WOLONTARIAT SZOŁY - Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze

WOLONTARIAT SZOŁY

Sprzątanie cmentarza

Uczniowie  klasy VII c w ramach pracy szkolnego wolontariatu sprzątali  zaniedbane i opuszczone groby na Jędrzychowskim cmentarzu.
Jak widać ciężka praca przyniosła efekty i wzbudziła uznanie wśród przypadkowo spotkanych osób. Dziękujemy i zachęcamy innych do naśladowania.
                                                      Wolontariat SP 8
DZIAŁANIA WOLONTARIATU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W ZIELONEJ GÓRZE

Tegoroczną działalność wolontariatu w naszej szkole rozpoczęliśmy akcją Pola Nadziei, sprzedawaliśmy cebulki żonkili, dochód w kwocie 770 zł został przekazany do zielonogórskiego hospicjum. Uczniowie klas VII przygotowali plakaty, zajęli się sprzedażą i propagowaniem idei wolontariatu w klasach I-III
  Klasa I a wraz z wychowawczynią zasadziła cebulki przy naszej szkole.

Oczywiście pamiętamy też o zwierzętach, kl V b przeprowadziła zbiórkę karmy, koców, środków czystości dla zielonogórskiego schroniska. Uczniowie całej szkoły przynosili dary dla zwierzaków i jak zawsze było ich bardzo dużo!
Wszystkie dary z pomocą rodziców zostały dostarczone do siedziby schroniska.
MAJA KONTRA SMA

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, dziadkom za pomoc w zbiórce kasztanów, która ma na celu zdobycie środków potrzebnych na kosztowne leczenie Mai chorej na SMA.

Nasza akcja trwa nadal pod hasłem Rzeka Grosza zbieramy drobne grosiki.
Prosimy uczniów z wychowawcami o przygotowanie klasowych skarbonek, do których będziemy zbierać przyniesione grosiki.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję!!!

Innym pomagamy radość z tego mamy!!!

Wolontariat SP 8

Ul.Kąpielowa 7
TEL. 68-324-89-14
FAX. 68-324-89-16