Iii, którzy przybyli bardzo licznie, a aktorzy spisali się na medal.
 
3 czerwca 2015 - Klasa IVD w ogrodzie botanicznym
Uczniowie klasy IV D z wychowawczynią panią  Anną Wojewodą, świętowali Dzień Dziecka w ogrodzie Botanicznym. Przy okazji udzielili wywiadu do zielonogórskiego radia, zachwycając się roślinnością i atmosferą ogrodu. Mówili, że pobyt w tym miejscu, to także lekcja przyrody, która uczy w najprzyjemniejszy sposób. Najwięcej miłych chwil spędzili w mini zoo.
 
        
 
10 czerwca 2015 - Wycieczka klas czwartych
8-9 czerwca klasa IV A z panią Haliną Zawadzką i klasa IV D z panią Anną Wojewodą wybrały się szlakiem polskich legend do Gniezna, Kruszwicy i Poznania, po drodze zwiedzając Park Miniatur w Pobiedziskach. Zwiedzanie zabytków, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, poznańskiego ZOO i Rynku Starego Miasta było bardzo miłym przeżyciem. Piękne Polskie legendy i łagodna pogoda dodatkowo sprzyjały atmosferze. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili pełni energii i we wspaniałych nastrojach.
 
           
 
14 czerwca 2015 - Rodzinny festyn szkolny
13 czerwca, w sobotę odbył się w naszej szkole coroczny festyn. W tym roku impreza była równie udana, jak w latach poprzednich, a zarówno dzieci, jak i dorośli bawili się na niej znakomicie Było wesoło, muzykalnie i tanecznie. Uczestnicy mogli posiedzieć w kawiarence, wziąć udział w loterii fantowej, w rodzinnych konkurencjach sportowych, ćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, kupić tanio interesujące książki, obejrzeć konkurs młodych talentów oraz przedstawienie teatralne, w którym w role wcielili się rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Dziękujemy rodzicom, sponsorom oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.
 
18 czerwca 2015 - Wyniki sprawdzianu szóstoklasistów
Wyniki sprawdzianu 2015 po klasie VI w Zielonej Górze
Źródło: OKE Poznań
 
Szkoły podstawowe
 
Szkoła
Adres
Średni wynik
SP 7
ul. Zielonogórska 5
78,76
SP 8
ul. Kąpielowa 7
75,73
SP 11
ul. Spawaczy 3d
75,43
SP 18
ul. Francuska 10
73,78
SP 22
ul. Francuska 25a
73,48
SP 14
ul. Jaskółcza 66
72,08
SP KISIELIN
 
70,56
SP 1
ul. Wyszyńskiego 17
69,70
SP DRZONKÓW
 
69,40
SP ZAWADA
 
69,40
SP17
ul. Staffa 10
69,34
SP 15
ul. Lisia 37
68,70
SP 10
ul. Wyspiańskiego 23
68,57
SP PRZYLEP
 
68,49
ZE nr 1 SP 5
ul. Truskawkowa 12
67,88
SP OCHLA
 
63,81
SP 21
Osiedle Pomorskie 13
59,39
Chrześcijańska Szkoła ,,Salomon"
Osiedle Pomorskie
59,39
SP 6
ul. Moniuszki 19
55,15
 
18 czerwca 2015 - Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
25.06.2015 r. – czwartek   
 
godz. 1700 - uroczyste pożegnanie absolwentów szkoły
 
26.06.2015 r. – piątek
  
godz. 800    - Msza święta w kościele parafialnym dla uczniów, nauczycieli, rodziców
godz. 900    - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla wszystkich klas w sali gimnastycznej
 

 
23 czerwca 2015 - Nasza uczennica otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Zielonej Góry
22 czerwca w zielonogórskiej Filharmonii odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Prezydenta Miasta Zielonej Góry. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się najlepsi uczniowie zielonogórskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadginazjalnych oraz laureaci i finaliści olimpiad i konkursów przedmiotowych. Z naszej szkoły stypendium otrzymała Sara Walczyńska-Góra z klasy 6a, które wręczył Janusz Kubicki Prezydent Miasta oraz Wioleta Haręźlak Zastępca Prezydenta Miasta Zielonej Góry. Sara oprócz celujących wyników w nauczaniu jest także laureatem wojewódzkiego konkursu matematycznego oraz finalistą woj. konkursu przyrodniczego. Serdecznie gratulujemy!
 
           


Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 10:57:51  |Kopiowanie treści i zdjęć bez zgody zabronione! ©|